Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów
Autor Wiadomość
Herisheft 
I'a Kothulhu fhtagn



Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 54
Skąd: Yuggoth Wa-wa
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 13:05   
   Zwierzątka: Moje kochane


Ahha, oki dzięki. chociaz ja już nie wiem czy cos może jeszcze zaszkodzic po skonsumowaniu gumki do wycierania i nosków od okularów ;) zreszta i tak częsciej robie im zwykły ryż albo makron, wiec od czasu do czsu moze im nie zaszkodzi bo to w sumie rosół dla mnie głownie jest. :D
_________________
Ewolucja nie bierze jeńców.

Ze mną: Piękna-Baśka, Gryzelda, Letycja(Mrówka)
Wielcy nieobecni: Feldman[*] Yoshii[*] Snuck[*]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 13:11   

Herisheft, przyprawy szkodzą, wszystkim zwierzętom. Nie należy gotować potraw przyprawionych, nawet ryż czy makaron gotowane powinny być w nieosolonej wodzie. Nie podawaj ludzkiego jedzenia, bo to szkodzi, te zwierzaki mają trochę inny metabolizm, poza tym o wiele krócej żyją niż ludzie, a ludzie po latach jedzenia różnych mniejszych czy większych świństw też mają kłopoty, właśnie z nerkami, wątrobą, otyłością itd. Szczury, koty, psy, czy inni nasi pupile za krótko żyją by im szkodzić. I nie trafia do mnie argument o rozpieszczaniu, bo krótko żyją - rozpieszczać można też zdrowo, a to oszczędzi na starość cierpień. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez H. Sob Lut 27, 2010 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 16:13   

Off-Topic:
ja kupuję taki ryż, na którym wyraźnie napisane jest, by go nie solić, bo sól psuje jego wspaniały aromat :P

Z naszej perspektywy może się wydawać, że odrobina soli i przypraw, przecież nie może zaszkodzić, ale to na prawdę robi dużą różnicę dla tak małego i wrażliwego organizmu. Tak na marginesie, często zauważam na tym i innych forach wypowiedzi typu "nie daję im przyprawionego - tylko z kostką rosołową i solą", co pozostawię bez komentarza :]
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Herisheft 
I'a Kothulhu fhtagn



Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 54
Skąd: Yuggoth Wa-wa
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 20:20   
   Zwierzątka: Moje kochane


Mój ostatni szczur jedząc mi z talerza, psu z miski i swoich własnych zapasów jakie zgromadził w szafce w kuchni, dożył trzech i pół roku w całkiem niezłym zdrowiu. JAdł co chciał, kiedy chciał i ile chciał łacznie z farbą ze ściany i frędzlami z dywanu. :) Zreszta mam szczęscie do zwierząt, bo jakoś u mnie długo żyją, rekordzistką była chomiczka pięciolatka.
_________________
Ewolucja nie bierze jeńców.

Ze mną: Piękna-Baśka, Gryzelda, Letycja(Mrówka)
Wielcy nieobecni: Feldman[*] Yoshii[*] Snuck[*]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 20:57   

Herisheft napisał/a:
Mój ostatni szczur jedząc mi z talerza, psu z miski i swoich własnych zapasów jakie zgromadził w szafce w kuchni, dożył trzech i pół roku w całkiem niezłym zdrowiu. JAdł co chciał, kiedy chciał i ile chciał łacznie z farbą ze ściany i frędzlami z dywanu. :)
Zdajesz sobie sprawę, że świadczy to jedynie o Twojej hm, delikatnie mówiąc bezmyślności i braku odpowiedzialności, a nie szczęściu? :? Nie szczyciłabym się tym, że nieodpowiednio żywię swoje zwierzęta, choćby nawet i 50 lat żyły. :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Herisheft 
I'a Kothulhu fhtagn



Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 54
Skąd: Yuggoth Wa-wa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 00:02   
   Zwierzątka: Moje kochane


Jak dotąd działa a zwierząt miałam już sporo w życiu :) Przesadna troska też zapewne nie jest zdrowa, moje podejście jest takei ze nie nalezy z niczym przesadzać w zadną strone. Tak jak człowiek co od czasu do czasu zje junkfood, bynajmniej go to nie zabije ani mu na dłuższa mete nie zaszkodzi a moze i przyjemność sprawi. Mój kot je chipsy i popcorn jak ma okazje i problemów zdrowotnych nie ma a juz siódmy rok mu leci. Troche przyjemności też sie tym stworom w życiu nalezy mimo wszystko. :)
_________________
Ewolucja nie bierze jeńców.

Ze mną: Piękna-Baśka, Gryzelda, Letycja(Mrówka)
Wielcy nieobecni: Feldman[*] Yoshii[*] Snuck[*]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 00:44   

Herisheft napisał/a:
Tak jak człowiek co od czasu do czasu zje junkfood, bynajmniej go to nie zabije ani mu na dłuższa mete nie zaszkodzi
jak już pisałam - nie ta specyfika organizmu, nie ta długość życia.

Herisheft napisał/a:
Troche przyjemności też sie tym stworom w życiu nalezy mimo wszystko. :)
Bardzo uczłowieczasz zwierzęta, a to jest duża wada, o ile przy nazywaniu zwierzęcych uczuć jakie okazują/przeżywają, to nie stanowi problemu, to w kwestiach jedzenia ma znaczenie. Są ponad stuletni ludzie, którzy palą papierosy jak lokomotywy, czy to oznacza, że inni powinni tak samo robić? No i odwieczny przykład co do przyjemności - dzieci lubią słodycze, ale czy powinny je jeść codziennie, nawet w niewielkich ilościach? Postaw się w sytuacji swoich zwierząt co do tej przyjemności i zastanów się czy Twój kot wolałby kawałek mięsa/ryby czy owe chipsy. ;) Robisz źle i kiedyś się to na Toie odbije, zobaczysz, a raczej odbije się na zdrowiu Twoich zwierząt. :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 01:16   

Ja też lubię sprawiać moim zwierzętom przyjemność i dawać im różne przysmaki, ale skąd pomysł, że kotu największą radość sprawia popcorn i chipsy? Tobie przyjemność sprawia dajmy na to słuchanie głośno muzyki, ale chyba nie sądzisz, że jak kupisz kotu słuchawki, to się będzie cieszył :roll: ? Różne zwierzęta różnią się między sobą, tym jak ich zmysły odbierają bodźce - pies słyszy i widzi inaczej niż człowiek, i też inne rzeczy są dla niego smaczne.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Herisheft 
I'a Kothulhu fhtagn



Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 54
Skąd: Yuggoth Wa-wa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:17   
   Zwierzątka: Moje kochane


A czy ja mówie ze go zmuszam do tego? Sam wsadza łeb do miski i wyjada, a jak mu nie chce dać to mnie pazurem po ręku haczy, no i co ja mam w tym momencie zrobić? Pogonić zwierzaka za to ze ma ochote na coś co lubi? Dam mu troche i wszyscy są zadowoleni. Może powinnam jeszcze lac go po tyłku za to ze mi korniszony z kanapek podkrada jak nie patrze, albo krzyczeć jak siedzi pod telewizorem i gapi sie w ekran jak leci film przyrodniczy?Bo szczerze mówiac, nie mam pojecia co on tam widzi ani czemu smakuja mu dziwne rzeczy, taki juz jest i ma zboczone upodobania. Nic na to nie poradze. :) To samo szczurki, jak ma ochote na tego kartofla, fasolke czy cokolwiek innego to nich go sobie weźmie, na zdrowie. Prosze. U mnie w rodzinie zawsze traktowaliśmy zwierzeta troche jak ludzi, żadna ze stron jakoś nigdy nie zdradzała, że nie podoba jej sie taki układ. Zwierzatka zawsze mielismy zdrowe, wesołe i długowieczne więc nie widze powodu, aby zmieniac ten układ. EOT z mojej strony, bo to nei ejst zdaje mi sie temat na takie dyskusje.
_________________
Ewolucja nie bierze jeńców.

Ze mną: Piękna-Baśka, Gryzelda, Letycja(Mrówka)
Wielcy nieobecni: Feldman[*] Yoshii[*] Snuck[*]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 12:13   

Herisheft napisał/a:
no i co ja mam w tym momencie zrobić? Pogonić zwierzaka za to ze ma ochote na coś co lubi?
tak, tak robi odpowiedzialny właściciel.

Herisheft napisał/a:
Może powinnam jeszcze lac go po tyłku za to ze mi korniszony z kanapek podkrada jak nie patrze
nie lać, ale uważać by ich nie zjadł.

Herisheft napisał/a:
smakuja mu dziwne rzeczy, taki juz jest i ma zboczone upodobania. Nic na to nie poradze. :)
oczywiście, że mogłabyś poradzić, gdybyś tylko chciała, ale widzę, że niewiele do Ciebie dociera. Szkoda, bo krzywdzisz tym swoje zwierzaki.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 13:20   

No tak, jak moje szczury automatycznie wyczuwają, w którym kieliszku jest najmocniejszy alkohol i pakują w to pyszczki, to znaczy, że powinnam być dobrą pańcią i niech sobie szczury ciągną whisky, bo przecież wiedzą, co dla nich dobre :roll: ? Psy też lubią sobie zjeść czekoladę, po której mogą paść, ale co tam, niech sobie zwierzak poje, na zdrowie! Ja też czasem daję odrobinę "zakazanych" przysmaków typu herbatnik, który akurat jem czy orzech wydłubany z czekolady, ale to nie jest regularna dieta, a już na pewno nie solony rosół z ziarenkami smaku :roll: Zwierzęta mają inne potrzeby, mają inną fizjologię, ich zmysły odbierają w inny sposób. Trochę to wygląda, że nie chce ci się przygotować tego ziemniaczka/ryżu itd. specjalnie dla szczurów i z lenistwa dajesz im ze swojego talerza. A dorabianie ideologii do lenistwa nie jest dobrym pomysłem :] Włożenie dwóch ziemniaków do wody bez soli nie jest aż tak wielkim wysiłkiem, spróbuj kiedyś, zobaczyć, że to nie takie męczące.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Carmen 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 15:13   
   Zwierzątka: Szczur


Jeszcze dziś przygotuję OMLET JAGODOWY dla mojego szczurka : :serducho:

Będę się musiała powstrzymać abym sama tego nie zjadła :lol: :mrgreen:
:-P
_________________
3 główne siły życia są na naszej planecie:
-natura,
-zwierzęta,
-rodzaj ludzki

Jesteśmy mieszkańcami Ziemi
Stwórz więzi :)
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 15:12   

Off-Topic:

Herisheft rozumiem, że jak moja agama kiedyś przez przypadek wyrwała z talerza kawałek pizzy z szynką mojej mamie i połknęła zanim ktoś zdołał zareagowac to znaczy, że powinnam ją rozpieszczac pizza?? Twoje wypowiedzi są bezsensowne, bez urazy ale masz podejście kogoś, kto ma średnią wiedzę na temat zwierząt, które posiada.
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 15:02   
   Zwierzątka: Szczurki


A czy do omleta mogę dodać powidła? :-P są śliwkowe a ogoniaste chyba śliwek nie mogą co?
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Maj 26, 2010 23:14   

Słuchajcie a można przygotowac coś takiego jako zastępstow chemicznych dropsów kupowanych w sklepach. Czy można by zamrozic maleńskie kuleczki masła orzechowego bez cukru?? Takie wielkości ziarenek gorszku konserwowego i od czasu do czasu dawac szczurkom??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 9