Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Dyskusja] Jak podawać pokarm - w misce czy bez niej?
Autor Wiadomość
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 12:52   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Samce może mają takie zachowania intensywniejsze, bo znaczą teren. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 13:13   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


to ja mam w takim razie strasznie czyste szczury bo miska może wisieć tydzień a i tak jest biała,niezasikana i bez kup :mrgreen:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 13:15   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zgadzam się z Oli, moje też wyżerają ze ściółki wszystko, absolutnie. Miski zasikują niemożliwie, nawet tę podwieszaną, więc nie wiem czy też nie zacznę sypać do ściółki :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 13:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nakasha napisał/a:
Samce może mają takie zachowania intensywniejsze, bo znaczą teren.
Pewnie tak, ale u mnie i samice zasikują miskę - podwieszaną oczywiście :wink: Właśnie w tym stadzie, gdzie miska jest obowiązkowa i non stop pełna żarcia. Jak była miska stojąca to już w ogóle było tragicznie.

Ale obserwując Prosiaka (znaczy się świnkę morską) dochodzę do wniosku, że poziom zasikania miski był zależny od ilości zalegającego żarcia. Jak dostawał dużo karmy (bo kiedyś dostawał karmę, w dużych ilościach i to w misce) to sikał do miski niemiłosiernie - wywalałam przynajmniej połowę karmy, potrafiłam mieć jezioro w misce. Jak dostawał mniej to przestał tak sikać do miski.
Jaka hipoteza?
Jak zostaje karma niezjedzona to trzeba ją oznaczyć, że "to moje, nie ruszaj!" Pewnie może się to nasilać w przypadku słabo ustalonej / zmieniające się hierarchii w stadzie lub w przypadku posiadania w jednym pomieszczeniu więcej niż jednego stada (konkurencja do michy).
Pusta miska nie jest tak cennym dobrem to nie trzeba do niej sikać aż tak bardzo.
Sądzę, że u szczurów działa to podobnie.

bel, to nie pozostaje nic innego tylko zazdrościć. Szczurze stada są różne.
A co do wyjadania kup - jedzą tylko wtedy kiedy potrzebują. Zazwyczaj świeża karma jest bardziej wartościowa. Ale z drugiej strony - 100% czasu patrzysz im na ręce? Ja nie, więc nie jestem w stanie powiedzieć, że w danym stadzie w danym okresie na pewno nie jedzą.

EpKee, dzięki za nazwę. "Prawie" wiedziałam :wink:
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 14:31   

believe_86 napisał/a:
jeżeli masz zawieszone miski na kratkach to też sikają? :shock: u mnie takiego problemu nie ma...
tak, łażą po takiej misce, po czym ją wyrzucają z obręczy ;) przez pewien czas wisiała u nas taka miska żeby łatwiej było mi sypać żarcie, ale po tym jak zamiatałam połowę zawartości miski z podłogi, a sama miska z góry xl-ki lądowała w kuwecie to zrezygnowałam.

believe_86 napisał/a:
Poza tym przy dużym stadzie mieszkającym w jednej klatce to się po prostu nie sprawdzi.Większość karmy będzie zmarnowana jak nasiąknie sikami..
u mnie się sprawdza rewelacyjnie, a stado liczy sobie 14 szczurów :) podczas sprzątania nie znajduję w ściółce karmy.

co do koprofagii, to na ogół zjadane są świeże kupy i do tego muszą być specjalne, bo z zawartością jelita ślepego. ;) taki kał na ogół jest wydalany rankiem, więc właściciele wcale nie muszą widzieć, że ich pociechy wcinają kupy. :P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 15:28   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Ja zawsze sypię do ściółki u mnie w miskach się nie sprawdzało sypanie karmy,wszystko i tak było zasikane i zakupkane,a po jakiś paru minutach i tak wyrzucone do ściółki to już dawno dałam sobie spokój :)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 15:52   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


To ja mam chyba jakieś nienormalne szczury, bo nigdy nie zasikały wnętrza miski jak była w niej karma. :lol: Za to jak miski są puste, to szczury albo w nich śpią, albo je wywracają. Podwieszane miski można przyczepić na stałe np. drucikiem czy zaciskami.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 16:00   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Nakasha, próbowałam na stałe przyczepić miseczki,owszem ;) Ale po około tygodnia miska była dosłownie zalepiona kupami :shock: i ani to ładnie nie wyglądało,ani nie było higieniczne niestety...Te które nie były na stałe to wiadomo,parę sekund i wszystko i tak było w ściółce,nie wiem może mam tak brudasowate baby :mrgreen:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 16:11   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Moje dziewczynki mają ciężką, ceramiczną miskę i karmy z niej nie wysypują. Poza miską lądują tylko łupki po słoneczniku, dyni czy zbożu. Nie sikają do niej i nie sadzą bobków :wink:
Pomysł też jakoś średnio widzę. Poza tym ściółkę mają tylko w kuwetach narożnych...
Wydaje mi się, że byłby to większe marnowanie karmy... :wink:

..no ale jak to się mówi "co szczur to obyczaj" :lol:
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 16:43   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Właśnie nasypałam do ściółki i panowie się rzucili, a to były takie resztki, których nigdy z miski nie jedli :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 17:01   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


Co do misek, moje mają podwieszaną ferplasta - ani nie brudzą, prawie nie wysypują ani nie zrzucają, łatwo się ją demontuje więc nie wiem co to są problemy z miskami :P

Ale wrzuciłam im dziś porcję na ściółkę, zobaczymy co z tego wyjdzie. Fajnie przebierały, tylko ja mam teraz ściółkę lnianą, nie wiem czy sobie poradzą z odnajdywaniem zakopanych ziarenek.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 19:20   

poszłam na kompromis, tzn. ulubioną karmę wsypałam do ściółki, a "karmę drugiego wyboru" czyli rat pro do miski :) U mnie miski są tak zaczepione, że szczury ich nie zrzucają, ale mam podejrzenia, że mogą tam sikać :]
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 19:28   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Rzuciłam im karmy w ściółkę i miały wielką frajdę z wygrzebywania. Oraz żaden ze szczurów nie odpychał drugiego od miski i nie tłukli się o miejsce, każdy znalazł własny kąt;D
_________________
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 19:32   

zuuzuushii napisał/a:
tylko ja mam teraz ściółkę lnianą, nie wiem czy sobie poradzą z odnajdywaniem zakopanych ziarenek.
zaraz w naszym temacie pojawią się foty z łączenia to zobaczysz jak to wygląda u nas ;) nieważne jaka ściółka, karma jest znajdywana bez problemu :)

[ Dodano: Pon Lut 21, 2011 14:05 ]
http://www.youtube.com/watch?v=sP8pOarn0NA
http://www.youtube.com/watch?v=8cBAcSLpqbs
http://www.youtube.com/watch?v=TQHL89g5JZs :wink:

gwoli wyjaśnienia - wszyscy siedzą w diunie, bo się łączą :)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez Oli Pon Lut 21, 2011 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mika29 
Zakochana w ogonach



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 704
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 14:11   
   Zwierzątka: Pies, 2 koty i 2 <:3 )


Oli prosiła o podrzucenie :)
_________________
Księżniczki: Hannah, Ora :serducho:
Za TM:
Biała, Nela, Czarna, Mafia, Kropka, Ruda, Czort, Animka, Ariana, Rose, Re Re Qm Qm SR, Kagura, Goofy, Jadzia, Nirvana (*) ;(
Ostatnio zmieniony przez H. Pon Lut 21, 2011 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12