Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile powinien ważyć szczur? Jak powinien być duży?
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:15   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Chyna napisał/a:
dostaje kilka dropsików dziennie,
Dropsy to sam cukier i tłuszcz, są niezdrowe. Kaloryczna dieta nie musi być niezdrowa. Szczury z wiekiem chudną, zaobserwowałam, że najczęściej po ukończeniu 2 roku życia. Ile ma James? Obserwuuj jego wagę, moim zdaniem jak na samca jest bardzo drobny.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:30   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Dziewczyny, a czy mógłby ktoś załączyć takie porównawcze zdjęcia do tego tematu. Pierwsze szczurka o idealnej budowie, szczura z nadwagą i szczura spasionego?
Bo ciężko tak po samych wagach i opisach określić czy to już czy jeszcze nie.
Moja Chili przykładowo była od początku duuża. Jako dorosła 11 miesięczna szczurzyca waży 410g. A nie uważam jej za spasioną i grubą. Jest po prostu wielka... chociaż czasem jak się położy na "naleśnika" to mam pewne obawy.
Moja Pchełka ma ledwo 8 tygodni a już 240g! :shock: I też piękna duuuża samica z niej jest i będzie. Runa ważyła jako dorosła zaledwie 270g.
Co do chłopców to są leniwe dziady i muszę na nich uważać, bo zapasy zżerają w kilogramach :D i chciałabym wiedzieć, kiedy jest ten moment, da się jakoś radę to określić?
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:31   

Layla napisał/a:
Kaloryczna dieta nie musi być niezdrowa.
na pewno nie powinna być tłusta i słodka (cukier). Stary i chudy to jeszcze nie powód aby zawalac mu tłuszczem arterie. :D
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Marcik, bo to wszystko zależy. Akurat Kiko mi schudła przez chorobę, ale ważyła 525 gramów. Mimo to nie wydawała się otyła, bo jest taka zbita i umięśniona. A przecież waga jaką ma równa się wadze niejednego samca. Z kolei są osoby na forum mające np. samce ważące 700 i nabite, aktywne, a mój Omar ważąc tyle był kupą tłuszczu i mu siadły łapki...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:44   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Layla, dlatego fajnie by było jakby jakiś spec dietetyk czarno na białym (albo kolorowym) dał przykład za grubego szczurka... mam nadzieję, że ktoś się pofatyguje, ładnie proszę :)
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:57   

Layla napisał/a:
Chyna napisał/a:
dostaje kilka dropsików dziennie,
Dropsy to sam cukier i tłuszcz, są niezdrowe. Kaloryczna dieta nie musi być niezdrowa. Szczury z wiekiem chudną, zaobserwowałam, że najczęściej po ukończeniu 2 roku życia. Ile ma James? Obserwuuj jego wagę, moim zdaniem jak na samca jest bardzo drobny.


James ma około 1,5 roku.
Dziękuję za odpowiedzi.
 
     
cheldorado 



Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 11:12   Szczurza figura
   Zwierzątka: 4 ogoniaste i Panna Kotełkiewicz


Korci mnie to już od jakiegoś czasu i poszukiwałam, ale konkretów się nie doszukałam. Chodzi mi o to jak rozpoznać że szczurek waży zbyt dużo/ za mało. Domyślam się, że nie ma uniwersalnej szczurzej wagi- bo szczurki jak ludzie: jedne są mniejsze inne większe, więc odbija się to na ich wadze.
I tu zwracam się do osób obeznanych w ogonkach: w którym momencie należy zareagować jeżeli chodzi o dietę?
Co jest pierwszym objawem jeśli szczurek waży zbyt mało, a jeśli zbliża się do bycia szczurzym grubaskiem. Bo wiadomo, że ani jedno ani drugie nie jest wskazane.

Swoje pytanie opieram na tym, że u kotów są takie objawy, szczególnie w stronę otyłości po kastracji, kiedy należy już zacząć zmieniać dietę, bo kotek robi się zbyt puszysty. Tj. co gdzie powinno być wklęsłe, które elementy szkieletu może być widać, a które już nie.
Jeżeli było a się nie doszukałam: przepraszam- usunę.
_________________
Ze mną: Keiko SR
Odeszły: Reira, Rysa, Selune SR, Vega, Soi SR, Blair SR, Lexie, Luna
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Sob Mar 24, 2012 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 16:54   
   Zwierzątka: ;(


Myślę że nadwagę u szczura dość łatwo jest zauważyć. Raczej widzi się kiedy jest gruby. przede wszystkim na brzuszku się to trochę zbiera. I ogólnie wszędzie. U jednego z moich szczurów to widać. A a co do drugiego to nie jestem pewna czy waga jest normalna czy za mała. Później postaram się zrobic zdjęcia i je wrzucić. Zobaczysz wtedy jaka jest różnica.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 17:03   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


jeżeli kości i kręgosłup nie sterczą to waga jest prawidłowa.Natomiast gdy boczki się wylewają i szczurek w dłoniach przelewa to należy mu ograniczyć dodatki i przejść na karmę bardziej light ;) np.granulat rat pro.
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 17:11   
   Zwierzątka: ;(


Tylko jak jeden jest za chudy a drugi za gruby to co wtedy robić?? Bo właściwie sama nie wiem.Przecież nie mogę ich oddzielić żeby dawać każdemu z osobna inna karmę.Jak można takie coś załatwić??
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 17:16   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


aneczka1-13, zawsze da radę ;) jednego dokarmiać np.timmą-dość mocno tuczącą karmą-drugiego w tym czasie wyjmować z klatki i robić mu częstszy wybieg aby zrzucił co nie co ;)
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 18:44   
   Zwierzątka: ;(


to ja bym tego grubszego bym chyba musiała rano wyjmować z klatki na cały dzień a chudszy musiał by cały dzień w klatce siedzieć. ew. niektóre smakołyki oddzielnie da się dawać.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 21:06   

believe_86 napisał/a:
jednego dokarmiać np.timmą-dość mocno tuczącą karmą-drugiego w tym czasie wyjmować z klatki
przy karmie light dobrej firmy, np. granulat rat pro o którym wcześniej wspomniałaś dokarmianie nie jest konieczne. Granulat nad wszelkimi mieszankami ma tę przewagę, że szczur nie wybiera sobie smakołyków, więc je tyle ile potrzebuje, a nie napycha się żeby mu koledzy nie zjedli. Te co mają schudnąć to schudną (o ile otyłość wynika z obżarstwa a nie choroby), a normalne utrzymają wagę.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 22:19   
   Zwierzątka: ;(


Ja mieszam Timę, VL Rat Nature i selective
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
cheldorado 



Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 16:36   
   Zwierzątka: 4 ogoniaste i Panna Kotełkiewicz


Dziękuję za pomoc. Rozwiało to moje wątpliwości. Wygląda na to, że moje dziewczyny są narazie w normie :D
_________________
Ze mną: Keiko SR
Odeszły: Reira, Rysa, Selune SR, Vega, Soi SR, Blair SR, Lexie, Luna
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12