Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Mar 12, 2013 13:15
Śmierć jednego szczurka z dwóch - co robić?
Autor Wiadomość
Cukieerkofaa 


Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 19:50   Szczur dla szczura
   Zwierzątka: szczury


Zacznę od początku. kupiłam 2 szczurki
Ostatnio jedna zachorowała i było trzeba ją uśpić. Druga szczurka została sama. Z miseczki przestało znikać jedzonko przez pierwsze dni była ospała. Już jest lepiej i myślę czy nie kupić jej nowej towarzyszki. Bo wiem że ona
tego potrzebuje ale problem w tym że ja (chyba teraz się waham) nie chce nowego szczura bo jedna mi wystarcza. Doradzicie mi co zrobić?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 29, 2016 09:53 ]
"wahać" - od "wahadło", zapisujemy przez "h".
_________________
:)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Sob Paź 29, 2016 09:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 19:53   

Zawsze możesz spróbować ją komuś oddać, aby mogła żyć w innym stadzie.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 20:42   
   Zwierzątka: szczurze damy


Cukieerkofaa, Zostaje adopcja, kupno z polecanej hodowli lub oddanie jej do innego stada ;) Na pewno nie powinna zostać sama, skoro tak to przeżywa.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 20:45   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Cukieerkofaa, szczury do prawidłowego funkcjonowania potrzebują towarzystwa swojego gatunku. Świadome wskazywanie stadnego zwierzęcia na samotność, to znęcanie.się. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz dac szczurkowi stada,to oddaj go do.adopcji.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 09:54   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Połączyłam temat z już istniejącym. Nie ma sensu zakładać nowego wątku, skoro można dopisać się w podobnym.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cukieerkofaa 


Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Lis 02, 2016 18:50   
   Zwierzątka: szczury


Już wszystko wróciło do normy

Wróciło od wracać - zapisujemy więc przez "ó"
_________________
:)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Śro Lis 02, 2016 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lis 02, 2016 18:55   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Cukieerkofaa, co masz na myśli? Udała Ci się adopcja?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Aurora88 



Dołączyła: 05 Maj 2017
Posty: 8
Wysłany: Pią Maj 05, 2017 19:11   
   Zwierzątka: Joey


Hejka, odkopuję stary już dosyć temat aby opisać swoją sytuację.

Na forum jest tak dużo informacji że się już totalnie gubię, co jest najlepsze, więc byłabym wdzięczna za rady wprost :)
Kilka dni temu umarła mi szczurzyca i zostawiła swoją koleżankę - Joey - samą. Joey ma 1 rok i 9 miesięcy. Oczywiście przechodzi aktualnie szczurzą depresję, chociaż generalnie obie szczurki uwielbiały ludzi i bardzo chętnie do nich lgnęły - Joey tak samo, cały czas cieszy się, kiedy ją wyciągam i razem spędzamy czas. Przeczytałam wątki związane z wygaszaniem stada, na razie zdecydowałam, że wolę zostawić Joey u siebie niż ją oddawać, a ponieważ nie chcę zaczynać przygody z młodymi szczurami, to kwestia adopcji maluchów odpada.
I teraz zastanawiam się - kogo adoptować dla Joey? Chciałabym też jakiegoś starszego szczurka, ale tu nie wiem - czy np. starsza samiczka się nada, czy będą walczyć?
Czy starszy szczurzy kastrat? W poradnikach widziałam, że to jest ok opcja, ale w ogłoszeniach wszyscy oddają niewykastrowane samce. Czy kastrowanie samca, gdy ma niemal 2 lata, nie będzie dla niego traumatyczne?

Jeśli macie jakieś sugestie, dajcie znać...


edit: właśnie czytam o porfirynie - Joey dostała tego właśnie od czasu śmierci swojej przyjaciółki... tak strasznie mi jej żal teraz... :(
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 08, 2017 09:06   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Aurora88 napisał/a:
Hejka, odkopuję stary już dosyć temat aby opisać swoją sytuację.

Na forum jest tak dużo informacji że się już totalnie gubię, co jest najlepsze, więc byłabym wdzięczna za rady wprost :)
Kilka dni temu umarła mi szczurzyca i zostawiła swoją koleżankę - Joey - samą. Joey ma 1 rok i 9 miesięcy. Oczywiście przechodzi aktualnie szczurzą depresję, chociaż generalnie obie szczurki uwielbiały ludzi i bardzo chętnie do nich lgnęły - Joey tak samo, cały czas cieszy się, kiedy ją wyciągam i razem spędzamy czas. Przeczytałam wątki związane z wygaszaniem stada, na razie zdecydowałam, że wolę zostawić Joey u siebie niż ją oddawać, a ponieważ nie chcę zaczynać przygody z młodymi szczurami, to kwestia adopcji maluchów odpada.
I teraz zastanawiam się - kogo adoptować dla Joey? Chciałabym też jakiegoś starszego szczurka, ale tu nie wiem - czy np. starsza samiczka się nada, czy będą walczyć?
Czy starszy szczurzy kastrat? W poradnikach widziałam, że to jest ok opcja, ale w ogłoszeniach wszyscy oddają niewykastrowane samce. Czy kastrowanie samca, gdy ma niemal 2 lata, nie będzie dla niego traumatyczne?

Jeśli macie jakieś sugestie, dajcie znać...

Weź dorosłego szczura z domu tymczasowego - i to konkretnego szczura: takiego, o którym wiadomo że jest bardzo przyjaźnie nastawiony do innych dorosłych szczurów. Dobrym wyborem będzie też szczurek uratowany z laboratorium (są też takie do adopcji, z domów tymczasowym) - one zazwyczaj świetnie się dogadują z innymi szczurami, statystycznie najłatwiej się je włącza do stada w porównaniu do jakichkolwiek innych szczurów.

Może być i samiczka i kastrowany samiec, wszystko zależy od charakteru.

I ja bym osobiście nie zdecydowała się na kastrację samca bez behawioralnych/zdrowotnych powodów, tyko po to aby móc go połączyć z samiczką. Jak już to bym kastrowała samiczkę, żeby móc ją połączyć z samcem.
Ale czasem się i na kastrata starszego trafi. Na facebooku szukałaś? Tam jest sporo domów tymczasowych i ogłoszeń.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Aurora88 



Dołączyła: 05 Maj 2017
Posty: 8
Wysłany: Pon Maj 08, 2017 14:24   
   Zwierzątka: Joey


Hej, dzięki za odpowiedź.
W sumie udało mi się znaleźć takiego szczura, jak piszesz - wykastrowany już, dorosły samczyk, w zbliżonym wieku do Joey, który tak jakby przebywa teraz w domu tymczasowym (nie znam szczegółów, ale nie jest już w domu w którym był pierwotnie, ale u osoby która szuka mu domu). Umówiłam się na odbiór szczura za kilka dni. Dostanę też dla niego klatkę, więc na czas oswajania będą mieszkały osobno. Widziałam tutaj tematy z zasadami łączenia szczurów, no i zobaczymy. Mam nadzieję, że się uda :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 15