Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nabiał w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 01:03   

Oli napisał/a:
tabliczka czekolady zabija psa ok. 25 kg

Mojemu zdarzyło się zeżreć tabliczkę, jak sobie ukradł ze stołu, i nic mu nie było, mimo, że ważył 12 kilo.
Podejrzewam, że to tak samo może być ze szczurami i z masłem - małe ilości podawane warunkowo (na przykład przy lekach) nie szkodzą jakoś specjalnie, a większe jednemu szczurowi zrobią krzywdę, a innemu nie.
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 01:05   

Nie wiem niestety co to za skladnik ale moze benzoesan sodu? Jest szkodliwy, a uzywany jako konserwant. No i BS w polaczeniu z wit. C ktora tez znajduje sie np. w margarynie zamienia sie w benzen, a ten jest rakotworczy.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 01:10   

marhef napisał/a:
Mojemu zdarzyło się zeżreć tabliczkę, jak sobie ukradł ze stołu, i nic mu nie było, mimo, że ważył 12 kilo.
a nie był to wyrób czekoladopodony przypadkiem? nie ma szans by nic mu nie było jeśli to była prawdziwa czysta czekolada.

edit/
Żeby nie było że zmyślam :wink:

Cytat:
Substancją toksyczną zawartą w czekoladzie i kakao jest teobromina. Dawka śmiertelną teobrominy dla psów wynosi 90-250 mg/kg masy ciała.

Zawartość teobrominy w różnych artykułach żywnościowych

czekolada mleczna 1,5-2,2 mg w 1 g (150-220 mg w 100g)
czekolada gorzka 4,5-16 mg w 1g (450-1600 mg w 100g)
kakao w proszku 5,3-26 mg w 1g (80-390 mg w łyżce stołowej)
czekolada w proszku 0,5 mg w 1g (7,5 mg w łyżce stołowej)
dane z artykułu http://pies.org.pl/index....&id=5&Itemid=11
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 01:55   

Off-Topic:
Oli, to była zwykła, normalna wedlowska mleczna czekolada.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 07:44   

Jak ja lubię takie informacje, gdzie nie ma podanych szczegółów. :? Masło jest zabójcze, tylko dlaczego, jakie substancje i w jakich ilościach?

Jak mi jakiś lek nie wchodzi całkiem, to go podaję z masłem i miodem. Moje szczury żyją, jak widać zresztą, organy wewnętrzne mają w porządku. :roll:
 
     
Gość

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:56   

Tez nie lubie jak pisze, ze cos je be i juz. Dlatego wlasnie wkleilam bo moze ktos cos wie na ten temat ;)
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 13:14   

Moje nigdy nie zaszkodziło masło, czasem robiłam im np makaron z masłem i ziołami i nic im nie było.
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 15:15   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Off-Topic:
mój pies kiedyś ukradł mi 2 mleczne czekolady milki i nic mu nie było i szykował się na 3,ale zabrałam.
Moim szczurom dawniej dawałam bułkę z masłem i nigdy im nic nie było i dożywały sędziwego wieku.
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 15:49   
   Zwierzątka: ......


Viss napisał/a:
Jak ja lubię takie informacje, gdzie nie ma podanych szczegółów.
jakaś dziwna ta strona, pełno w niej błędów ortograficznych :D . Nie jest to chyba żadne wiarygodne źródło.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 16:01   

helen.ch, ta pierwsza, nie?

A ta z ta tabelka?

Ja tam nie wiem, szczurom masla nie dawalam, nie daje i dawac nie zamierzam, a wy robta se co chceta ;p
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 23:54   

Wiele lat temu (mogło to być ponad 10), gdy mieliśmy szczura, dawaliśmy mu co pewien czas, przed dłuższy okres masło - bo witaminy itd. (ale takie prawdziwe - 82%tłuszczu, a nie margarynę) i co prawda nie padł rażony nagłym zatruciem, ale miał otłuszczoną wątrobę. Oczywiście trzeba brać poprawkę, że to było dawno i mogę dobrze nie pamiętać, ale przyczyną śmierci nie było na pewno otrucie masłem. Nie zdziwiłabym się za to, gdyby to margaryna była szkodliwa dla szczurów :D
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 10:59   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Nasze dziewczyny dostają czasami leki z masłem, szczególnie probiotyki w proszku , a jak się dorwą do naszych kanapek to pierwsze co robią to zlizują masło - nigdy im tego nie zabranialiśmy, oczywiście nie są to jakieś duże ilości ale żadnych negatywnych reakcji nie zauważyliśmy :]
_________________
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 12:49   
   Zwierzątka: kotka Puma


Może chcieli dobitnie napisać, żeby masła nie podawać i wyszedł z tego taki potworek? Bo trucizną nie jest, szczury nie padają od niego trupem na miejscu, ale zdrowe też nie jest. Natomiast podanie leku z masłem, zwłaszcza kiedy trzeba codziennie wymyślać coś innego, bo szczur się orientuje w czym już był lek, to wiadomo że jest ok.
 
 
     
adrian 



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 18:58   
   Zwierzątka: Rhinoceros


Moje z nabiału dostają czasami kefir naturalny. Oczywiście w rozsądnych ilościach.
Bardzo go chwalą i nie widać negatywnych skutków. Preferuje go ponieważ nie zawiera cukru w porównaniu do smakowych jogurtów.
_________________
Ze mną: Fauna, Flora, Soya, Samika
Za TM: Kola, Sno, Bla, Islandia
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 16:33   Kefir?
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


Kefir - odpowiedni dla ogonkow? :drap:

Wiem ze ma wysokie wlasciwosci odzywcze, spotkalam sie takze z opinia ze jest lepszy w porownaniu do np. jogurtow ze wzgledu mniejszej zawartosci cukru.. hm.. z drugiej strony jednak wiem tez ze jezeli o szczury chodzi - nie najlepiej znosza produkty mleczne..

No i tu zrodzilo sie moje powyzsze pytanie ;) Kefir - odpowiedni dla naszych ogonkow? Podawac czy jednak nie?




Zapraszam do wypowiedzi :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 7