Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie klatek. Budowanie klatki z innych klatek.
Autor Wiadomość
delikatna 
mama Helgi i Klary :)



Dołączyła: 10 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Wyżyna Katowicka
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 07:16   
   Zwierzątka: 2 szczurki, pies, 2 kotki


Ale te klateczki jak będą połączone to będą wyglądały jak jedna całość ;) ) Jak moi majstrowie wrócą z Opola to Wam pokażę moją klateczkę :)
_________________
mama Jasia (*) 15t2d
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 07:53   

delikatna napisał/a:
Ale te klateczki jak będą połączone to będą wyglądały jak jedna całość

No wiem, też moje tak łączyłam :) Co nie zmienia faktu, że woliera bardziej cieszy oko- jest taka foremna i wygląda jak dodatkowy mebel. No i lubię symetrię, dlatego nie znosiłam tych łączonych klatek, bo nie zawsze dało się je tak połączyć, by wyglądało ok ^^
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 08:59   

z własnego doświadczenia powiem tylko - nigdy więcej konstrukcji z łączonych klatek!!!
ani to ładne, ani wygodne, a przenoszenie i mycie takiego ustroistwa to czysty koszmar.

no ale powodzenia...
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 10:57   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


A ja mam połączone klatki ze względu na to, że stado mam w różnym wieku i potrzebowałam klatki z dużym spodem dla mojej Pysi ,która nie jest już taka sprawna. Zresztą uważam ,że duży spód to plus można tam umieścić kuwetę i łatwo się sprząta :P na tej olbrzymiej klatce stoi jeszcze jedna żeby młodsze dziewczyny miały gdzie się wspinać i wszystko jest ok tyle, że nie są zespawane bo nie dość, że nie ładnie by to wyglądało to bym je poniszczyła :)
 
 
     
Journey 


Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 497
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:20   

Ko93, możesz wstawić zdjęcie? Jestem ciekawa jak to wygląda. My mamy jedną wielką klatkę i drugą małą. Myślimy o ich połączeniu - zawsze to więcej miejsca do zabawy dla szczurków.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9964
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:29   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


Dzisiaj będę urządzała do końca klatkę :) więc pod wieczór powinny być zdjęcia :wink: nie wygląda to źle,a dziewczyny mają więcej miejsc :]
 
 
     
delikatna 
mama Helgi i Klary :)



Dołączyła: 10 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Wyżyna Katowicka
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 18:28   
   Zwierzątka: 2 szczurki, pies, 2 kotki


A ja trafiłam na okazję i w mojej okolicy szynszyla 80 za 119 zł :) Więc chyba nie ma sensu się męczyć.
_________________
mama Jasia (*) 15t2d
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 18:40   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Łącznie klatek to zły pomysł ;) Ani to estetyczne, ani tym bardziej wygodne.

Kupienie gotowej klatki jest lepszym pomysłem.
Zrobienie od początku do końca też ;) Ma sie pole do popisu, ale jak nie ma się części to wychodzi dość drogo.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 18:57   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


Każdy ma prawo do swojego zdania u mnie połączone klatki wyglądają całkiem dobrze :) i powiem że jak by była klatka która odpowiada mi to bym taką kupiła mnóstwo klatek miałam nie mówiąc o tych z inter zoo które po prostu są maleńkie jak dla mnie :? poza tym obok siebie mam hurtownie klatek byłam i oglądałam dokładnie,widziałam woliery super ale z 2 swoich klatek miałam klatkę o wysokości 160cm bez kółek a woliery mają tyle z kółkami :) jedno co mogę powiedzieć ,że to, że coś ładnie wygląda nie oznacza, że będzie super mieszkaniem dla naszych podopiecznych.Ja mam swoją klatkę od środy dzisiaj właśnie ją kończę i połączone sprawiają dużo radości moim ogonkom :]
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 22:49   

ko93 napisał/a:
ale z 2 swoich klatek miałam klatkę o wysokości 160cm bez kółek a woliery mają tyle z kółkami

I wygodne toto w noszeniu? :P Dla mnie kółka w wolierze są świetne- kiedy odkurzam podłogę, tylko przesuwam klatkę, później na to samo miejsce. Woliera stoi u mnie w rogu, gdzie na jednej ścianie jest szafa wnękowa, tuż obok niej, na drugiej, duże lustro, więc jak się przebieram- też wystarczy klatkę odsunąć, a nie męczyć się co najmniej dwa razy dziennie z odsuwaniem jej, co jeszcze bardziej niszczyłoby mi panele...

ko93 napisał/a:
jedno co mogę powiedzieć ,że to, że coś ładnie wygląda nie oznacza, że będzie super mieszkaniem dla naszych podopiecznych

No i chyba chodzi o to, żeby połączyć estetykę z praktycznością ;) Mi wisiał wygląd klatki chomiczej, która i tak była mała i mogłam jedną ręką przenosić ją z półki na półkę. Natomiast co innego, gdy ktoś ma spore stadko i klatka nie jest dodatkiem- a wręcz meblem.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 22:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Asmena napisał/a:
klatka nie jest dodatkiem- a wręcz meblem.


Święte słowa.

Ja lubię naszą klatkę, jest jasna, nie zawala przestrzeni i większość osób robi takie wow, kiedy ją widzi, to miłe.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 23:17   

AngelsDream, bo Wasza klatka jest po prostu zajebista ^^ ...
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 23:41   

Ale jeśli komuś wygodnie żyć z taką łączoną klatką, to nie bardzo rozumiem przekonywanie do czegoś innego ;) To nie jest tak, że szczury wolą mieszkać w klatkach jednolitych, więc z punktu widzenia ich dobra, to bez znaczenia. Nie wszystkie klatki trzeba nosić co tydzień do wanny - można myć osobno wyposażenie i przecierać na mokro samą klatkę. Ba - taką rozkładaną na moduły klatkę nawet łatwiej przenieść niż jednolitego giganta 1,6 :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 23:49   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Niamey, pewnie, ale warto wziąć pod uwagę jedno, że taka wieża z klatek musi być ułożona dobrze i poprawnie zabezpieczona, żeby nie było przykrej niespodzianki. Dawno, dawno temu na klatce mojego głównego stada, stały dwie inne, tworzące jedną dla maluchów i osobiście przeklinam te czasy pieruńsko.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 23:52   

Off-Topic:
Niamey, pisałam to raczej z myślą o Delikatnej, która dopiero zastanawiała się nad połączeniem klatek ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.77 sekundy. Zapytań do SQL: 12