Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie klatek. Budowanie klatki z innych klatek.
Autor Wiadomość
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 12:32   

ciacho, a może by tak połączyć od góry?
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 12:51   

też o tym myslałam, ale ta jedna mniejsza jest 2 razy weższa i ma taka samą wysokość, jak wrócę dziś na chate to sprawdzę jak ro będzie wyglądało :) tzn. czy nie bedzie większych problemów
 
     
pielaczek 


Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Skp
Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 20:14   
   Zwierzątka: Szczurek-Stella


a mam dwie klatki http://allegro.pl/item604...lami_kolor.html i chciałem je połączyć za pomocą że wytne dwie ścianki boczne i powstanie klatka niska i długa ale nie weim czy to dobre rozwiązawanie :|
_________________

 
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 08:48   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


pielaczek, one są o dużo za małe, nawet we dwie...
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
Arthas
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 25, 2009 11:14   

Ja mam 3 klatki połączone na trytytkach, a w poniedziałek będzie czwarta dużo większa klatka do której będzie przejście jakimś tunelem który zrobie chyba z rury odpływowej oczywiście nowej :)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 16:28   

A jak lotnia jest połączona z szynszylówką?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 16:30   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Wyjęłam drzwiczki z szynszylówki, a w lotni wycięłam otwór, są do siebie przystawione i spięte dużym karabińczykiem. :) Jest tam ich 18.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
delikatna 
mama Helgi i Klary :)



Dołączyła: 10 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Wyżyna Katowicka
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 17:33   Budowanie klatki z ... innych klatek.
   Zwierzątka: 2 szczurki, pies, 2 kotki


Kochani, wiem,że temat o samodzielnym budowaniu klatek już był, ale... moje to nie takie całkiem samodzielne. Mam w domu dwie klateczki w spadku po papużce i króliczku , więc myślę czy dałoby radę stworzyć z nich jakieś królestwo dla szczurków. Mają być dwie księżniczki, ale najpierw należy zająć się ich miejscem zamieszkania.
Klatki mam takie :

http://images41.fotosik.p...b346be56med.jpg
http://images39.fotosik.p...853b919cfee.jpg
(nie są to dokładnie zdjęcia moich klatek, jedynie podobne znalezione w internecie)

Myślałam, żeby w króliczej wyciąć 1/3 dachu, ustawić tam klatkę papuzią i zespawać. Oczywiście wszystko cudownie wygładzić, żeby szczurek czasem się nie uszkodził o to, a prócz tego w króliczej zrobić pięterka, hamaczki i ustawić domki ,ale czy to nie będzie zbyt małe? Ponadto mam możlość odkupienia od znajomej takiej szczurzej klatki :
http://images41.fotosik.p...f5ed9654med.jpg


Myślę ,że gdyby tą szczurzą ustawić na króliczą to byłby raj, a papuzia z drugiej strony to już w ogóle królestwo i zamek. Co o tym myślicie?
_________________
mama Jasia (*) 15t2d
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 17:44   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Wiesz co, to byłoby dobre rozwiązanie tymczasowe, ale ze względu na tę różnicę kształtów i to, że żadna z nich oddzielnie nie byłaby naprawdę odpowiednia - najlepiej byłoby na szybko zrobić to i zbierać od razu na porządną klatkę ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
delikatna 
mama Helgi i Klary :)



Dołączyła: 10 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Wyżyna Katowicka
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 18:03   
   Zwierzątka: 2 szczurki, pies, 2 kotki


Ale jakie ma znaczenie to ,ze klatka będzie zrobiona z innych klatek, skoro będzie duża ,wielopięterkowa? Ja to widzę tak:

http://images39.fotosik.p...ed0fa78amed.jpg

mam ciotkę -walcownika stali, matkę -właścicielkę sklepu z artykułami metalowymi oraz siebie- szczurkopasjonatkę, więc myślę, że bez problemu :)
_________________
mama Jasia (*) 15t2d
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 18:17   
   Zwierzątka: brak


A jakie wymiary mają te klatki? Wyglądają na trochę małe, ale nie ma porównania do innych przedmiotów na zdjęciach, więc trudno ocenić.

Przede wszystkim Tobie może być niewygodnie z taką sklejanką. Okrągła klateczka może być trudna w urządzeniu - w przyczepianiu półek, hamaków. Ciężko będzie się wkładać ręce, żeby przecierać półki i wymieniać papierowe ręczniki. Pewnie trudno będzie się też to wszystko sprzątało.

Zmierz też odstępy między prętami klatki króliczej - wyglądają na duże, młode szczurki mogą przez nie wyjść. Z kolei klatka "szczurza" to raczej klatka dla chomika, pięterka są za niskie i szczurek nie mógłby stanąć tam swobodnie na dwóch łapkach, musiałabyś wyjąć tę kratkę dzielącą na pół.

Wszystko da się zrobić, ale zastanów się, czy warto ;) Może lepiej sprzedać klatki i kupić jedną dużą?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 18:35   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


Klatkę po króliku trzeba będzie osiatkować bo widzę, że duże przerwy są między pręcikami, a szkoda żeby ogonki uciekły i coś im miało by się stać.
 
 
     
delikatna 
mama Helgi i Klary :)



Dołączyła: 10 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Wyżyna Katowicka
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 18:37   
   Zwierzątka: 2 szczurki, pies, 2 kotki


Klatki próbuję sprzedać od pół roku i nikt nie chce, więc raczej już nie sprzedam. Na allegro cena max osiągnęła 10zł, więc nici. To nie są zdjęcia moich klatek tylko poglądowe , ściagnięte z internetu :) Widziałam już jedną klatkę tutaj na forum robioną z takiej podłużnej oraz szczurzej http://www.fotosik.pl/pok...b7c3ea8a5a.html o tutaj. Ale ta chyba nie była tak na stałe.
Każda z tych klatek ma drzwiczki, więc nie ma żadnego problemu. :) No i zawsze można zrobić tak,żeby pięterka były odpinane :) jak już będziemy spawać,piłować,obcinać i się męczyć to trochęwiecej pracy nie zaszkodzi :)

Ps. to nie moje klatki tylko zdjęcia poglądowe! Moja ma mniejsze odstępy miedzy drutkami :)
_________________
mama Jasia (*) 15t2d
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 21:32   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


delikatna, dla dwóch szczurów kup porządną klatkę jak wiewiórka 70 interzoo (szynszyla 70 to samo), są stosunkowo tanie i bardzo solidne. A te klatki które masz będą świetnymi dawcami części :] Porozcinaj na pojedyncze ścianki i zrób z nich piętra, półki i pomosty, wszystko zmontowane na stałe, ułatwi to mycie całości. Warto powiększyć drzwiczki i dorobić dodatkowe u góry czy z boku, do tego też się przydadzą klatki-dawcy. Ze spawaniem uważaj bo jeżeli klatki są malowane to po spawaniu będziesz musiał dobrze zabezpieczyć antykorozyjnie, przy klatkach ocynkowanych możesz spalić ocynk i także bez zabezpieczenia klatki szybko zardzewieją i spawy puszczą. Dlatego łatwiej łączyć drutem, opaskami, zaczepami czy śrubami, ogólnie metodami nie uszkadzającymi warstwy antykorozyjnej na prętach.

Co do samego projektu połączenia klatek, zrób test: postaw jedną klatkę na drugą, do środka wsadź coś o wadze około kilograma i spróbuj całość przenieść z pokoju gdzie będą szczury do łazienki i wsadzić do wanny czy kabiny prysznicowej. Teraz wyobraź sobie, że to musisz robić co 3-10 dni przez 2 do 3 lat. Chociaż jestem wielkim zwolennikiem samodzielnych konstrukcji, bo uważam, że na rynku po prostu nie ma dobrych klatek dla szczurów, to jednak czasem warto się zastanowić, czy się ma wystarczający zapas zapału i umiejętności, aby stworzyć coś lepszego niż to dostępne w sklepach.
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 23:07   

delikatna, pomimo posiadania woliery- musiałam używać wielu połączonych klatek (często robię za tymczas) i choć były to prowizorki, jednego jestem pewna: nie chciałabym mieć czegoś takiego na stałe... Przede wszystkim- wygoda. Tak, jak Asaurus pisał- w noszeniu fajne toto nie jest. Wyobraź sobie jakąś nagłą sytuację, w której szybko musisz wyciągnąć tylko jednego szczura, a ten, jak głupek, skacze z klatki do klatki xD... No i wygoda wygodą, ale mnie by wkurzały takie połączone klatki ze względu na swój wygląd ^^
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 12