Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dłuższe wyjazdy - co ze szczurem?
Autor Wiadomość
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 21:29   Co będzie lepsze???
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Hejka Wszystkim!
Chciałabym się zorientować co byłoby lepsze dla moich szczurków na okres od czerwca do września. Zbliża się sezon, muszę z obowiązku iść do pracy.
Nie wiem czy lepiej byłoby zabrać szczurki ze sobą do pracy w mniejszej klatce, aby nie tęskniły i były przy swojej właścicielce, czy pozostawić je osobie zaufanej pod opiekę. Zapewne na sezonie gdy będę pracować mogłabym im poświęcać czas w chwilach wolnych i po pracy, zapewne szczurki wybiegów mieć nie będą miały , chyba że codziennie wieczorem chodziłabym z nimi na spacerki w jakieś ustronne miejsce aby się wybiegały. Czy lepiej by było gdybym zostawiła je u osoby, która codziennie dawałaby im wybiegi i mieszkałyby w większej klatce, lecz nie byłyby wtedy ze swoim właścicielem:(

Dodam też, że mam swojego szczurka Rico, który raz w życiu na 5 dni został w domu, gdy ja musiałam wyjechać i strasznie był smutny. Gdy zmieniano mu karmę czy wodę nawet nie podchodził do osoby, która dawała mu jedzenie, mimo że ma to w zwyczaju. A gdy przyjechałam był strasznie przestraszony, ale przeszło mu po kilku chwilach i osikał mnie praktycznie całą. Potem chciał się bawić, wtedy zobaczyłam jak on bardzo jest za mną, no nie wspomnę już o wecie. Gdy z nim chodzę do weterynarza to jest o wiele spokojniejszy niż idzie z nim mój chłopak, ponieważ nie zawsze mogę. Wtedy Rico piszczy jak szalony jak weterynarz go leciutko dotknie:)
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 21:39   

adzia19923, a jak wygląda kwestia zakwaterowania? Jeśli jest to jakiś pokój, którego właściciel się na to zgadza- chyba nie byłoby problemu ze szczurami.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 21:45   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Wiesz znając życie jest to pokój, w którym mieszka około 4-5 nawet więcej pracowników. Chodzi mi o to, czy lepiej niech siedzą w domu z moim chłopakiem w dużej komfortowej klatce i mają codziennie wybiegi po pokoju, czy lepiej aby były w małej ale ze mną i wybiegi tylko wtedy kiedy będę miała czas wolny z uwagą na to, że będę musiała gdzieś z nimi wychodzić aby się wybiegały:)
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 21:56   

adzia19923, wbrew pozorom nasze szczury najbardziej komfortowo czują się w swoim towarzystwie, nie sądzę by Twoja nieobecność tak bardzo na nie wpłynęła jak np. na psa, więc lepiej by miały komfortowe warunki, nie swoją pańcię. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 21:59   

W takiej sytuacji chyba lepiej zostawić szczurki..... Nie wiesz jak zareagują współlokatorzy..... Będą to pewnie obcy ludzie? Ja bym nie ryzykowała nie wiedząc, jakie będę miała warunki. Mimo wszystko rozumiem, że się zastanawiasz, bo też bym wolała mieć swoje zwierzątka przy sobie :)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
magmads 



Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 694
Skąd: ludów polski
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 08:31   
   Zwierzątka: 5 RAZY OGON


zdecydowanie lepiej zostawić szczurki z chłopakiem w domu, będzie to dla nich mniej steresujące niż siedzenie w ciasnej klatce bez wybiegów w miejscu którego nie znają. A skoro jest ich kilka to nie odczują Twojej nieobecności aż tak bardzo jak samotny szczurek.
_________________

 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:29   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Ja się podepnę pod temat. Jak wszyscy wiemy nadchodzą święta, ja w tym roku wyjeżdżam do rodziny na wieś. I takie mamy połączenia , że wyjechać musimy w sobotę po południu i powrót dopiero w poniedziałek w połowie dnia. Zastanawiamy się czy możemy spokojnie zostawić szczurki same w domu?? Czy lepiej ciągnąć je ze sobą (to myślę będzie stresik jednak dla nich). Czy na taki czas wystarczy zostawić im dużo suchej karmy i ze 3 poidła wody??
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:36   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


mikanek, i dodatkowo komuś znajomemu klucze od mieszkania aby sprawdził czy nic się nie dzieje.Ja osobiście nie wyjeżdżam jeżeli mam szczury.Trudno.Ale gdyby coś się stało podczas mojej nieobecności-zakrztuszenie,zadławienie,pobicie groźne no cokolwiek,nie wybaczyła bym sobie.. ma się zwierzęta-nie można ich zostawiać na kilka dni.To nie rybki
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:43   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


no właśnie tutaj mieszkam u rodziny i wszyscy wyjeżdżamy w tym samym czasie, nie ma komu dać kluczy :( Ja nie mówię o kilku dniach tylko półtora dnia , z drugiej strony mogę je zabrać ale w transporterze z którego nie mogłabym ich wypuścić (w mieszkaniu szaleje pies no i będzie tam sporo osób). Sama nie wiem co lepsze
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:45   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


mikanek, a nie możesz dać ich komuś na te parę dni ? Nie wyobrażam sobie żeby zostawić ogonki same :(
może tutaj znajdziesz pomoc ? http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=955
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
Ostatnio zmieniony przez pysia Czw Kwi 21, 2011 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:50   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


no to jeszcze raz dla wszystkich- wszyscy z mieszkania wyjeżdżamy ( sobota popołudnie, poniedziałek w połowie dnia powrót). Nie mam komu dać szczurków, mogę je zabrać ze sobą ale w dość małym transporterze bez możliwości wypuszczania. Także zastanawiam się czy na 1.5 dnia jest sens stresować je i męczyć w ciasnocie. Nigdy do tej pory nie zostawiałam żadnego zwierzaka samego w domu , stąd pytam co lepsze dla szczurków
Co do zakrztuszenia/zadławienia/pobicie to zdarzyć się to może zawsze, nie sądzę abyśmy wszyscy 24 h na dobę obserwowali nasze szczurki
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:53   
   Zwierzątka: kotka Puma


mikanek, ja na wczasy zostawiałam szczurki u zaszczurzonej osoby w tym samym mieście - nie masz takiej opcji? Możesz znaleźć kogoś z forum.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:54   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


mikanek, ja bym je zostawiła, bo to mniejszy stres.

Ja nie przebywam z moimi zwierzakami 24 h na dobę i nie jestem w stanie przebywać.
Zadbaj tylko o odpowiednią ilość wody i tak "zamontuj" jedzenie, żeby nie mogli natychmiast wszystkiego wyrzucić i zasikać.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 12:10   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


mikanek, podałam ci linka wcześniej - wejdz i popytaj . falka, ma rację
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 12:18   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


no rzeczywiscie szukanie dt na 1.5 dnia to idealne wyjście dla szczura. Zmiana miejsca, zmiana właściciela, znajomych zapachów . Dziękuję ale raczej nie sprezentuję moim kluskom takiej stresującej atrakcji :/
quagmire - dziękuję za rzeczową radę, będę jeszcze myślała zabierać/ nie zabierać
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12