Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak zębów u młodego szczura
Autor Wiadomość
kropka55 


Dołączyła: 04 Mar 2011
Posty: 3
  Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:18   Brak zębów u młodego szczura
   Zwierzątka: szczury


Witam Wszytstkich, jestem nowa na forum, mam 2 szczurzyce - obie maja po 3,5 miesiąca. Osttanio zauwazyłam, że jedna z nich jest osowiała, mało biega, dużo śpi i mało je, z oczu i noska leci jej poryfina, jednak w niedużych ilościach. Objawy trwaja od ok 2-3 dni, pozstanowilam poczekać i poobserwowac szczurka i dziś z przykrością zauwazyłam ze szczurcia nie ma obu górnych ząbków(wczesniej miala). Ząbki wyglądaja na ukruszone zaraz przy dziąśle, jest wyczuwalny z pyszczka nieprzyjemny specyficzny zapach. Dałam jej do jedzonka jogurt i utarta marchewke, zeby nie musiała gryźć. Zastanawiam się co sie mogło stać - czy ukruszyła sobie ząbki na czymś twardym, czy może to jakas choroba? Czy zęby odrosną i czy mam zabrać ją do weta? prosze o możliwie szybką odpowiedz :(
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Sob Mar 24, 2012 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kropka55 


Dołączyła: 04 Mar 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:23   
   Zwierzątka: szczury


Dodam jeszcze, ze sczurek ma prawidołowy zgryz, kolor zębów jest ciemno żółty więc raczej nie jest to kwestia złej diety i porblemów z brakiem mineralów
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:25   

kropka55, zęby raczej odrosną, ale do weta i tak musisz iść, żeby zobaczył co tam sie stało. Brzydki zapach może wskazywać na obecność ropy i trzeba to wyleczyć.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:26   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


kropka55, zabrać do weterynarza, ale tylko do specjalisty od gryzoni, wygląda to na bardzo poważny przypadek.

Właśnie zapach jest niepokojący.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
kropka55 


Dołączyła: 04 Mar 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:48   
   Zwierzątka: szczury


tak zrobie. Przed chwila sprawdzilam jescze raz i jeden ząbek wytaje tak gdzies na pół milimetra a drugi jest ukroszony tak ze wogole go nie widac - prawie ejszcze w dziasle. Co do zapachu to tym razem go nie czulam, moze to byl po prostu zapach z pyszczka, a nie ropa, mam nadzieje. Zastanawia mnie czemu szcurek ułamał sobie ząbki - jest dobrze odzywiany, dostaje dobra karme, duzo owocow, warzyw, nabiału; drugi sczurek je to samo a ma zdrowe i moce zęby. :?: Gdyby ktos znał specjaliste do gryzoni w LUBLIN to prosze o polecenie. Ja niestety nie znam zadnego dobrego, wiem ze duzo osob polecało lubelskie centrum malych zwierzat, ale rownie duzo osob na nie narzekało. Ja osobiscie byłam raz ze szczurkami na rogatce, pani leczyłą wczesniej szcury i zajeła sie nimi dosyc kompetntnie ale nie jest specjalistą i nie wiem czy poradzi cos w stprawie ząbków :(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 14