Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile powinien ważyć szczur? Jak powinien być duży?
Autor Wiadomość
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 18:18   
   Zwierzątka: ;(


Seruś napisał/a:
(wtedy nie było dla mnie w tym nic złego)


Ale z tego też po tym widać że zrozumiała swój błąd więc w przyszłości pewnie już tego nie popełni. I sporo ludzi swoją przygodę ze szczurami zaczyna właśnie tak.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Seruś 



Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 37
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 20:52   

No tak. Nigdy tego więcej nie zrobię

Zobaczyłam jak te biedne zwierzęta żyją i SERIO nigdy niczego w zoologu już nie kupię.

[ Dodano: Pią Gru 07, 2012 20:05 ]
Jestem właśnie z Lotty świeżo po wizycie u weterynarza i przy okazji (tak na wszelki wypadek) spytałam się o jej budowę. Weterynarz powiedział, że jest dość malutka, ale taka jej budowa. Wagę także ma prawidłową. Mogę więc spać spokojnie :D
 
     
SilRats 



Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 59
Skąd: Anglia
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 13:22   
   Zwierzątka: Szczurki


Viss napisał/a:

Czyli wracamy do widełek. Dorosła samica 200-400g, dorosły samiec 400-600g, przy czym należy też wziąć od uwagę wielkość szczura.


Te widełki to też takie bardzo bardzo duże uogólnienie. Mozna je jedynie uznać za wartość średnią bo wszystko zależy od danego osobnika i jego genetyki.
Na pytanie czy szczur waży za duzo czy za mało bardzo łatwo sobie odpowiedzieć po prostu na niego patrząc. Szczur może ważyć i 800 g a mieć ładną harmonijną sylwetkę, a ważyć 600 g i być okrągłym tłuściochem który ma problem z wejściem na hamak :wink:

Przykładowo jedna z hodowli od moich chłopaków ma interesującą linię genetyczną gdzie samce dochodzą do 1 kg. Jeden z przodków i najważniejszy samiec hodowli ważył 1200g, a nie był gruby, absolutnie. Był po prostu potworem.

Akurat wszystkie moje chłopaki ważą w przedziale 500-580g (a połowa z nich nie osiągneła wieku dorosłego, spodziewam się że trójka z linii genetycznej pradziadka Tanka może dojść do 800g.) Jedynie Samael wazy 620g, ale on jest po prostu grubawy i to już widać gołym okiem :) .
_________________

 
 
     
PejCz 


Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Pon Sty 07, 2013 17:35   Od czego zależy wielkość szczurków?
   Zwierzątka: szczura, kota


Chciałam spytać o wielkość szczurków. Marzyłam zawsze o dużych szczurach i patrząc na zdjęcia szczurów moich znajomych były one wielkie [lub grube], ale i na żywo były duże. Mam dwie szczurzyce, jedną od 4 miesięcy a drugą od pół roku, uwielbiam je, ale są małe porównując do np. tych szczurków:

http://data.whicdn.com/im...cdf_7_large.jpg

Jak to jest że niektóre szczury są duże a inne są małe? :?:
_________________
_________________
Mam szczurzycę <:3)~
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Sty 07, 2013 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 17:40   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


PejCz, scaliłam wpis z odpowiednim wątkiem.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
PejCz 


Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 17:56   
   Zwierzątka: szczura, kota


dziękuję AngelsDream ^^ .
_________________
Mam szczurzycę <:3)~
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 18:00   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


PejCz, proszę, a przy okazji odpowiem na Twoje pytanie.

Po pierwsze samiczki powinny być mniejsze i mniej masywne od samców.
Po drugie w mojej ocenie szczury z podanego przez Ciebie zdjęcia, prócz tego, że są duże, są także otyłe. Odnoszenie wielkości normalnie i prawidłowo zbudowanego szczura do fotografii szczura z nadwagą, zawsze da wrażenie, że ten pierwszy jest mikrusem.

W moim stadzie realnie największy w tym momencie dorosły samiec, wcale nie waży najwięcej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 19:25   
   Zwierzątka: szczurowadła


PejCz, Ja myślę, że to kwestia genetyki. U ludzi też niektóry mają 2 metry a inni 150 cm i nie ma w tym nic dziwnego.
Albo jak to powiedziała kiedyś moja pani weterynarz, to jak u psów dog i jamnik zdecydowanie różnią się wielkością a jedno i drugie to nadal pies.
Ja mam teraz dwie drobniutkie dziewczynki. Są już dorosłe i ważą po 250 g mimo, że staram się im zawsze zapewnić najlepszą karmę i witaminy niezbędne do zdrowego rozwoju. Miałam też kiedyś na "przechowanie" samiczkę z interwencji, która pomimo, że była bardzo wychudzona i niedożywiona jak do mnie trafiła, ważyła 370g, gdyby jadła normalnie była by dwa razy większa od moich dziewczyn.
Jeżeli marzyły ci się duże szczury, to trzeba było jednak brać samce. I wśród nich trafiają się mikrusy, ale jednak są więksi od dziewczyn.
Tak więc jeżeli tylko twoje dziewczyny są prawidłowo karmione i nie brakuje im jakiś ważnych składników odżywczych, to po prostu są małe i już :)
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 21:05   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


PejCz, mogę choćby na przykłądzie moich szczurów Ci podsunąć.
Najdłuższa moja samiczka waży 350g, a najgrubsza i najmasywniejsza, choć krótsza 430.

No i jeszcze mam samca co waży w porywach 540g.
_________________
Moje ogony
 
 
     
krysztalowy_noz 



Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Tomaszow_Maz
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 23:00   
   Zwierzątka: psy szczury


Na początku pragnę się przedstawić, bowiem jestem tu nowa ;) Choć od kilku miesięcy obserwuje to forum :)

Ja myślę, że to kwestia genetyki. U ludzi też niektóry mają 2 metry a inni 150 cm i nie ma w tym nic dziwnego.

Ja się z tym zgadzam. Mój szczurek - Orbith [*] był drobniutki,, zaś Stiuart jest dużo większy. Jak raz byłam w zoologu, to mogłam to zaobserwować, jeden szczurek był większy, masywniejszy, a inny zaś drobniutki. Kwestia genów.
_________________
"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego, że są nieme dla je­go tępej percepcj."
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 23:11   

krysztalowy_noz napisał/a:
Jak raz byłam w zoologu, to mogłam to zaobserwować, jeden szczurek był większy, masywniejszy, a inny zaś drobniutki. Kwestia genów.
Ja myślę, że prędzej chowu wsobnego, jeżeli już, a najprawdopodobniej różnego wieku albo płci ;)
 
     
Loczowa 
Szczurdolnięta :)


Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Wrocław / Duszniki Zdrój
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 13:42   Maleństwo
   Zwierzątka: Gruba, Łysa, Dzika i Siwa - ogony. Benito - królik, baran francuski.


Mój szczurek, american blue, samiczka, urodziła się pomiędzy 12-16 sierpnia (dokładnie nie wiadomo). Kiedy ją kupowałam była najmniejsza z całego miotu. Jakiej wielkości powinna teraz być? Ona w ogóle nie rośnie, wszyscy jak ją widzą to pytają czy to przypadkiem nie jest wyrośnięta mysz. Nie jest bardzo mała, ale jeszcze tak małego szczura nie widziałam, na dodatek nie rośnie. Mieszka z dwiema innymi samiczkami, starszymi, one też nie są duże, ale wet powiedziała, ze nie są też przesadnie małe. Na początku trzymałam je w klatce, w której kiedys mieszkała moja świnka morska i szerokość prętów była na tyle duża, że samiczka się przez nie przeciskała. Nie było mnie stać na inną klatkę i dopiero teraz pożyczyłam inną. Raz uciekając zaklinowała się i teraz ma skrzywioną głowę na bok, w ogóle jej nie prostuje, ale zachowuje się normalnie, je, pije, myje się i bawi jak pozostałe. Zdecydowanie jest nadpobudliwa i chce dominować. DLACZEGO NIE ROŚNIE? Mam się martwić czy po prostu jest krasnoludkiem i nic z tym nie zrobię?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 14:22   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Loczowa, trudno odpowiedzieć na to pytanie. Przyczyn może być wiele - od genetycznych uwarunkowań, przez niedożywienie w maleńkości po jakąś chorobę, która obciąża organizm.
Pytanie gdzie ją kupowałaś, w jakim była wieku, jak była żywiona - to może rzutować. I czy teraz ją żywisz?
Czy ma okrywę włosową czy też jest łysa - łyse szczurki są zazwyczaj mniejsze. Skoro piszesz o kolorze to pewnie jest normalnie ofutrzona.
Czy dostawała w dzieciństwie jakieś leki? Antybiotyki?
Może zważ dziewczynki i napisz nam ile ważą. I wstaw zdjęcia - nie sama waga jest kluczowa, ale całość budowy ciała - są szczury po prostu drobne w budowie, ale zdrowo rozwinięte, a są takie, które faktycznie będą przypominały myszki.
Czy po tym przekrzywieniu główki była kontrolowana u weterynarza znającego się na szczurach (listę polecanych wetów masz tutaj)? Czy sprawdzane były uszy?
 
     
Loczowa 
Szczurdolnięta :)


Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Wrocław / Duszniki Zdrój
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 14:37   
   Zwierzątka: Gruba, Łysa, Dzika i Siwa - ogony. Benito - królik, baran francuski.


Kupiłam ją we Wrocławiu w sklepie niby zoologicznym, a tak naprawde pani ma tam wielką ilość szczurów i chyba zajmuje się ich hodowlą. Wydaje mi się, że odżywiana była w dobry sposób. Ja karmię moje dziewczyny karmą na wagę, którą bardzo uwielbiają, ale oprócz tego dostają wiele rzeczy, których np nie dojadam: kanapki z szynką i żółtym serem, ziemniaki, warzywa. U weterynarza byłam ostatnio z drugą samiczką, która miała krwiomacicze i niestety nie było mnie już stać na zbadanie młodszej samiczki. Zrobię to w najbliższym czasie. Weterynarz z Wrocławia to Pani Piasecka, zajmująca się właśnie gryzoniami. Za chwilę wrzucę zdjęcia, tylko zrobię aktualne i zważę je. Ganda, bo tak się nazywa, ma futerko, nawet trochę postrzępione jak rex czy coś, na dodatek ma gruby ogol i grube łapki więc wydaje mi się, że powinna być większa.

[ Dodano: Sob Mar 09, 2013 15:38 ]
American blue - Ganda waży 300 gram (7 miesięcy) Jest bardzo ruchliwa,więc zdjęcia nie są najlepsze, ale głowa jest bardzo przechylona. Na ostatnim zdjęciu mozna to zobaczyc.
Kapturek - Wanda waży 400 gram (ok 1 rok)
Hasia - Panda waży 390 gram (1 rok i 4 miesiące)

http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153006.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153014.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153041.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153313.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153049.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153130.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153254.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/...0309-153208.jpg
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 16:29   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Taka bardzo mała mi się nie wydaje, chuda chyba też nie jest, ale zdjęcia nie są najlepszej jakości.

Martwi mnie za to główka. Koniecznie idź z nią do szczurzego weta!
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13