Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Sty 22, 2007 21:36
Opinie nt. fuzzow. A także innych odmianach i ich hodowli
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Nie Lut 18, 2007 14:32   

A mi na poczatku sie fuzzy podobaly, ale juz nie. Ne wyobrazam sobie szczura bez futra. Jezeli szczur to z mieciutkim, gestym futerkiem, jak bym chciala cos lysego miec w domu to kupilabym sobie dzdzownice.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 14:41   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Eh, ten temat jest dość kontrowersyjny, bo i fuzziki z racji swojego image'u takież są. Budzą w ludziach skrajne emocje - od totalnie negatywnych do totalnie pozytywnych. Ja sama przeszłam długą drogę od ich nie lubienia do zapisania się na miot L i Lokiego. Myślę, że najwazniejszą opinią nt. tych małych zwierzątek powinno być zdanie - dajmy innym decydować i nie krytykujmy [ale także nie chwalmy] na oślep. Mnie w szczurach ogólnie pociąga ich różnorodność: dlatego zdecydowałam się zarówno na LH jak i satin fuzza.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Syameze 



Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 143
Skąd: 1800 km od was, moze wiecej
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 14:48   
   Zwierzątka: szczury,balijka,europejski pan kot, york


Angles, bardzo ladnie powiedziane. Kazdy ma swoje zdanie, jeden na kilka fuzzow, drugi nigdy sie na takiego nie zdecyduje i szanujmy to. Ja mam swojego Franusia, nie wybieralam czy satin czy nie, okazal sie jednak satynkiem i jest najbardziej rozbrykanym szczurkiem jakiego mam. A wiecie, ze on ma juz 14 miesiecy a nadal bawi sie z reka jak maly szczurzak? Biega, zaczepia, podskakuje w gore, bardzo zabawny jest.
_________________
Frost Yourself and your rats
Chocolate dumbo, Black blaze dumbo fuzz, Cinnamon berkie blaze, Russian blue dumbo[*] (08.08.07), Black eyed seal point siamese, Black silvered, Dark pearl capped dumbo, Black capped spotted dumbo
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Lut 18, 2007 15:17   

Jasne, kazdy ma prawo wyboru. I dltego ja nikogo nie krytykuje :wink:
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 17:07   

Syameze, jego siostrzyczka, Felisia tez sie ciagle zachowuje jak maly szczurek :mrgreen:

U nich to chyba rodzinne, Jumi mimo swojego blisko roku na karku (konczy 9 marca) zachowuje sie jak szczyl. Zaczepia, bawi sie, gania, skacze, szaleje, starsze samce nie rozumieja jego intencji i czasem dochodzi do potyczek ;) .(Jumi to przyrodni brat Felisi i Frania, ta sama mamusia).

Jumi do dzis najlepiej dogaduje sie z mlodzikami i spokojnymi chlopcami (jest ich w stanie rozruszac niemal w kazdej sytuacji), a jego najlepszym, cholubionym i najukochanszym przyjacielem jest nie kto inny tylko moja oaza spokoju i szczurza nianka, Goofy :) .

Fuzzy to sa wieczne dzieci.. :)
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:11   
   Zwierzątka: ......


AngelsDream napisał/a:
Mnie w szczurach ogólnie pociąga ich różnorodność: dlatego zdecydowałam się zarówno na LH jak i satin fuzza
... tylko , że tą różnorodność stworzyli ludzie, dla siebie ... fuzz, dumbo, rex... należy zadac sobie pytanie, czy tak naprawdę człowiek ma prawo ingerować tak bardzo w wygląd szczurzy, psi , koci czy jakikolwiek inny. Temat kontrowersyjny, tak, dyskutowac można by długo, moim zdaniem najbardziej "szczurzy" szczur to szczur z normalnym futerkiem i normalnymi typowymi dla niego uszkami, reszta to moda... kaprys ludzi... fuzzy wygladają jak wyglądają, jednym sie beda podobac innym nie, ja sie usmiecham jak je widzę, ale też trochę mi ich żal...
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:18   

A mi ich nie żal, tak samo jak nie jest mi żal łysego faceta, ktorego spotkam gdzieś na ulicy :) Powiem tak, na poczatku fuzzy mi sie nie podobaly. W fuzzach zakochałam się od pierwszego pomiziania. Na szczęście już niedługo bede miala 2 swoje. Ahhh ta ich ciepła i delikatna skóra :)
Ostatnio zmieniony przez zywym_trudniej Nie Lut 18, 2007 19:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:24   

wiesz helen, gdyby isc tym tokiem rozumowania dalej, nie powinnismy w ogole udomawiac zwierzat, bo to tez tylko widzimisie gatunku ludzkiego.
Tak, odpowiadamy za te zwierzeta w granicach ludzkiego rozsadku.

Ja na przyklad nie chce juz "bawic sie" w hodowle LH, zawiodlam sie na ich zdrowiu w ogole, problemy z stanem zapalnym u Hery zdarzaja sie kazdej samicy LH.
Reszta to kwestia inbredu, ale po co mam dalej hodowac szczura, ktorego wlasna matka nie jest w stanie odchowac?

Dlatego kontrolny miot bedzie u mnie ostatnim nastawionym na te odmiane.

Nie chce tez hodowac mutacji rnu rnu, ktorej zycie faktycznie ogranicza sie do poltora roku (problemy z nerkami), a takze samice nie sa w stanie wykarmic potomstwa (brak laktacji).

Ani taillessow, ktore maja z braku ogona makabryczne problemy z termoregulacja.

Natomiast po fuzzach przekonalam sie, ze ani nie marzna, ani z laktacja, przy porzadnej selekcji problemow nie ma, ani z orientacja w terenie.
Wiec w czym rzecz?
Skoro juz ludzie sa takimi hipokrytami, ze dopuszczaja do hodowania czerwonookich szczurow, rownie dobrze moga pozwolic na hodowle szczurow bezwlosych tej odmiany.
Albo w ogole zakazac hodowli zwierzat domowych, w przeciwnym wypadku cala sytuacja staje sie hipokryzja do potegi milionowej.


Umiem natomiast zrozumiec watpliwosci jakie budza w kwestii estetycznej i stereotypowej.
Jestem od tego, zeby te stereotypy lamac. Podejscia estetycznego i slow "nie podobaja mi sie, sa brzydkie" nie zmienie.
Ostatnio zmieniony przez nezu Nie Lut 18, 2007 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:29   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nezu, dziękuję. Właśnie miałam spytać czemu nikomu nie żal szczurów czerwonookich, które faktycznie są w pewien sposób upośledzone - wystarczy poczytać dobrze forum, żeby to wiedzieć. Inna rzecz, że ludzie często jeszcze czegoś nie widzieli, nie dotknęli, nie obcowali z tym, a opinię już wydają - na wyrost...
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:41   

No poczekajcie, ale ja zawsze i całe życie wiedziałam, z różnych źródeł zresztą, że szczur domowy wziął się z albinotycznej odmiany szczura wędrownego. Więc albo ja czytam jakieś pierdoły, albo wyłączamy czerwonookie z dyskusji.

Fakt, mi tych szczurów też w pewnym sensie szkoda, bo zostały w jakiś tam sposób "upośledzone" dla widzimisię człowieka.
Choćby kwestia wibrysów u rexów, fuzzów czy LH. Upośledzony odbiór świata, bo człowiek tak chciał.

I dlatego naszym obowiązkiem jest zapewnienie szczurkom takich warunków życia i takiej opieki, żeby nawet te upośledzone przez nasze widzimisię estetyczne mogły żyć godnie, dobrze, szczęśliwie i bezpiecznie.
Off-Topic:

nezu napisał/a:
Ja na przyklad nie chce juz "bawic sie" w hodowle LH,
nezu napisał/a:
Dlatego kontrolny miot bedzie u mnie ostatnim nastawionym na te odmiane.

A buuu, a ja się tak zakochałam w wyglądzie LH :(
Ale faktycznie, jeśli to co zdarzyło się Herze nie jest wyjątkiem, a regułą, to chyba nie warto...
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:44   

a mi się średnio podobały Fuzzy póki nie miałam na rękach Szałasowego Brego ;) teraz nie mam nic przeciwko... aczkolwiek bałabym się takiego łysolka trzymać w domu, takie to delikatniusie :oops:
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 19:55   

Ja powiem tak, jak ktos chce niech sobie na bo tak org poszuka moich starszych postow o bezwlosych szczurach, miedzy innymi w temacie o Pinkym(tak sie chyba nazywal) uzytkowniczki lajli (lajla).

Niech sobie poczyta i skonfrontuje tamte moje posty z obecnymi ;) .
I wezmie pod uwage, ze wtedy takoz nie mialam o nich bladego pojecia poza kilkoma przedawnionymi artykulami ;) .

Dla niezorientowanych, bylam baaaaaardzo anty :mrgreen:
A potem byl Duke Masterton i Jacklin ;)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 20:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Byłam anty aż było spotkanie szczurze i dotknęłam Bójeczki sachmy 8)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 20:16   

"Hairlessy i sfinksy pojawiaja sie sporadycznie w polskich zoologicznych czy na "slawnych" gieldach zoologicznych od "hodowcow". Nie polecam tej odmiany jednak nikomu, komu spodobal sie tylko ich wyglad, a nie jest w stanie zapewnic im zupelnie osobnego pomieszczenia w postaci klatki typu duna i nie ma odpowiedniej ilosci kasy na leczenie szczura tej odmiany. Bo choruja bardzo czesto.
No i zyja krotko. "

Tak, to bylam ja, nezu mysz :mrgreen: :roll: :oops:
Ponad dwa lata temu...
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 20:22   
   Zwierzątka: ......


Ok, ja może sie i nie znam, nie miałam kontaktu itp itd, ale od jakiegos czasu podczytuje niemieckie strony i tam, na najwiekszym szczurzym forum potępia się hodowle i fuzzów i reszty odmian, u których wystepuja "upośledzenia". Niemiecki zwiazek milośników i hodowców szczurów zabiega o wpisanie tych odmian na listę zabronionych do hodowli, jest taka lista dla psów kotów i jeszcze kilku innych gatuków, stworzył ją taki ichniejszy TOZ. Nie będę podawac linków, bo regulamin zabrania reklamy innych szczurzych for, ale zacytuje jedno zdanie z wątku o tych odmianach : "Die Zucht von Farben/Zeichnungen/Formen, die mit Defekten/Krankheiten usw. einhergehen, sollte nicht noch durch Kauf gefördert werden. Auszuschließen sind hiervon natürlich alle Notfalltiere, da diese ja nun einmal schon da sind und nicht erst noch (auf Bestellung) gezüchtet/vermehrt werden" czyli:
Hodowla odmian kolorystycznych/znaczeniowych/form, która powoduje defekty/choroby nie powinna być jeszcze wspierana poprzez kupno. Wyjatkiem sa tu oczywiście zwierzęta w potrzebie (bidy), bo one juz są a nie dopiero (na zamowienie) wyhodowane/rozmnożone zostaną. Nezu wytłumacz mi proszę, bo siedzisz w tym od dawna, dlaczego ich podejście tak różni sie od naszego, polskiego, czeskiego, holenderskiego... itp... od jakiegoś czasu mam w głowie mętlik, oni potępiają a u nas się zachwycamy i fuzzami i dumbo i resztą... a oni robią badania np nad dumbo , co z dodatkowym mięśniem na grzbiecie, co ze słuchem, co budową kośćca...
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 8