Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nabiał w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 01:07   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


kameliowa napisał/a:
że w biszkoptowym jest coś odzwierzęcego
tym akurat o którym mówiłam nie ma. Ale 90%danone ma produkty z żelatyną w ramach ścisłości. :]
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 20:10   

Przyznaje się, że przeczytałam 4 strony tematu i nie znalazłam tego o co chcę zapytac. Kupiłam dziś sobie na spróbowanie mleko kozie. Niestety okazało się, że według mnie smakuje jak woda wymieszana z piwnicznym kurzem :/ Natomiast jak ciury dorwały się do kubka to po kilku sekundach wybuchła walka o picie koziego mleka.. Nalałam im do poidełka i dosłownie piją bez przerwy. Czy można podawac im mleko kozie?? Powiedzmy raz na miesiąc??
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 20:15   

LalaAla, można, ale w małych ilościach (nie całe poidełko!) i rzadko, bo mleko zapewne wywoła u nich rozwolnienie. Lepsze jest podawanie np. białego sera, nabiał w tej postaci jest lepiej przyswajalny niż mleko, które przez dorosłe osobniki nie jest odpowiednio trawione (brak enzymu rozkładającego laktozę) - stąd biegunka i tym samym jest niewielkie wchłanianie wartościowych składników. Zupełnie inaczej ma się sprawa z przetworami mlecznymi typu sery czy jogurty. Jednak ja bym bardzo uważała na podaż białka nie tylko ze względu na tzw. przebiałczenie, ale także na wpływ białka na organizm - to energia w czystej postaci, bardzo dużo energii, co się wiąże z tym, że zwierzaki jakoś będą musiały ową energię spożytkować, a co za tym idzie mogą zacząć się bić, kłócić, być nieznośne, czy nawet w skrajnych przypadkach agresywne.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
polonistka 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 1201
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 16:45   
   Zwierzątka: córka


No i przede wszystkim trzeba chyba po prostu obserwować... szczury, jak ludzie: jeden trawi coś lepiej, inny gorzej.
Z kolei moje dziewuchy zabijają się o serek wiejski - wszystkie równo. Daję im oczywiście bardzo mało i rzadko, ale radość jest wtedy nieziemska. Nigdy nie miały z tego powodu żadnych problemów.
_________________
Za TM: Leda, Westa, Wenus, Eris, Nike i Pandora :(
 
     
kundziaxx 


Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 20:56   
   Zwierzątka: dwie szczurzyce


A co z serem żółtym? No bo przcież zawsze jak się pani w przedszkolu pytała: a co myszki jedzą?! To wszyscy chórem: Ser żółty! :P
a szczury? Czy można im taki ser żółty dać i czy im to nie zaszkodzi? :roll:

[ Komentarz dodany przez: Erato: Sob Wrz 25, 2010 11:03 ]
Przeniosłam do odpowiedniego tematu i poprawiłam błąd.
Ostatnio zmieniony przez H. Sob Wrz 25, 2010 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 20:59   

kundziaxx, http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=890 ser to nabiał więc szukaj info w temacie o nabiale ;)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Rea 


Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 18:36   śmietana
   Zwierzątka: 2 ogonki


może nie zauważyłam. Moje uwielbiają śmietanę, daję im czasami, na palcu. Zlizują, aż się uszy trzęsą- ale czy to zdrowe?
_________________

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 18:40   

Jeśli dasz tyle co na palcu i bardzo rzadko, to nie zaszkodzi.
 
     
Rea 


Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 18:55   
   Zwierzątka: 2 ogonki


tyle daje i najlepiej co drugi dzień. Nie mogę tylko zdyscyplinować Mężczyzny, który pewnie daje im też pod moją nieobecność, ale nie chce się przyznać. Podoba mu się, że tak zlizują " a jak się łapkami przytrzymują, jakie slodkie". Tłumaczę, że może zaszkodzić- ale uparty jak muł "bo one tak tęsknie patrzą( za śmietaną)".
_________________

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 18:58   

Rea napisał/a:
najlepiej co drugi dzień
t jest bardzo często a nie bardzo rzadko. Śmietana szczurowi do niczego nie jest potrzebna, jest za to tłusta i jest przetworzonym jedzeniem, takie smakołyki podaje się max raz na tydzień.
Zamień śmietanę na coś co przyniesie szczurom pożytek.
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:00   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi


Off-Topic:
Rea napisał/a:
Nie mogę tylko zdyscyplinować Mężczyzny, który pewnie daje im też pod moją nieobecność.


Skąd ja to znam, i na nic tłumaczenia że przebiałkuje, że za tłuste, że nie wolno... "Bo to od pancia ona dostaje i tak się cieszy.."eeeeeeh.
_________________
Na ich temat
Ostatnio zmieniony przez LaLuna Nie Lis 27, 2011 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:00   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Jest masa rzeczy, za którymi mogą tęsknie patrzeć, jak zobaczą, że dobre, serio. Trzeba tylko próbować. Jedna z moich dam uwielbia ziemniaki i nic innego mogłoby nie istnieć. Na szczęście ma taką figurę, że może sobie pozwolić, a wręcz ziemniak jest wskazany czasem.
_________________
think big, start small
 
     
Rea 


Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:00   
   Zwierzątka: 2 ogonki


Dzięki:-). Ograniczę, albo wyeliminuję.

[ Dodano: Nie Lis 27, 2011 19:02 ]
LaLuna no właśnie. Oni wiedzą lepiej:-). Mówię : poczytaj forum a on: zwierzę jak mu szkodzi, to nie tknie. Ble, ble- takie ludowe mędrkowanie..

[ Dodano: Nie Lis 27, 2011 19:03 ]
A fakt- moje ogonki uwielbiają ziemiaki. I brukselkę.
_________________

 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:08   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


haha, Martini jak jej szkodzi, to tyż nie tknie Przez 25 lat żarłam nabiał, nie wiedząc, że mi szkodzi, a że po serniczku się dziwnie czułam - hmm, to pewnie truskawki, pryskane świństwo.
Weź no mu wytłumacz raz a dobrze, że nie mamy mechanizmów, które nas chronią przed jedzeniem tego, co nam szkodzi - niektóre psy oddałyby ogon za czekoladę, ludzie są uzależnieni od cukru, szczury lubią serek... No nie ma letko w życiu;)
_________________
think big, start small
 
     
Rea 


Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 19:08   
   Zwierzątka: 2 ogonki


sorry- ziemniaki:-)

[ Dodano: Nie Lis 27, 2011 19:11 ]
"weź mu i wytłumacz"...żeby to tak lekko poszło... Tablicę wielką nad klatką wywieszę z trupią czaszką wymalowaną. Szczury + śmietana+ ser żółty= nieszczęście;-)
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12