Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gerber karmi parówkowym wypełniaczem
Autor Wiadomość
Iskrunia 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 331
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: Śro Sty 12, 2011 18:47   Gerber karmi parówkowym wypełniaczem
   Zwierzątka: 3 ogoniastych panów


Dziś wyczytałam oto jakie wiadomości na temat Gerberów które dajemy swoim zwierzakom i co gorsza dzieciom:

"Jeden z posiłków Gerberw jednej trzeciej robiony jest z drobiowego mięsa oddzielonego mechanicznie-MOM.Jeden z kupujących dopatrzył się na etykiecie tzw. posiłków jednoskładnikowych Gerbera że mają bardzo niewiele pełnowartościowego mięsa w swoim składzie.Dostępny jest on w wersji z drobiu i jagnięciny.To mięso które bezpośrednio przylegało do kości i maszynowo zostało od niej oderwane w wyniku tego zabiegu niszczy się struktury jego tkanki,mięsko traci większość wartościowych składników odżywczych-Opisuje zastępca głównego Inspektora Weterynarii.To niskowartościowe,najtańsze zeskrobane z kości mięso,wypełniacz parówek. MOM ma mniejszą wartość odżywczą od mięsa,stosowany w wielu produktach ale dla dorosłych w żywieniu dzieci należy stosować produkty najwższej jakości."

To pokrótce ten artykuł w dzisiejszej gazecie.A niby to żarełko takie dobre że hoho,co o tym myślicie??
Ostatnio zmieniony przez Dimishka Śro Sty 12, 2011 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 18:50   

szkoda, że nie podano, który to dokładnie rodzaj. Trzeba będzie czytać etykiety
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Iskrunia 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 18:52   
   Zwierzątka: 3 ogoniastych panów


Podano tylko że to te najprostsze jednoskładnikowe np sam kurczak czy jagnięcina,indyk to są te w małych słoikach chyba tylko przeznaczone dla dzieci od 6 mca życia
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 18:54   

oprócz gerbera są jeszcze bebiko, bobovita, hippo :wink:
po prostu w szczurzym słownictwie "gerber" przyjął się jako synonim wszelkich kaszek i obiadków dla dzieci :)

poza tym to nie jest podstawa szczurzej diety, tylko dodatek.
ja "gerbery" owocowe czasami daje same ale najczęściej stosuję jako dodatek do dania np. ugotowanego mięska z ryżem dodaje mięsny gerber dla smaku i konsystencji :)
wyjątkiem są chore szczurki, które nie chcą lub nie mogą jeść czegoś co trzeba gryźć i potrzebują papek - ale tutaj też owego "gerbera" można stworzyć 2-3 wersje samemu, zawekować i podawać na zmianę - tańsze i smaczniejsze :D
_________________

 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 19:01   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Co o tym myślę? Że mnie to nie rusza, co najwyżej będę uważniej czytała etykiety.
Czemu jakoś się nie przejęłam? Bo 1. to jeden z iluś posiłków (znaczy na jednym napisali, o reszcie nie wiadomo), 2. Ci się akurat przyznali (dziwne, wiem, że muszą, ale...), 3. nie ma żadnej gwarancji, że inne firmy i ich potrawy są idealne, 4. mi to coś wygląda na działania konkurencji (duży artykuł na tytułowej stronie gazety).
Z punktu widzenia składu gerberka część mięsna jest i tak niewielka. Oczywiście fajnie było by płacąc 4 zł za płacić za te kilka % piersi z kurczaka czy udek, ale... Płakać nie będę. A jak mnie to ruszy to zacznę gotować warzywa z odrobinką mięska. Póki jestem leniwa poprzestanę na dokładniejszym czytaniu etykietek :wink:

I tak jak pisze L. - "gerberek" to nie podstawowa dieta tylko dodatek. Czyli szczurzy świat się od tego nie powinien zawalić :]
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 19:08   
   Zwierzątka: Szczurki


Jeśli chodzi o szczury to ok, jak piszą moje poprzedniczki to tylko dodatek do ich dietki, jeśli chodzi o dzieciaczki to lipa, sama znam mamuśki które za dodatek do dietki ich dziecka uważają świeże warzywa i owoce :wo:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 19:36   

Iskrunia napisał/a:

To pokrótce ten artykuł w dzisiejszej gazecie
w jakiej gazecie?

ja wam mówię szczerze, nie wierzcie gazetom. to jest nastawienie na sensację, bardzo duża część artykułów jest zmyślona. Nie mówię tego ot tak, ale byłam po tej stronie opisywanej w gazetach i rzeczywistość vs artykuły to są dwie totalnie odrębne rzeczy.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 19:37   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Też bym się nie martwiła za bardzo, skoro czasem pozwalam swoim skubnąć po małym kawałeczku parówki, a mięso to samo ;) Gorzej z dziećmi, rodzice mają nadzieję, że dają im coś dobrego.
Ale mogliby chociaż z cen zlecieć, skoro wrzucają tam mało wartościowe kawałki.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 20:04   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Mangusta, w Metrze chyba, bo i ja to czytałam dziś rano, jak mi facet w ręce wcisnął. :-P
Dla mnie żadna sensacja.
Dzieciaki są karmione syfem tak czy siak.
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 12, 2011 20:16   

Teraz w każdym produkcie spożywczym jest taka ilość chemii, w takich kombinacjach, że rewelacje gerberowe mnie nie wzruszają. Słuchałam ostatnio wypowiedzi lekarzy dot. braku wiedzy nt skutków wieloletniego spożywania takiego chemicznego żarcia, więc... se la vie.

Ja gerbery podaję tylko chorym potrzebującym (nie każdy chory potrzebuje) i jak mam lenia, bo przy okazji jedzenia mięsa zawsze coś ugotuję, zmiksuję i zamrożę sama.
 
     
Iskrunia 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 21:35   
   Zwierzątka: 3 ogoniastych panów


Ludzie ale ja tego nie napisałam żeby było halo że jakaś gazeta to wymyśliła, tylko po to żebyście wiedzieli w razie co,sama się nie wypowiadam bo nie daje gerberów i mam spokój chciałam pomóc ale widzę że niepotrzebnie.Ja rozumiem że na każde żarcie takiego typu mówi się Gerber bo to w końcu wiodąca marka.Przeczytałam więc napisałam.Mam nadzieję że chociaż komuś przyda się ta informacja :)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 21:43   

przesadzacie ;) jak to jest w produktach dla dzieci powyżej 6 miesiąca, to są to produkty uzupełniacze dla dzieci, które jeszcze są karmione piersią i dopiero im się wprowadza "normalne" jedzenie. Myślicie, że np. takie flipsy czy jak się te kukurydziane chrupki dawane maluchom do memłania nazywają, mają jakąś wartość odżywczą? ;) bez przesady. :] niejedno dziecko zażera się parówkami i rośnie normalnie, bo mu się dostarcza też innych składników w pożywieniu.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Bezsenna 



Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 10:34   
   Zwierzątka: Szczurasy: Stefan; Psiak Ori


Moje dziewczyny widać lepiej ode mnie wiedzą, co się do jedzenia nadaje, a co nie :) . Robiłam dwa podejścia z gerberkami i w obu przypadkach musiałam po prostu wyrzucić jedzenie. Dziwiło mnie to, bo naczytałam się, że szczurki uwielbiają te papki...i w sumie tylko dlatego sięgnęłam po to jedzenie, bo samej, prawdę mówiąc, nawet do głowy by mi nie przyszło ;)
Kiedyś eksperymentalnie zrobię gerberka domowego. Może łaskawiej go potraktują ;)
_________________
Za Tęczą: Fibi (10.2010-12.07.2012), Okruszek (01.2011-20.08.2012) :( , Lara (09.2010-23.08.2012); Zuzu (01.2012-12.08.2013); Bąbel, (02.2012-12.2013)


-----------------------------------------------

...jeszcze chce mi się wędrować, lecz już czasem bolą nogi...
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 11:44   

Bezsenna, bo to nie jest tak, że każdy szczur lubi każdy smak. A gerberki są różne ;) Więc może ze smakiem nie trafiłaś? Moje niezbyt lubią obiadki, ale za to deserki uwielbiają.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Bezsenna 



Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 11:12   
   Zwierzątka: Szczurasy: Stefan; Psiak Ori


Może faktycznie nie trafiłam. Testowałam tylko obiadki. Spróbuję jeszcze z deserkami. W końcu podobno do trzech razy sztuka ;)
_________________
Za Tęczą: Fibi (10.2010-12.07.2012), Okruszek (01.2011-20.08.2012) :( , Lara (09.2010-23.08.2012); Zuzu (01.2012-12.08.2013); Bąbel, (02.2012-12.2013)


-----------------------------------------------

...jeszcze chce mi się wędrować, lecz już czasem bolą nogi...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12