Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gerber karmi parówkowym wypełniaczem
Autor Wiadomość
lamia 
non compos mentis



Dołączyła: 17 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 15:58   
   Zwierzątka: ...


Tak w temacie:
http://www.dzieciowo.pl/2...-nadaremno.html :roll:
_________________
Małysz (✴09.04.2011 †27.03.2013), Newton (✴13.07.2011 †06.03.2012), Swing (✴26.08.2009 †01.12.2011), Jazz (✴26.08.2009 †01.08.2011), Blues(✴26.08.2009 †13.03.2011), Error (✴2007 †18.11.2009), Pixel (✴2007 †02.11.2009)
_________________
SESJE ŚLUBNE I NIE TYLKO
 
     
Gość

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 20:24   

no warto popatrzec na sloiki, ale babka pisze ze tylko w jednym sloiku znalazla ten caly MOM. poza tym wydaje mi sie, ze to nei ejst az takie szkodliwe dla szczurow.
choc przyznaje ze sie nie znam.
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 21:06   

Dla mnie cała sprawa, zwłaszcza po przeczytaniu artykułu na dzieciowie, jest przesadzona. Nigdy nie byłam zwolenniczką gerberków i innych gotowych dań. Zawsze znajdzie się tam jakiś konserwant czy barwnik. Nie oszukujmy się, ale zrobienie domowego gerberka zajmuje 15-20 minut. Tylko, że wymaga więcej wkładu. Trzeba kupić wrzywa, mięsko. Później wszystko ugotować, przetrzeć i jeszcze umyć naczynia. Jednak wiele potraw można poporcjować i zamrozić. Poza tym domowe gerberki są często tańsze. Nie mówię, że nie kupuję i nigdy więcej nie kupię gererka. Tak, kupię i szczerze mówiąc nie będę patrzyła czy zawiera MOM. Dzieciom i tak je się daje w wieku kilku lat właśnie w postaci parówek. Nie wiem czemu miałoby być wiele gorszej jakości. Jakoś w domu jada sie udka, skrzydełka i obgryza je z mięsa aż do kości. Za takie pieniądze cudów się nie spodziewajmy. Tak samo jest z warzywami czy owocami. Nigdy do końca nie wiemy co kupujemy a gdybyśmy wiedzieli to 3/4 produktów byśmy nie jedli. Przecież ten przykładowy kurczak czy indyk musiał być w szybki sposób, na małej poierzchnii wyhodowany. Nie wiemy i nie mamy wpływu na to czym był karmiony. W jaki sposób został zabity? Na prawdę czasem wolę nie wiedzieć i rozkoszować się smacznym, modyfikowanym, ulepszanym jedzeniem. Jeśli wiem, że nie zaszkodzi to dlaczego mam tego nie zjeść?
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Pixie 
Nielubiana.



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 76
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 22:06   
   Zwierzątka: Szczur Albus ( od sierpnia prawdopodobnie jego kolega )


Pierwszy raz spotkałam się z dawaniem papek dla dzieci ogonkom :wink: Ale skoro jesteśmy w temacie, chciałabym się zapytać czy znacie jeszcze jakieś dodatki do szczurzej diety? Bo ja Albusowi daje pożywienie przeznaczone dla zwierząt, owoce i czasami chlebek. Ale miło by było urozmaicić jego dietę :) Z góry dzięki za odpowiedź.
_________________


Ze mną - Albus ( mam nadzieję, że w sierpniu będzie kolega :3 ).
Za tęczowym mostem - Mófka [*]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 22:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Pixie, poszukaj w istniejących tematach. To również jest już opisane na forum, nawet bardzo obficie. Ten temat dotyczy "afery" Gerbera, a nie diety dla szczurów.
 
     
Pixie 
Nielubiana.



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 76
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 22:48   
   Zwierzątka: Szczur Albus ( od sierpnia prawdopodobnie jego kolega )


Moim zdaniem to nie jest żadna afera gerbera. W każdym razie dziękuję za poinformowanie. Lecz zaznaczę tu, że ludzie pisali o diecie swych zwierząt.
Pozdrawiam.
_________________


Ze mną - Albus ( mam nadzieję, że w sierpniu będzie kolega :3 ).
Za tęczowym mostem - Mófka [*]
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 23:48   
   Zwierzątka: ogony


Podobnie jak Katasza, nie pojmuję, czemu mięso oddzielane mechanicznie miałoby być gorsze? Jak dla mnie, to nie sposób oddzielenia mógłby być szkodliwy, tylko ew. zanieczyszczenia z noży, z kadzi, z rurociągów, taśmociągów... czyli zanieczyszczenia, których nie unikniemy, póki sami nie produkujemy sobie żywności - od etapu hodowli roślin i zwierząt.
Ta cała afera kojarzy mi się z aferą odnośnie żywności modyfikowanej genetycznie. Przecież jeśli modyfikowana jest ona z głową i poddawana licznym testom przed wprowadzeniem do obrotu, nie jest szkodliwa.
Ludzie mają tendencję do panikowania, jeśli cokolwiek wiąże się z pojęciem mało znanym/nieznanym. A tymczasem czasem nie ma powodów do paniki.
Mięso oddzielane mechanicznie to mięso z korpusów. Ok, nie jest to udko. Ale czyż naszym szczurom nie jest obojętnym z jakiej części zwierzaka pochodzi mięso? Przecież dzikie szczury nie zwracają na to uwagi, to czemu nasze by miały zwracać?
Gorzej jest z rodzajem chowu. Jak jajka można jeszcze wybierać tak, aby były z chowu wolnowybiegowego, to w produktach mięsnych już nie mamy na to wpływu. Hormony i wszelakie paskudztwa podawane zwierzętom hodowanym na mięso też nie są zdrowe. Ale w sumie, wszyscy jemy te paskudztwa, my, dzieci i nasze zwierzaki. Bo czyż najlepsza karma dla szczurów jest super czysta? Przecież, że nie! Te paskudztwa są chyba wpisane w nasz los i tyle.
Ergo - nie dajmy się zwariować :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 06:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Przesadzacie, tu panika, a tu Danonki dajecie szczurom, czyli piękną porcję chemii z barwnikami :] Bądźmy rozsądni :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 07:00   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Nisia, ale tu chodzi o sam fakt.Gerber nie jest firmą produkującą jedzenie dla szczurów tylko dla dzieci.Za 4 zł to ja wolałabym pewnie tak jak i wszyscy kupić dziecku 1 nóżkę z kurczaka i marchewkę i sama ugotować.Pewne części z kurczaka dla maluchów się nie nadają(skóra,tłuszcz)czyli to wszystko czym jest MOM.Dzieci mają delikatne brzuszki.I uj jeżeli dam dziecku sama coś takiego a co innego gdy ufam firmie,chwalą się jakością a na końcu dowiaduję się,że to super jedzenie to zwykłe gie w słoiku.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 07:01   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


No bo to prawda, i raczej czepiałabym się tego oszustwa, a nie samego składu, bo jak czytam co niektórzy dają szczurom to załamka :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 07:23   

believe_86, ale tak jak pisałam wcześniej w tym temacie, maluchów nie żywi się samymi gerberami, w wieku dla którego jest ten owy gerber dopiero wprowadza się stały pokarm, a mleko (czy to z piersi czy z proszku dla niemowląt) jest nadal głównym pokarmem. To nie musi być odżywcze, bez przesady, to jest TYLKO uzupełniacz. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 14:34   

believe_86, :shock: nie wiedziałam, że do MOM zalicza się też tłuszcz i skórę. W moim przekonaniu chodziło o samo mięso.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 18:06   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, Ok ale jeśli dziecko przechodzi już na stałe pokarmy czyli regudujesz podawanie mleka do minimum to takie gerbery są w jadłospisie dziecka(nie jednego bo duża część rodziców nie gotuje dzieciom tylko wysługuje się obiadkami w słoiczkach).Spodziewałabym się zatem,że taka firma nie będzie nadużywała zaufania rodziców.Prawo konsumenta-płacę wymagam.Tym bardziej po firmie,która się "specjalizuje" w żywieniu dzieci od narodzin po 2-3 lata.Więc nie mów,że jest to TYLKO uzupełniacz.Tak jak pisałam-sporo rodziców traktuje gerbery jako całodzienne menu dla dziecka.
Layla napisał/a:
No bo to prawda, i raczej czepiałabym się tego oszustwa, a nie samego składu
i masz rację.Sama nie raz dawałam chrząstki szczurom po ugotowanym w samej wodzie bez przypraw kurczaku.Nie widzę w tym nic złego.Dlatego ten temat jest dla mnie bez sensu.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 21:31   

believe_86 napisał/a:
Więc nie mów,że jest to TYLKO uzupełniacz.Tak jak pisałam-sporo rodziców traktuje gerbery jako całodzienne menu dla dziecka.
widzę, że niedokładnie czytałaś temat :P ten MOM został znaleziony tylko w jednym rodzaju gerbera dla dzieci do 6 mc życia :] nikt normalny w takim wieku nie przestawia dziecka na stały pokarm ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 21:44   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, i nikt normalny nie sugeruje się tylko etykietą gdzie jest opis od 6mc do 9mc itd.A dziecko w wieku 8mc już takiego słoiczka jeść nie może?bzdura.Nie jedna osoba łączyła np.indyka w słoiczku z brokułami w słoiczku mając dziecko które miało i 12mc :]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11