Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:05
Psiaki X
Autor Wiadomość
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 10:25   

ok, wlałam mu do pyszczka. a najśmieszniejsze jest to, że wodę pije tylko wtedy jak podaje mu na łyżce. jak podstawiam mu miskę pod nos to się odwraca :-P
 
 
     
olus0312 
DIL GANG



Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 354
Skąd: Gdynia/Dobre Miasto
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 10:45   
   Zwierzątka: 3 smrody i pies Diler


Po długich rozważaniach na temat psa, w końcu się zdecydowaliśmy. Mamy nowego domownika wabi się Diler ma 4 miesiące i jest Jack Russell Terrierem. To mój pierwszy pies. Mój partner miał już w swoim zyciu psy. Zastanawiam się nad szkoleniem dla szczeniąt, bo nie wiem czy sama dam radę odpowiednio go ułożyć. Ma ktoś może doświadczenie z tego typu szkoleniami?
_________________
Ze mną: Lola Abraxas, Bulinka i Quanta SunRat's
Za TM - Staś, Ice of Anahata, Gaja SunRat's, Kichacz
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 12:08   
   Zwierzątka: kotka Puma


olus0312, słodki :serducho:
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 12:30   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Fajny piecho. Z jakiej jest hodowli?
 
 
     
olus0312 
DIL GANG



Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 354
Skąd: Gdynia/Dobre Miasto
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 13:16   
   Zwierzątka: 3 smrody i pies Diler


agacia napisał/a:
Z jakiej jest hodowli?

Collosseum. Chciałam zakupić pieska z Półdiable lub Drapichrust, ale niestety zabrakło mi kasy.
_________________
Ze mną: Lola Abraxas, Bulinka i Quanta SunRat's
Za TM - Staś, Ice of Anahata, Gaja SunRat's, Kichacz
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 21:37   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


olus0312 napisał/a:
Zastanawiam się nad szkoleniem dla szczeniąt, bo nie wiem czy sama dam radę odpowiednio go ułożyć. Ma ktoś może doświadczenie z tego typu szkoleniami?


Z tego co wiem najpierw niuniuś powinien pochodzić do psiego przedszkola. Teriery są ogólnie zajadłymi bestyjkami więc by wyeliminować agresywne zachowanie w przyszłości- co do innych psów- warto by było go z nimi socjalizować jak najszybciej.
Z tego co wiem ta rasa pieska jest dość trudna w ułożeniu bo ma bardzo trudny charakter, to uparciuchy i mają bardzo dużo energii. Są niesamowicie inteligentne i potrzebują dużo bodźców - zabawek, treningu umysłowego.
Szkolenie wymaga dużo cierpliwości i konsekwencji- tak zwana twarda ręka- i nie chodzi mi tu broń Boże o bicie.
Szkolenie na tak zwanego "Psa towarzysza"- zwykle zaczyna się od 10-12 miesiąca. Jednak trenerzy/treserzy preferują szkolić pieski które skończyły rok.
Naprawdę warto iść z pieskiem na szkolenie, zwłaszcza jeśli nie jest się pewnym co robić, tam zawsze ktoś doradzi, podpowie co zrobić... ^^
Może to wygląda na mądrzenie się z mojej strony ale naprawdę kocham psy, interesuje się ich psychiką i w ogóle wszystkim- obecnie zbieram pieniążki na "kurs" zoopsychologa- a i tak już dużo wiem na ten temat. Jednak bez papierka nikt do pracy mnie nie przyjmie :D
Zaraz się pochwalę moim niuńkiem, to jest wariat :D
Muszę tylko znaleźć jego najsłodsze, najpiękniejsze, najbardziej powalające zdjęcia.
Kundlisko moje <3
Ostatnio zmieniony przez babyduck Sob Maj 07, 2011 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 23:04   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Kasia_89 napisał/a:
Szkolenie na tak zwanego "Psa towarzysza"- zwykle zaczyna się od 10-12 miesiąca. Jednak trenerzy/treserzy preferują szkolić pieski które skończyły rok.

E tam , nie prawda. Na dobrym szkoleniu dowiesz się jak pracować z psem w jego tempie i możesz zacząć nawet od 4 miesiąca. Ale lepiej zacząć od psiego przedszkola, tylko musisz wybrać dobre :) Warto zwrócić uwagę np. na to czy pieski są przyzwyczajane do różnych odgłosów ( burza, petardy ), czy uczą się pokonywać własne lęki itp. Prawdziwe szkolenie w tym wieku nie jest takie istotne, bardziej moim zdaniem liczy się poznawanie świata przez psiaka, różne doznania. Fajny socjal oczywiście można zrobić i bez psiego przedszkola, ale zawsze to coś innego, na pewno zaprocentuje :)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 23:51   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


A jednak prawda.
Napisałam o przedszkolu jednak to nie jest typowe szkolenie, to ma polegać głównie na socjalizacji. Owszem jest nauka podstawowych komend i próby nauki przychodzenia na zawołanie, tyle że szczeniaki nie potrafią za dobrze skupić uwagi na właścicielu, za dużo ciekawszych rzeczy w koło.
A to moje psisko <3
Też chodził na szkolenie- jako jedyny kundel. Książę nie chciał siadać na zimnej ziemi, a o położeniu się można było zapomnieć. Ale daliśmy radę. Teraz bestia ma już 11 lat ^^
Mordka<3
Jaki ze mnie kozak!
Biegnę my love!
Chiński pies pustynnyNietoperz
Z serii "Zrobili ze mnie idiotę"
Rozwalony książę
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 08:11   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Kasia_89, to może inaczej . Może i prawda, ale szkoleniowcy , z którymi ja mam do czynienia nie mają problemu z wzięciem 4 miesięcznego szczeniaka na szkolenie. I uważam , że to jest bardzo dobre podejście . Na szkoleniu pokazuje się ludziom jak to zrobić a reszta dzieje się już w domu. I właśnie o to chodzi , żeby już od szczeniaka psiak zrozumiał, że nie ma nic lepszego niż zabawa z przewodnikiem. IMO nie ma sensu tego odkładać do 12 miesiąca.
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
olus0312 
DIL GANG



Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 354
Skąd: Gdynia/Dobre Miasto
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 10:02   
   Zwierzątka: 3 smrody i pies Diler


Źle sformuowałam pytanie. Oczywiście myślałam najpierw o psim przedszkolu. Takie zajęcia odbywają się blisko mojego miejsca zamieszkania. Jutro idziemy na 10 na pierwszą lekcję. Zobaczymy jak mały będzie się sprawował i co z tego wyjdzie. Po takim przedszkolu można zapisać się na szkolenie uzupełniające.
_________________
Ze mną: Lola Abraxas, Bulinka i Quanta SunRat's
Za TM - Staś, Ice of Anahata, Gaja SunRat's, Kichacz
 
     
Dimishka 


Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 10:19   
   Zwierzątka: duuuzo ;)


olus bedziecie chodzic tam kolo osrodka hipoterapi?
_________________
O-kuni-nushi & Ofelia Emerald Moon, Isilya of Anahata, Geshtinanna & Getsumei of Anahata, Czeremcha Czarna Czarownica of Anahata, Crazy Mary, Q Quilla EM, Buka Beyla SunRats, Vilya sell en giliath silivren or Valinor Valhalla i Odinn & Old Old Coyote of Anahata, Fenrir Chernobog, Finrod Floss e-'run of Anahata
 
 
     
olus0312 
DIL GANG



Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 354
Skąd: Gdynia/Dobre Miasto
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 12:24   
   Zwierzątka: 3 smrody i pies Diler


Dimishka, :oops: a ten ośrodek jest za klifem?
Będziemy chodzić na Orłowską na plac szkoły plastycznej http://www.dogproject.pl/DogProject/Oferta.html
Jestem ciekawa czy szkrab czegoś się nauczy. Jutro idę na pierwsze zajęcia, żeby zobaczyć w ogóle na czym to polega, jak będzie OK wykupię karnet.
_________________
Ze mną: Lola Abraxas, Bulinka i Quanta SunRat's
Za TM - Staś, Ice of Anahata, Gaja SunRat's, Kichacz
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 18:57   
   Zwierzątka: kot


28 szczeniaków beagli na naszym wydziale. testują na nich jakieś leki. trzeba do nich chodzić i się z nimi bawić. sikam w majty jak je widzę, są obrzydliwie słodkie. niedługo będą szukały domów, chociaż z tego co wiem już wiele jest zarezerwowanych. współczuję przyszłym właścicielom, bo już widać że ta mała szarańcza zje wszystko co stanie na ich drodze. nie mniej jednak mam to szczęście i mogę się poślinić :serducho: :serducho: :serducho:
_________________
mam kota.
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 22:51   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Szkoda, ze one nie mają tyle szczęścia... :(
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 00:04   
   Zwierzątka: kot


Sysa, myślę że znajdą dobre domy, głównie wśród studentów wety. nie wiem jak bardzo inwazyjne w ich zdrowie są te testy, ale przy stałej opiece weterynaryjnej mają szansę na dobrze życie. a testy będą trwały jeszcze kilka tygodni (2, 3?)
_________________
mam kota.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 13