Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dłuższe wyjazdy - co ze szczurem?
Autor Wiadomość
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 13:21   
   Zwierzątka: kotka Puma


mikanek, sorry, chodziło mi o sytuację z pierwszego posta czyli dłuższy wyjazd. Na 1,5 dnia to ja w ogóle nie widzę problemu, zostawiasz dużo wody i żarcie, jakieś mokre owoce/warzywa i tyle.

PS. Temat jest "dłuższe wyjazdy" więc nie wiem po co ten ton nieprzyjemny :/
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 13:23   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


mikanek napisał/a:
no rzeczywiscie szukanie dt na 1.5 dnia to idealne wyjście dla szczura. Zmiana miejsca, zmiana właściciela, znajomych zapachów . Dziękuję ale raczej nie sprezentuję moim kluskom takiej stresującej atrakcji

chyba lepsze takie wyjście niż zostawić je same w domu :? Ale może i tak można ? w końcu to twoje szczurki i twoja decyzja :) Nie ma co się złościć :) Ja bym nie zostawiała bo zadręczałabym się non stop na wyjezdzie ... Zabranie ich to też niezbyt dobry pomysł ... Ja jeśli wyjeżdżam to znajduję moim szczurkom dobrą opiekę na ten czas :) Niestety zwierzak to obowiązek :)
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
Ostatnio zmieniony przez pysia Czw Kwi 21, 2011 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 13:25   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


od początku pytam jasno i wyraźnie, czy lepiej zabrać szczury na 1.5 dnia ze sobą czy zostawić. A wszyscy dookoła dają odpowiedzi zupełnie nie na moje pytanie. A do wątku podpięłam się aby nie tworzyć nowego. No i piszę normalnie, bez "tonów" . Wydaje mi się, że mój pierwszy post był zrozumiały
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 13:29   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


mikanek, na 1,5 dnia ok ;) sorry nie doczytałam mój błąd ;) ale mylące właśnie było podpięcie pod ten wątek ;)
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 13:33   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


mikanek napisał/a:
od początku pytam jasno i wyraźnie, czy lepiej zabrać szczury na 1.5 dnia ze sobą czy zostawić.

lepiej zostawić ... a jeszcze lepiej zostawić i zapewnić im opiekę :) tak ja bym zrobiła :)
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 14:07   

mikanek, na upartego osoba do opieki niekoniecznie musi być mega zaszczurzona! Wystarczy koleżanka, która nie boi się uzupełnić im wody/karmy. Zawsze lepiej, żeby ktoś chociaż raz wszedł do domu i sprawdził czy wszystko ok. Zostaw jej namiary na weta i jakieś pieniądze.
believe_86, czasem nie da się nie wyjechać. Tylko trzeba mieć zaufaną osobę, której zawsze można podrzucić ogony.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 14:10   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


karraska, nie ma jak iść do weta w niedzielę po 18.00, nie wiem, jakby ktoś miał iśc do weta w święta ;)
W święta nie wolno chorować, takie są reguły.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 14:14   

quagmire, no ta reguła chyba nie dotyczy mojego weta (tego niegryzoniowego). On jest 24h na nogach. Wracając do tematu. To nawet jeśli my będziemy w tym czasie w domu to nie zawsze uda nam się pomóc. Dlatego dylemat zostawi/weźmie pod względem opieki weta nie ma sensu.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 14:18   

believe_86 napisał/a:
ma się zwierzęta-nie można ich zostawiać na kilka dni.To nie rybki
ja mam inne zdanie, ale przez to, że na osiedlu mam zarówno rodziców, jak i Laetię z TŻ, którzy mogą się szczurami zająć. Uważam, że dla zwierzaków mniej stresujące jest kilka dni karmienia przez obcą osobę, niż podróż, zmiana otoczenia etc. Dobrze jest mieć kogoś zaufanego, kto może karmić i doglądać zwierzaki.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 14:32   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


no ja niestety jestem w tej miejscowości obca, koleżanki mam w Warszawie, także nawet jakiejkolwiek osoby , która by zajrzała nie ma. Mieszkam u rodziny mojego tż (u jego brata dokładnie) i brat jedzie z nami w sobotę po południu na wieś. Także nie istnieje możliwość poproszenia kogokolwiek o zajrzenie w niedzielę. Mogę zabrać szczurki ze sobą w transporterze, ale na miejscu na wsi w dwupokojowym domku będzie nas z 10 osób i żadnej opcji wypuszczenia zwierzaków , dodatkowo latający wszędzie szczeniak , nie mówiąc o matce tż , która panicznie boi się szczurów. Także, gdybym je zabrała ze sobą to musiałyby przez cały czas siedzieć w transporterku, a nie jest on imponujących wymiarów :(
Co do tematu weterynarza, to w Warszawie miałam blisko weterynarza przyjmującego cały tydzień , dodatkowo babka mieszkała u mnie w bloku i zapraszała do siebie w nagłych wypadkach. Tutaj niestety takich luksusów nie ma, kiedy dziewczyny były przeziębione na początku roku, jechałam z nimi 2 godziny do Białegostoku, gdyż miejscowi weterynarze na słowo szczur doznają szoku :/
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 18:47   

mikanek, jeśli to tylko 1,5 dnia, to chyba nie ma się co przejmować. Nikt z nas nie patrzy na szczury przez całą dobę, szczur może się przecież zakrztusić, jak bierzemy prysznic w pokoju obok... Fajnie by było, gdyby można było podrzucić komuś klucze, ale jak nikt się nie znajdzie, to tragedii nie będzie.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 19:27   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Ale przecież jak zostawiłam Rica na 5 dni, to wy nawet nie wiecie co się z nim działo. Nie chcę aby znowu przez to przechodził. Wolę aby był ze mną w mniejszej klatce, niż be zemnie . A jak widzicie jest to długi okres czasu.
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 20:08   

adzia19923, nie masz samotnego szczura, a dwa (szybko przejrzałam Twój temat, proszę mnie poprawić, jakbym coś pomyliła). Samotny szczur będzie wariować. Dwa przeżyją bez Ciebie. Mała klatka i mieszkanie z innymi ludźmi (których NIE ZNASZ) zdecydowanie nie będą dobrym rozwiązaniem. Nie zanudzą się na śmierć. Znajdź im najlepiej na ten czas jakiś dom, w którym będzie jakiś szczurolub, który poświęci im dużo czasu. I będzie ok. Zabieranie ich to zły pomysł.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 21:23   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli napisał/a:
believe_86 napisał/a:
ma się zwierzęta-nie można ich zostawiać na kilka dni.To nie rybki

ja mam inne zdanie

ja wiem,że masz inne i to takie samo jak moje ;) chodziło o to,że nie wolno zostawiać samych sobie a nie samych pod opieką ;) czyli nie powinno się przy dłuższym niż 1,5 max 2 dni zostawiać zwierzaków bez nadzoru jakiejś osoby.
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 21:50   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


ja ważąc wszelkie kwestie zdecydowałam się jednak zabrać szczuraski ze sobą. Jechać będziemy 30 min także podróż nie będzie bardzo męcząca. Wolę jednak mieć je na oku cały czas, tym bardziej że do tej pory nigdy nie zostawały same (prócz mojego wyjścia do pracy). To tylko i aż dwa dni :?
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11