Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Dyskusja] Jak podawać pokarm - w misce czy bez niej?
Autor Wiadomość
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 23:46   

Ja Arsenowi sypię po prostu do miski. Mi trochę wybrzydzali chłopaki do wszystkiego (oprócz Arsena) więc kupiłam im VL - rat complete. Nie mają z czego wybrzydzać. ;D
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 18:53   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Do tej pory było wszystko w misce, ale u mnie problemów i wojen raczej nie było :|
chciałabym spróbowac, jak to jest z tym rzucaniem jedzenia po prostu na sciółkę, ale chwilowo jesteśmy na "grubym" granulacie, więc czy to dla nich taka frajda... wszystko widac od razu jak w misce :P
jak JR Farma dorwiemy, to spróbuję. Jeśli to ma je uszczęśliwic... :]
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 00:05   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


Ja właśnie próbuje wysypywanie na ściółkę,tylko że u mnie jest problem w klatce są 2 miseczki czasem nawet 3 jedna z suchym a 2 inne z warzywami,owocami,jogurtami, kaszkami,ziemniakami z owsianką,mięskiem itp. jednym słowem mówiąc mają suche i mokre jest ich 7 i mokre zawsze zjedzone, a suche to już w ogóle tragedia kompletna, :cry: połowę zawsze wyrzucam ;( a jedzenie dosypuje tylko raz na 3 dni jak widzę że choć troszkę zjadły :lol:
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 00:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


ko93, ale wysypywanie na ściółkę nie pomoże w tuczeniu szczurów :wink: Jeśli mają taki nadmiar jedzenia to mogą być niezainteresowane suchą karmą niezależnie od sposobu jej podania. Żeby szperać w ściółce muszą mieć choć trochę motywacji.
 
     
Edyta820917 
zakosiana w ściurach :)



Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 146
Skąd: Sosnowiec,śląskie
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 19:04   
   Zwierzątka: 7 bab różnych ;)


a co powiecie na wysypywaniu jedzonka na ten żwirek? http://www.planeta-zoo.pl...tml?cPath=22_45
kuwete moja baba ma w rogu ale tam raczej tylko sika natomiast kupki robi jeszcze wszędzie ;( ,więc to raczej nie higieniczne jakby jadła i obok kupy jej śmierdziały :shock:
kurcze spróbowałabym takiego cudu może by robiła tylko do kuwety. :roll:
jak myślicie?
_________________
ze mną: Shila,Kiara,Layla,Gina,Negra,Ronja i Ranija
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 19:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Edyta820917, cytuję z drugiego posta tego wątku:
Pyl napisał/a:
A w kwestii zagadnień bardziej obrzydliwych - szczury to, za przeproszeniem, gównojady (wiem, ma to jakąś fachową nazwę, ale jej nie pamiętam). Jedzą własne odchody, aby wykorzystać te składniki, które w ich krótkim procesie trawiennym nie zostały wchłonięte.
Niech więc nikogo nie obrzydza karma przemieszana z odchodami - tak jest w naturze i to tylko nam wydaje się to obrzydliwe. A jak dla kogoś jest to nie do przejścia to wystarczy nie sypać karmy w naroża klatki, gdzie najczęściej jest główny kibelek.

A załatwianie się tylko do kuwety czasem bywa możliwe, ale najczęściej jest wyłącznie marzeniem ściętej głowy ;)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 20:42   

Szczury można chyba określić mianem koprofagów?
Edyta820917, jedna z 3 moich samiczek nagminnie i namiętnie zjada kupy, to całkowicie normalne. Badania wskazują wręcz, że szczury pozbawione dostępu do odchodów mają niedobory minerałów (jest o tym wątek na forum), także sypanie jedzenia na ściółkę dla nich nie jest ani trochę niehigieniczne, co najwyżej dla nas, jako właścicieli. Należy jednak pamiętać, aby postrzegać zwierzęta bardziej poprzez ich pryzmat, w nie nasz - ludzki ;)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 20:46   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Cytat:
Szczury można chyba określić mianem koprofagów
Ebia, dokładnie tak. To było to słowo, którego nie pamiętałam pisząc powyższe.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Edyta820917 
zakosiana w ściurach :)



Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 146
Skąd: Sosnowiec,śląskie
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:32   
   Zwierzątka: 7 bab różnych ;)


aha dzięki za info :) spróbuje z tą ściółką-żwirkiem :mrgreen: i zobaczymy co to będzie :] w sumie to z miski niektóre rzeczy wybiera,bierze w pyszczek i wyrzuca poza michę a to leci niestety pod kratkę na ściółkę :mrgreen: chociaż są to niektóre składniki,ogólnie Versele Laga lubi więc na razie wszystkie pokarmy z tej firmy będę kupować :]

Pyl oczywiście, że mogę promować akcję na FB jak na razie :] myślę że w przyszłości też roznosząc ulotki do lecznic itp. tylko musze je najpierw znalezć,wybadać gdzie są :mrgreen: bo na razie znam jedną :roll:
_________________
ze mną: Shila,Kiara,Layla,Gina,Negra,Ronja i Ranija
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:40   

Off-Topic:
Edyta820917, o kratce nad kuwetą również warto poczytać - jedni ją popierają, inni nie - u niektórych szczurków powstają odciski na palcach, jeśli chodzą bezpośresnio po kratce. I trzeba pamiętać, że całkowite izolowanie ogonów od odchodów nie jest dobrym pomysłem (chyba, że kratka jest tylko nad częścią kuwety ;)
 
     
Edyta820917 
zakosiana w ściurach :)



Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 146
Skąd: Sosnowiec,śląskie
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:55   
   Zwierzątka: 7 bab różnych ;)


Off-Topic:


tak wiem Ebia czytałam czytałam już bardzo dużo aż od nadmiaru info boli mnie główka :lol: .
W następnym tygodniu będę jej wyjmować wszystkie kraty (bo jak w więzieniu się czuje :twisted: ) ale jak dojdzie Shili koleżanka (właśnie w nast.tygodniu) bądz dwie koleżanki , bo moja znajoma ma szczurcie i zobaczymy jak to będzie :kciuki: więc przemeblowanie równe w klatce :wink:
_________________
ze mną: Shila,Kiara,Layla,Gina,Negra,Ronja i Ranija
 
     
dzoo92 



Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Sie 31, 2013 18:11   
   Zwierzątka: szczur Letti


Moje mają miseczkę i tam jedzonko, czyli karmę, a w mniejszej dostają zawsze wyjątkowe smakołyki, czyli np marchewkę, ziemniaczki, ryż, makaron, trochę zupy ziemniaczanej itd. zawsze wybierają te smakołyki i od razu niosą do domku xd tam jedzą. :) A że miseczki mają na pietrze to zawsze z tym muszą zbiec na sam dół.
_________________

 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 17:31   
   Zwierzątka: kot


czas na moje zapytanie mam 3 dorosłych samców,którzy jedzą raz dziennie rano z jednej miski i sami sobie zakopują jedzonka na później,żeby właśnie kopać w ściółce ale dzisiaj przywiozłam dwa oseski miesięczne i jak rozwiązać kwestię karmienia.Mianowicie jak pamiętam pierwsze maluchy karmiłam dwa razy dziennie z dodatkową karmą granulatem bogatszym w większą zawartość białka(tak ok do 3-4 miesiąca),teraz jak ich połącze obecna miska będzie za mała na 5ogonów dokupić drugą czy zostać przy jednej większej?jak rozwiązać problem drugiego karmienia malców,bo nie chcę żeby starszyzna jadła dwa razy dziennie :P dokarmiać malce dodatkowo na wybiegach?
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 17:45   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Zizollo, ja bym nie dokarmiała maluchów, jeśli tego absolutnie nie wymagają i karmiła ze ściółki.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 17:47   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Zizollo, jeśli maluchy będą przybierały prawidowo na wadze nie musisz ich dodatkowo dokarmiać ;)
Możesz zainwestować w większą miskę lub sypać karmę prosto na ściółkę.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12