Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna karma - mieszanka
Autor Wiadomość
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 10:49   
   Zwierzątka: ....


...
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez Szczurówka Pią Paź 30, 2015 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 10:55   
   Zwierzątka: 8 x M


Szczurówka, nie widze tutaj wlasnej mieszanki. Widze zmieszane karmy i niepotrzebne w stalej diecie przysmaki, a nie na tym to polega.
Wiesz w ogole jakie sa proporcje tluszczu, bialka, weglowodanow?
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 12:33   
   Zwierzątka: ....


Emilia Nom :roll:

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557
smeg napisał/a:
- białko: 12-15% (dorosłe szczury)
- tłuszcz: 4-5% (dorosłe szczury)
- węglowodany: ok. 80% (dorosłe szczury)
_________________
...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 14:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja własną mieszankę to rozumiem tak, że kupuje się składniki: ziarna etc. i robi mieszankę. Zmieszanie karm to ja uprawiam nieustannie i nie nazwę tego własną mieszanką ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 16:26   
   Zwierzątka: 8 x M


Szczurówka napisał/a:
Emilia Nom :roll:

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557
smeg napisał/a:
- białko: 12-15% (dorosłe szczury)
- tłuszcz: 4-5% (dorosłe szczury)
- węglowodany: ok. 80% (dorosłe szczury)


Mi chodzi o sklad Twojej "mieszanki" rzecz jasna...
Tyle razy sie radzilas mnie, innych doswiadczonych osob co do skladu wlasnych mieszanek i dotychczas zadnych sensownych wnioskow nie wyciagalas. Serio, odpusc juz sobie i zostan przy jakiejs jednej polecanej karmie. Lepiej dla Twoich szczurkow, szczegolnie ze sa juz starsze i te ciagle zmiany nie sa dla nich korzystne.
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 22:22   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pomocy! ;)

Chciałam porządnie wyliczyć proporcje białko/tłuszcz/węglowodany w mojej mieszance dla szczurów i nie mogę znaleźć niektórych wartości. To co znalazłam pochodzi z kilku stron w necie, a przede wszystkim z: http://www.jedzdobrze.pl/tabele/ i http://www.tabele-kalorii.pl

Mączniki i karmę dla psów spiszę w piątek, teraz tylko pamiętam tak mniej więcej. Nie wiem co zrobić z marchewką suszoną i mieszanką warzyw (obie rzeczy w sklepie Złota Rybka kupowane). Jakieś absurdalne info znalazłam o ostropeście plamistym (że ma 98% "innych" substancji, a prawie nie składa się z materii :P tzn. że ma łącznie 2% białka, tłuszczu i węglowodanów ^^ -> http://www.tabele-kalorii...t-plamisty.html ). Nie wiem ile węglowodanów ma krokosz barwierski oraz chleb świętojański. Reszta przedstawia się tak:

----------------------- Białko % / Tłuszcze % / Węglowodany %
Susz warzywny 1kg
Marchew suszona 1kg
krokosz barwierski 1kg ---- 11-17 / 32-40 / ??? Źródło: http://choroby-objawy-lec...osz-barwierski/
Siemię lniane ciemne 1kg -- 18.3 / 42.2 / 28.9
Kasza gryczana 1kg -------- 8.0 / 1.0 / 74.0 - to jedno z innej strony (bo 12% białka to chyba było o prażonej, takiej do jedzenia bezpośrednio, a ja mam prostą surową dla zwierząt)
Kasza jaglana 1kg -------- 10.5 / 2.9 / 71.6
Kukurydza prasowana 1kg --- 12,9 / 4,5 / 77,9 - to kukurydza bakalland, całe ziarna na popkorn
Jęczmień 0,9kg ------------ 9.8 / 3.6 / 79.4 - dotyczy płatków jęczmiennych, nie jęczmienia jako ziarna!
Pszenica 0,85kg ----------- 11.1 / 2.4 / 70.5
Owies bezłuskowy 1kg ------ 16.9 / 6.9 / 66.3
Proso złote 1kg ----------- 11 / 4,2 / 72,9
Słonecznik prążkowany 1kg - 24.4 / 43.7 / 24.6 (lub: 20 / 47,5 / 19 - tabele-kalorii.pl )
Ostropest Palmisty 1 Kg --- 6 / 1 / 17.0 ??? (Na stronie tabele-kalorii.l było podane tak: 0,60 / 0,10 / 1,70)
*Nasiona konopii 0,5kg ---- 33,8 / 45,1 / 7,6 konopie jadalne
*Soczewica zielona 0,5kg -- 25.4 / 3 / 57.5
*Groch prasowany 0,25kg --- 23.8 / 1.4 / 60.2 - groch, nasiona suche! nie prasowane.
*Dynia 0,25kg ------------- 24.5 / 45.8 / 18.0
*Chleb świętojański 0,25kg- 4,8 / 0,9 / ??? (źródło: chlebek z JR Farm)
+ 360g mączników ---------- 55,8 / 25 / 0
+ 390g suchej karmy dla psów dorosłych:
-------140g Premiere Green- 26 / 10,5 / 52,5 (węglowodanów-około)
-------250g RN Wilderness - 37 / 20 / 21 (węglowodanów-około, gdyż przyjmuję wilgotność karmy na ok. 8%)



Martwię się czy nie przedobrzyłam z białkiem. Większość szczurów u mnie ma takie mikro-kropeczki JAKBY od pasożytów, na brodzie, na plecach, na policzkach, ale wetka zapytała, czy z białkiem nie przesadziłam może. Pod mikroskopem włos zdrowy, pasożytów ani śladu. Jesteśmy po 3 dawkach iwermektyny.


edit: dodałam wartości mączników i suchej karmy
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
Ostatnio zmieniony przez nimka Pon Cze 08, 2015 00:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Śro Cze 03, 2015 08:03   
   Zwierzątka: szczury, pies


A już od bardzo długiego czasu podaje swoim karmę własnej roboty
płatki kukurydziane
płatki owsiane
pestki dyni
słonecznik łuskany
Orzeszki ziemne nie dużo
rodzynki
siemię lniane
suszone banany
kukurydza
makaron
migdały
ryż
Ziarno dla ptaków domowych
groch nie za dużo
suszone owoce
suszone warzywa
kasza
i w przeciwieństwie do kupnej kkarmy zjadają wszystko
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Cze 17, 2015 17:27   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Karena napisał/a:
smeg napisał/a:
Wrzucam mieszanke, ktora wczoraj pojawila sie na jednej ze szczurzych grup na facebooku, moim zdaniem jest warta uwagi :) Autorami sa Agata Bodora i nezu, mieszanka zamieszczona przez Natalie Lecinska. Zdjecie mieszanki: http://oi61.tinypic.com/6fpc7n.jpg . Wszystkie skladniki pochodza ze sklepu http://zlotarybka24.com/ .

Cytat:
20 kg - 69 zł, zapas dla 7 chłopaków/ 4 miesiace

Skład:
Groch prasowany 1 kg
Kasza Gryczana 1kg
Siemie Lniane Złote 0.50 kg.
Soczewica czerwona 0.50 kg
Cardi-Krokosz Barwierski 1 Kg
Bobik 1 kg
Dynia 0.25 kg
Jęczmień 1Kg
Kasza Jaglana 1kg
Kasza jęczmienna 1 kg
Konopie Paszowe 0.50 Kg
Kukurydza 2 Kg
Ostropest 1Kg 0.50 kg
Owies Bezłuskowy 1.0 kg
Proso Złote 1.0 kg
Ryż Paddy 1.0 kg
Pszenica 1.0 kg
Rzepak 0.50 kg
Słonecznik 1.0 kg
Soja 1.0 kg
Sorgo Czerwone 1.0 kg
Orzeszki Ziemne 0.50 Kg
Płatki żytnie 1 kg
_________________


Zrobiłam :) Wygląda fajnie. Za jakiś czas pewnie zdam relację, czy smakuje dziewczynom.



Ogólnie zrobiłam według tego przepisu powyżej. Brak mi tylko na chwilę obecną płatków żytnich, ale to nie problem. Karmy wyszło dokładnie 4,8 kg. Chciałam się zapytać, bo nie znalazłam informacji na temat takich kwiatów/warzyć/whatever:

- kocanka piaskowa,
- chabr bławatek,
- dzika róża,
- malwa,
- cykoria.

Ogólnie chcę do karmy dorzucić właśnie zestaw z Herbal Petsa "płatki kwiatów Króliki, Gryzonie" (30g), "Natura Szczura" (150g). Oraz z VitMixu - rumianek i nagietek (50 g i 100g).

Chciałabym zapytać czy mogę to wrzucić wszystko i czy im to nie zaszkodzi? Na opakowaniu z nagietka pisze, że kilka kwiatków dziennie podawać, ale przy rumianku, że co kilka dni. No i nie wiem co z resztą suszków (te od myślniku). Co prawda nie ma ich w roślinach trujących, ale... :)

Ah i dodałam jeszcze Versele Laga Rat Nature - 750g. Dodać jeszcze coś z białkiem pewnie, nie?
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
grafiti 


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Pią Cze 19, 2015 09:52   

nie powinno zaszkodzić, całkiem przyzwoicie je karmisz
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 14:59   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Karena napisał/a:

smeg napisał/a:
Wrzucam mieszanke, ktora wczoraj pojawila sie na jednej ze szczurzych grup na facebooku, moim zdaniem jest warta uwagi Autorami sa Agata Bodora i nezu, mieszanka zamieszczona przez Natalie Lecinska. Zdjecie mieszanki: http://oi61.tinypic.com/6fpc7n.jpg . Wszystkie skladniki pochodza ze sklepu http://zlotarybka24.com/ .

Cytat:
20 kg - 69 zł, zapas dla 7 chłopaków/ 4 miesiace

Skład:
Groch prasowany 1 kg
Kasza Gryczana 1kg
Siemie Lniane Złote 0.50 kg.
Soczewica czerwona 0.50 kg
Cardi-Krokosz Barwierski 1 Kg
Bobik 1 kg
Dynia 0.25 kg
Jęczmień 1Kg
Kasza Jaglana 1kg
Kasza jęczmienna 1 kg
Konopie Paszowe 0.50 Kg
Kukurydza 2 Kg
Ostropest 1Kg 0.50 kg
Owies Bezłuskowy 1.0 kg
Proso Złote 1.0 kg
Ryż Paddy 1.0 kg
Pszenica 1.0 kg
Rzepak 0.50 kg
Słonecznik 1.0 kg
Soja 1.0 kg
Sorgo Czerwone 1.0 kg
Orzeszki Ziemne 0.50 Kg
Płatki żytnie 1 kg
_________________


Zrobiłam Wygląda fajnie. Za jakiś czas pewnie zdam relację, czy smakuje dziewczynom.


I jak relacja z tej mieszanki? Przymierzam sie wlasnie do zamowienia produktow wedlug tego przepisu ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 15:15   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


ema0505, ja ją robię od jakiegoś czasu. Dziewczyny zjadają praktycznie wszystko i bardzo fajnie pachnie.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 20:15   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


A ja mam pytanie o objętość tej mieszanki. Też się powoli przymierzam do niej, ale nie wiem w jak dużym pojemniku się takowa zmieści. W czym ją trzymacie? Jakieś ikeowe pudełko?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 20:46   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


olus_165, ja miałam w ideowym pudełku. Zmieściło mi się jakieś 4-4,5 kg w nim. Ale... polecam zrobić mniejsze ilości tego. U mnie (jak zostawało jakieś 1-1,5 kg) zaczęły się robić mole. :) Może to od za dużej wilgotności powietrza - nie wiem.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 23:28   
   Zwierzątka: szczurze damy


ema0505, z misek znika wszystko, karma super :) polecam i właśnie się szykuje do zakupów i robienia jej drugi raz :)


Mi sie z karmą nic nie działo i nie dzieje. Na szczęście :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Pią Lis 13, 2015 00:08   

hekatomba napisał/a:

Cytat:
Niestety, na stronie ZłotejRybki24 nie ma dostępnych płatków żytnich i nie wiadomo, kiedy się pojawią.


Niestety na chwilę obecną także nie ma płatków żytnich :( ale kupiłam te płatki w sklepie ze zdrową żywnością. Zapłaciłam 4 zł za paczkę 400g. Czekam na kuriera i także zrobię mieszankę :) Tylko chyba połowę odsprzedam. 20 kg to trochę dużo na 2 zdrowych samców + 2 samice i 1 samca do uśpienia za max 2 tygodnie :/ Nowotwory nieoperacyjne, wszystkie 3 umieszczone bardzo blisko tętnicy szyjnej :cry: Nie chciałabym aby ziarna długo leżały otwarte.
Co do płatków owsianych, to możesz je także wrzucić, ale w mniejszej ilości :) płatki owsiane powinny być dodatkiem, tak jak kukurydza czy pestki dyni. Moje paskudy nie lubią suchych płatków, wolą gotowane :roll:
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.42 sekundy. Zapytań do SQL: 13