Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Mar 26, 2012 12:17
Szczur w tłumie jako 'atrakcja'?
Autor Wiadomość
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 18:46   Szczur w tłumie jako 'atrakcja'?
   Zwierzątka: czipsy


Witam. Mam małe pytanie.
24 maja tego roku w mojej szkole organizujemy festyn. Będzie to reklama naszego liceum, będzie cała nasza szkoła, rada miasta i gimnazjaliści, których będziemy zachęcać do rozpoczęcia nauki w naszej szkole.
Tematem festynu będzie Mieszko I (patron naszej szkoły) i średniowiecze. Dosłownie będzie to dzień średniowieczny. Dostałam propozycję od mojej klasy, bym przyszła ze szczurami. Szczury w sumie bardzo ze średniowieczem się kojarzą. Czyli chodziłabym przebrana za wiedźmę ze szczurami na ramieniu.
Ja oczywiście bez zastanowienia odpowiedziałam, że nie. Nie i już, nie ma mowy, mogą się przecież stresować. Ale zaczęłam się właśnie zastanawiać.
Chłopcy lubią ludzi. Lubią, jak ich noszę na ramieniu. Lubią przebywać na dworze. Są wszystkiego ciekawskie, ale gdy są na dworze, to nie oddalają się ode mnie.
Mam transporter, który stałby w jakimś zacienionym i spokojnym miejscu (moja klasa to organizuje, więc nie będzie problemu). W środku miałyby jedzenie, poidełko, jakiegoś ogórka.. Co jakiś czas bym ich tam wkładała.
Myślę, że trwałoby to jakieś góra trzy godzinki, później mój chłopak odwiózłby chłopców do domu, bo ja niestety nie będę mogła się stamtąd wyrwać.
Zaznaczę, że szczury będę miała przy sobie tylko ja, nikt inny.
Jeśli pogoda nie dopisze, to oczywiście nigdzie ich nie biorę.

Więc co o tym myślicie? Wezmę sobie do serca wszystkie odpowiedzi.
Z góry dzięki :wink:
_________________

 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 18:50   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


mam mieszane uczucia.3h to nie dużo ale jak znam takie imprezy to zawsze jest harmider...zawsze ktoś chce dotknąć,pośmiać się,powygłupiać.... sama nie wiem :(
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 18:55   
   Zwierzątka: czipsy


believe_86, no ja właśnie też.. Ale nie pozwalam nigdy dotykać swoich zwierząt. Nie ważne, czy to pies, czy szczury. Więc teraz też nie będę. Jednak to zawsze jest tłum..
_________________

 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 18:59   

Wiedziałam, wiedziałam, wiedziałam.
Proszę, nie róbmy ze szczurów zwierząt, które trzeba trzymać pod kloszem, bo umrą od kichnięcia.
Ja uważam, że przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak na przykład właśnie to, żeby nikt szczurów niepotrzebnie nie stresował braniem na ręce, nie powinno być problemu. Szczur to nie zabawka, ale też nie przesadzajmy w drugą stronę.

Swoją drogą, jak podasz szczegóły, to chętnie pomogę, jeśli byłaby potrzeba (do Stargardu mam jakieś pół godziny drogi) :)
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 19:04   
   Zwierzątka: czipsy


Wampiwor, w sumie racja, ale granica jest, jak nie patrzeć, cienka. Nie zawsze da się zauważyć, czy szczur się za bardzo nie stresuje/boi. Oczywiście zacznę ich przyzwyczajać, żeby nie doznały takiego szoku. Jak się zrobi cieplej, to na ramię i do sklepu, na trawniczek na chwilę..
Dziękuję, ale chyba nie ma w czym pomagać. Nic innego tam nie będę robiła, tylko była ze szczurami i co jakiś czas cyknę fotkę. Mam dobrą koleżankę, która jako jedna z nielicznych moich szczurów się nie boi i chłopaka, więc mi pomogą. Ale dziękuję za chęci :mrgreen:
_________________

 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 19:13   

omry, ja całe życie (Młodej) miałam jednego szczura i, siłą rzeczy, chodziła ze mną wszędzie. Do sklepu, do szkoły, na imprezę (wtedy zazwyczaj spała w kieszeni bluzy)... Póki nie pozwalałam jej macać wszystkim dookoła, było dobrze. Była bardziej proludzka niż ja bym chciała i czasem sama się pchała do innych, niezależnie od okoliczności :)
No i znałam ją na tyle, żeby wiedzieć, że nie będzie się bała, to był szczur-chillout.
W każdym razie - ja życzę powodzenia (:
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 19:25   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Genralnie sytuacja podobna do wystawy szczurów ;) możesz spróbować ;)
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 19:48   
   Zwierzątka: czipsy


Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie :)
_________________

 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 21:47   

też wydaje mi się, że przecież szczury siedzą cały dzień na wystawie, jest harmider, ludzie je dotykają i jakoś nikt nie protestuje, więc myślę, że jeśli odpowiednio o nie zadbasz i będą miały czas poleżeć w transporterze, odpocząć, to powinno być dobrze ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Julita 
Szczuromaniaczka :P


Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 144
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 10:01   
   Zwierzątka: szczurki: Sho i Tau


mój szczur już był kiedyś w takiej sytuacji, na szkolnym festynie, wszystko było okej, szał w śród ludzi robiłam niezły :roll: , i wszyscy się szczurkiem zachwycali, byłam tam ze 2,5 godziny, głównie na dworze. Myślę że powinnaś wziąć chłopaków, na pewno nie będzie źle.
_________________
http://forum.szczury.biz/...p=536367#536367
Ze mną: Sho, Tau
Za tm :Spaikie, Fem
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 14:41   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Co do chodzenia ze szczurem na ramieniu: koniecznie w smyczy. Jeśli ogonek się wystraszy i ucieknie, to potem będzie płacz i zgrzytanie zębami. ;) Można znać swojego szczura, ale to tylko zwierzę, a na takiej imprezie na pewno będą nagle hałasy i nowe zapachy. Ja bym nie ryzykowała trzymania ich bez zabezpieczenia. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 15:06   
   Zwierzątka: czipsy


Nakasha, raz próbowałam zabawy ze smyczą. Nie, dziękuję. Szczur w tym jest o wiele bardziej zestresowany i na pewno nie będę im tego zakładała.
Chodziłam wczesną jesienią z chłopcami na łąki. Zawsze było tam trochę osób, w psami nawet. Szczury nie oddaliły się dalej niż na metr.
_________________

 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 15:08   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


omry, ale bądź świadoma, że ogromnie ryzykujesz... ja bym w życiu się na coś takiego nie zdecydowała. :roll:
Off-Topic:

Moje ogony chodzą w smyczy bez problemów. ;) Na początku smycze im się nie podobały, ale się przyzwyczaiły.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Julita 
Szczuromaniaczka :P


Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 144
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 17:34   
   Zwierzątka: szczurki: Sho i Tau


mój właśnie był na tym festynie na smyczy, ale on to nawet lubił, bynajmniej wcale mu to nie przeszkadzało. Uważam podobnie jak Nakasha, może jeśli nie chcesz zakładać im smyczy weź tylko jednego, zawsze łatwiej będzie go kontrolować :wink: ,a na pewno wytrzyma 3 godzinki bez braci.
_________________
http://forum.szczury.biz/...p=536367#536367
Ze mną: Sho, Tau
Za tm :Spaikie, Fem
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 19:44   
   Zwierzątka: czipsy


Julita napisał/a:
weź tylko jednego, zawsze łatwiej będzie go kontrolować

To nie fair :mrgreen: Swoją drogą nie będę nosić non stop trzech na sobie. Będą miały przecież transporter.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13