Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:36
Urazy rogówki.
Autor Wiadomość
ulala i gregor 


Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Berlin
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 17:42   
   Zwierzątka: 4 szczuraski


wlasnie napisalam do gregora zeby szybko do domu przyjechal, ale nie wiem czy sie bedzie mogl urawac z uczelni
a wszystko bylo tak ladnie, zadnch chorob zadnych problemow az nagle tak z grubej rury buuuu :cry:
_________________
``-czesiu, ale z kota nie mozna wyciagnac pierwiastka...!
-nie?!? O_o ....hmmm, to co to moglo byc...?``
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 17:53   

Przy wirusach niestety tak właśnie bywa... Pojawia się nagle..

SDA czy inne szczurze wirusy można przynieść nawet na butach( w dzikich populacjach te choroby to codzienność, z tym że mnożą się szybciej niż padają z powodu chorób czy drapieżników), u mojej siostry ciotecznej infekcja tym wirusem zaczęła się również znikąd.. Najpewniej przyniosła na ubraniu lub butach. Jej ogoniaste były u niej już od roku, zawsze zdrowe i rozbrykane, a tu bach.. choroba..

<dopisek>
Mam jednak nadzieję, że twoje ogonki mają coś bakteryjnego... Infekcje bakteryjne przynajmniej da się leczyć, wirusowe można tylko zaleczać lekami immunostymulującymi, a infekcje wtórne od wirusowej infekcji doleczać antybiotykami. W przypadku wirusa walka o ogonka trwa do końca jego życia..

<edit>
SZLAG szlag szlag!
W złą godzinę zajrzałam do tego tematu. Przy okazji robienia zdjęć Gytcie zauważyłam zmętniałe oczko i co... rysa i zmętnienie, początki jakiejś infekcji, być może i owrzodzenia... :( ~
Jutro z samego rana do weta... :(
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 10:04   
   Zwierzątka: ogony


nezu napisał/a:
rysa i zmętnienie, początki jakiejś infekcji,

E tam, pewnie uszkodziła sobie rogówkę i być może wdało się zapalenie. Gentamycyna pomoże :)

ulala i gregor, szczurki z zapaleniem rogówki nie wykazują takiego "chorobowego" zachowania, tj. nastroszonego futerka, ospałości. Jeśli są takie objawy znaczy, że stan jest poważny.

Pamiętaj, że przy SDA oraz innych epidemiologicznych chorobach zachorować mogą też inne zwierzaki, nawet nie mając kontaktu bezpośredniego z chorym (np. przez Twoje ubranie). Dlatego, jeśli masz podejrzenie takiej choroby lub choroba jest ziagnozowana, nie tylko Twoje ogonki muszą poddać sie kwarantannie, ale również Ty i Twój chłopak. Czyli - wchodzisz do lecznicy, krzyczysz od progu, co jest szczurkowi i żądasz umieszczenia w osobnym pomieszczeniu (najlepiej, aby było wyposażone w lampę UV). Zakupy zoologiczne - w internecie. Staracie się nie jeździć środkami transportu zbiorowego, unikacie innych szczuromaniaków. Po kontakcie z chorymi ogonkami kąpiel (razem z myciem włosów) i zmiana ubrania.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Marika 


Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 2
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 12:19   
   Zwierzątka: papuzka falista


czesc niedawno kupilam sobie szczurka. Ma na imie Luna i ma jakies 13 tygodni. Wczoraj zauwazylam, ze jest jakas taka osowiala, ale za bardzo sie tym nie przejelam, niestety dzis po powrocie do domu zauwazylam ze jej oczko jest spuchniete i ma w nim jakies " fafoly" nie wiem co to jest nie wiem co robic, czytalam poprzednie posty ale wolalam zapytac was o zdanie... help :( :(:(
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 12:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Marika, wizyta u weterynarza.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Marika 


Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 11:18   
   Zwierzątka: papuzka falista


Wczoraj jak tylko wet otworzyl gabinet poszlam do niego z Luna. Okazalo sie ze ma "sucha rogowke" czy cos takiego i zapisno mi krople ( Mucokehl 2 razy dziennie po 1 kropli ) jak narazie jej stan sie nie poprawia, jest slaba caly czas spi a na domiar zlego rozdrapala sobie skore miedzy tym chorym oczkiem a uchem, mam nadzieje ze zagoi sie szybko i ze mala wyzdrowieje :(
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 23:01   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie to umieścić .

Właśnie przed chwilą zauważyłam , że Kornel ma wokól oka, tlyko jednego pełno wydzieliny przypominającej krew, lub jest to krew, nie umiem tego stwierdzić . Jest tego sporo , całe oko jest w tym . Obejrzałam mu te oko , ale szczerze mówiąc nic tam nie widzę , jak dla mnie jest całe i zdrowe . Gdyby tego nie było tak dużo podejrzewałabym porfiryne . Mały czuje sie świetnie i szaleje z resztą , ale jednak martwię się . Wiem , że teraz nic nie zrobię , jest poźno , zoabcze co będzie z okiem jutro .
Ale.. ma ktoś jakieś pomysły ?
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 23:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


LunacyFringe, a to nie porfiryna? Może mały ma jakieś zapalenie?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 23:21   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


AngelsDream, no właśnie tego było strasznie dużo , na pierwszy rzut oka wyglądało jkaby solidnie oberwał od któregoś z chłopaków . Ale samo oko wygląda dość normalnie . Nie wiem czy porfiryny byłoby tak pełno ...
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 23:27   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


LunacyFringe, rozumiem. U włochatych czasem tej porfiryny było całkiem dużo dlatego spytałam.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 11:12   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


AngelsDream, dzisiaj już wszystko wygląda mniej więcej normalnie . Oko całe , umył się i już nic nie ma , więc może to faktycznie była tylko porfiryna . Ale ilość wskazywała na to , że conajmniej oberwał w oko od któregoś z chlopaków. Mam nadzieję , że to już się nie powtórzy i dziękuje za zainteresowanie ;)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 13:08   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Porfiryny może być bardzo dużo.
Potrafi całymi kroplami (kropla przeciętnej wielkości, a nie łepek od szpilki) wypływać.
 
     
mika 


Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 12
Skąd: oświęcim
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 19:18   
   Zwierzątka: szczurki chomiki koty


tez dostalam Dicortineff ale masc bo zauwazylam u mojego Maniusia ropke cos jak porfiryna z oka. smarowac sie da ale zaraz potem zaczyna sie myc, wiec inteligentnie doszlam do wniosku ze zaczne sie z nim bawic i tak 3 razy dziennie po 20 minut obowiazkowego glaaskania... :P
_________________
"dziękuję Wam, za to że nie boję się życia!"
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 12:05   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone z "Zapalenie rogówki".
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 11:58   

ech. my z Sepulą już od piątku walczymy z uszkodzeniem rogówki. mała prawdopodobnie zadrapała sobie oczko podczas mycia, bo miała lekkie problemy z zachowaniem równowagi przez ogolne osłabienie.

po zakropieniu fluorescencyjnymi kroplami wyszło, że mała ma rozległe odklejenie rogówki z większej części oczka :|

dostłyśmy na to Gentamycynę i Solcoseryl. Genta mamy kropić 3 razy dziennie, a 2 razy dziennie pół godziny po Genta zakrapiać kropelkę Sorcoserylu. na razie nie widzę zbytniej poprawy, wręcz przeciwnie, nierówność na oczku wydaje się być 'bardziej odstająca', na dokładkę nieuszkodzona część oka lekko zmętniała...

boję się, że trzeba będzie kombinować z tym oczkiem operacyjnie :(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.52 sekundy. Zapytań do SQL: 12