Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obce młode szczurki w jednym transporterze - ryzykować?
Autor Wiadomość
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 14:18   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


furburger, tak wiem też mam różowy :lol:
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 22:24   

harpoonka napisał/a:
Dorosłego szczura z małym, lub dwa dorosłe, bałabym się wsadzić do jednego transportera na dłużej, bez uprzedniego łączenia.

W dwóch koszach wiklinowych przyjechało do mnie 8 panów labików. To był ten trudny w łączeniu 'rzut'- ciągłe bójki, praktycznie połowa labików z tamtej interwencji została wykastrowana, nie wszyscy są do końca połączeni, choć minęło już prawie 5 miesięcy od interwencji.
Nie wiem, jak było w pociągu, natomiast z poznańskiego dworca do mojego domu miałam jeszcze ponad godzinę tramwajami i autobusami (jeszcze bez samochodu...). Jakież było moje zdziwienie, kiedy podczas całej podróży nie usłyszałam żadnego pisku! Labiki całe życie spędziły pojedyńczo- inne szczury poznały (na nowo) dopiero podczas interwencji. Trudni stali się natomiast dopiero w klatce.
Dlatego przychylam się do stwierdzenia, że stres w trakcie transportu robi swoje. I raczej należy brać wszystko indywidualnie- w życiu nie zabrałabym szczura, o którym wiem, że jest agresywny, w jednym koszyku z innym. Raczej nie wzięłabym dwóch (nieagresywnych) do jednego transportera, gdyby podróż miała trwać więcej niż 10 godzin. Natomiast w innych przypadkach- raczej nie miałabym oporów (nawet z dorosłymi).

Off-Topic:
(Ale to tylko MOJE zdanie i moje sumienie! Nie twierdzę, że ktoś, kto bierze szczurki w dwóch transporterach, postępuje źle!)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
blanny 



Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 207
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 11:03   
   Zwierzątka: szczurki


Ja dodam od siebie, że możesz je spokojnie wrzucić razem do jednego transportera. Zwykłe, młode (ok. miesięczne czy nawet dwumiesięczne) szczurki (nie mówię o labikach - to inna historia) można wręcz łączyć poprzez wrzucenie razem do klatki. Także wiezienie ich jednym transporterem jak najbardziej jest w porządku. Na dodatek pewnie będą tak zestresowane, że tylko się pochowają w polarku czy tym, co będziesz tam miała, i tak przesiedzą podróż. Ewentualnie ze strachu się będą do siebie tulić - w końcu to tylko malutkie dzieciaki. ;)
_________________
<3 Paulie <3 Jimini <3 Neroś <3 Danteś <3 Fabiś <3 Nessiak <3 Zeroś <3

/blanny z innego forum. ;)
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:26   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


Ja zawsze jak jadę po nowych domowników to biorę ze sobą pół mojego stada do ich torby, dziewczyny są bardzo ciekawe wszystkiego dookoła, troszkę są też wystraszone, ale gdy dołączam nowe ogonki w tej torbie na czas powrotu do domku to śpią razem, : a w domu łączenie idzie łatwiej :wink:
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:31   

na forum było kilka przypadków zagryzienia szczura przez takie "łączenie". Ja bym NIGDY tak nie postąpiła, chociażby dlatego, że nie ma się kontroli w takiej torbie nad ewentualnymi atakami na nowego, nie widać tych wszystkich sygnałów ostrzegawczych zanim nastąpi atak.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:46   

Moje przyjechały ze mną w jednym transporterze i się pokochały :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:50   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


furburger, jest różnica, gdy łączysz tak młode szczurki, a choćby podrostki.

Do dziś pamiętam sytuację, w której Fragles Viss nagle okazał się mieć przecięcie na plecach. Jeszcze w hodowli, gdzie byłyśmy odbierać nasze szczurki, jeden miot został włożony do klatki z trochę starszymi od nich maluchami i wystarczył moment... To tylko i aż zwierzęta, czasami nie warto ryzykować, a stres czasami powoduje frustrację i agresję, a nie zacieśnienie więzi.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 14:44   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Zazwyczaj takie maluszki akceptują się w ciągu 5 sekund. :D Poza tym będą trochę zestresowane podróżą. Moim zdaniem na spokojnie możesz je razem wsadzić, tylko trzeba patrzeć, czy nie będą tłuc. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 21:56   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Zgadzam się z Nakashą :)
Jak ja kupowałam moje pierwsze szczurki, to brałam od jednej Pani, ale były oddzielnie. Miałam jeden transporter, i dwa ogonki. Włożyłam je razem, i jedna spała w jednym kącie, a druga w drugim, i przez całą podróż nawet się nie zauważyły :)
Później tamta nie tolerowała jej, i byłam zmuszona ją oddać, ale to już nie do tego tematu :wink:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12