Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nabiał w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 18:16   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Wiewiorka to NIE szczur, zupelnie inna dieta. Swinka morska tez przez jogurt zachoruje, i co to ma wspolnego ze szczurami.

Szczury to "smieciozercy", im niewielkie ilosci tego typu smakolykow nie zaszkodza. Jogurt co kilka dni w malej ilosci to neutralny smakolyk. Ja daje kubki do wylizania, czasem jogurt naturalny.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 19:09   

pituophis napisał/a:
im niewielkie ilosci tego typu smakolykow nie zaszkodza. Jogurt co kilka dni w malej ilosci to neutralny smakolyk.
To prawda, ale trzeba podkreślić, że u zdrowych szczurów, które oprócz jogurtu jedzą inne rzeczy. Na pusty żołądek to nawet człowiekowi jogurt może zaszkodzić. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 19:21   

Heike nie chce pic niczego poza jogurtem i innymi mlecznymi przetworami - nic mu nie dolega, ale na poczatku balansowalismy na granicy przebialczenia, dopiero po pewnym czasie organizm sie przyzwyczail.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 19:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Fea, obecnie uważa się, że przabiałkowanie/przebiałczenie nie istnieje, a ew. reakcja organizmu, to alergia na białko - czasami w konkretnym produkcie, czasami ogólnie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 23:49   

nezu napisał/a:
(...) ale jeżeli ktoś chce na czymś płynnym utrzymać w niezłym stanie niedojadającego, chorego ogonka to bardziej polecam nutridrink albo convalescense supporst instant diet


Wiesz, podawałam również nutri drink. Z tym, że jak załapałam, że on nic innego jadł nie będzie tylko jogurt i nutri doszłam do wniosku, że lepsze to niż nic. Po prostu. Był w takim stanie, że cieszyłam się, jak tknął cokolwiek. :cry:

pituophis napisał/a:

Szczury to "smieciozercy" (...)


Szczególnie te, które trzymamy w domach... :|
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 09:36   
   Zwierzątka: ogony


Chyna, mnie się wydaje, że u Frankiego problemem był nie jogurt, tylko guz, który pewnie uciskał też żołądek, czy jelita. Szczurek nie mógł prawidłowo jogurtu przetrawić i wydalić, więc sie mnożył problem. Nutri ma też w sobie dużo nabiału, więc się dokładało.

Z własnego doświadczenia wiem, że z jogurtem tez trzeba byc ostrożnym przy kamicy związanej z wapniem. Wtedy trzeba go mocno ograniczać (jak i inne produkty z wapniem).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 11:09   

Nisia, nie no oczywiście, że problemem był guz.
I faktycznie - nie był w stanie trawić, nie był w stanie wydalić - więc się odkładało.
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 14:03   
   Zwierzątka: małe stadko


Ja moim daje prawie codziennie jogurt naturalny oraz serki danio,zwykly twarozek.Nie widze u nich zadnych problemow z niestrawnoscia,czy innych,kupki maja normalne ;)
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 14:14   

Ja moim tez daje jogurt, szczególnie jak sama jem, a jak im nie dam to wylizują kubeczek po jgourcie i nigdy nie zauwazyłam zandych problemów z wydalaniem . ;)
_________________

 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 17:27   

Jogurt dobra rzecz ;) . Moje bardzo lubią, daję im jak sama jem. Ale staram się nie przesadzać.
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 11:06   

Naprawdę mnie uspokoiliście, bo swego czasu to im potrafiłam jeden kubek Danio wstawić na ok. 6 Opa w klatce i sobie jadły.
Ale fakt, z wydalaniem problemów nie mają, w sumie przecież jogurt jest zdrowy.
A mój Wet cosik chyba po swojej wiewiórce jest po prostu mocno przewrażliwiony i nie dałby teraz jogurtu żadnemu gryzoniowi - ot co! I ja mu się nie dziwię. Sama, gdybym jakiegoś gryzonia załatwiła jogurtem czy serkiem to potem bym była mega ostrożna i nieważne, czy wiewiórka, królik, mysz czy szczur.
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:17   
   Zwierzątka: dobermanka


Moje potrafią wpierniczać co drugi dzień i nic im nie jest. Czasem nawet wolą, niż gerberka, taki ich urok. Pamiętam o przebiałczeniu.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zasadzkas, tak naprawdę jeśli szczur nie ma alergii na białko to teoretycznie może jeść ile wejdzie. No ale niestety alergia zwykle wychodzi tylko w praktyce: jak u nas u Kukriego.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Lut 07, 2008 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:24   
   Zwierzątka: dobermanka


czyli przebiałczenie jak skaza białkowa u dzieci? wrodzona, jest albo jej nie ma?

Off-Topic:
opowiadała mi koleżanka, która pracowała w świetlicy o dzieciach ulicy, które przyniosły szczura, który wydrapał sobie oko, tak podejrzewam, że przez białko i głupotę ludzką, ofkors
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zasadzkas, tak teraz twierdzą weterynarze - aczkolwiek taka alergia może się pojawić z czasem. Dlatego z jogurtem jednak trzeba uważać - podobno białko mleka krowiego uczula bardziej niż inne.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11