Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Sty 13, 2007 17:06
Kłopoty skórne
Autor Wiadomość
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 13:18   

Merlin jest niby po kuracji iwermektyną, ale ciągle się strasznie drapie, jak się przyjrzeć to pod futrem jego skóra jest jakby żółta, białe futerko na brzuchu wydaje się pożółkłe. Bardzo dziwne mi się to wydaje, spotkałyście się z czymś takim?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 13:36   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Senthe, hormony. Przynajmniej na grzbiecie - to żółty samczy łupież. Widać bardzo go w tej chwili zaatakowały hormony.
Na brzuchu żółte futro bym bardziej podejrzewała o bycie zasikanym po prostu.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 13:41   

Hmm, nie chodzi o jakieś plamy na brzuchu, tylko jakby całe białe futro pod kapturkiem wydaje się jednolicie bardziej żółte niż było.

Hormony mają sens, siedzi teraz w klatce z Pixem, możliwe że sytuacja dla obu panów jest trochę napięta. Powinnam coś konkretnego z nim teraz zrobić czy po prostu mu to przejdzie? Zachowuje się raczej normalnie poza tym drapaniem.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 13:50   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Teoretycznie czasami zaleca się kąpiele w Nizoralu, ale biorąc pod uwagę stres zawiązany z kąpielą i ryzyko, że się przeziębi, to ja bym nic nie robiła raczej.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
dorota87 


Dołączyła: 01 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 15:12   proszę o pomoc

chodzi mi o dawkę strongholdu dla szczurka,który zamówić,bo moja weterynarz zapomniała,a nie ma w tej chwili nic innego u siebie.jest podobno 5 rodz tego specyfiku i chodzi o mg,czy ile dla szczurków odpowiednio. prosze pomóżcie!!!
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 15:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


dorota87, nie zadawaj pytań w kilku wątkach - odpowiedziałam Ci w poprzednim.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
ape 


Dołączyła: 28 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 16:40   

Czy ktoś wie może, jak długo można (codziennie) stosować Imaverol? Będąc u weta nie zapisałam sobie tego, a teraz za cholerę nie mogę się dodzwonić.
Przez ostatnie kilka dni stosowania nie pomogło, oprócz wyłysienia z białawym nalotem pojawiają się nowe strupki. Niestety dopiero dziś olśniło mnie, że kłopoty ze skórą zaczęły się bezpośrednio po zmianie karmy. Dlatego od dziś ją odstawiam, żeby zobaczyć czy strupy nie są wywołane alergią i drapaniem (wtedy i grzyb mógł się łatwo przyplątać). Nie wiem tylko czy mogę dalej smarować Ivamerolem, przynajmniej te łysinki typowo grzybicze?
 
     
ape 


Dołączyła: 28 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 18:47   

Byłam właśnie u weterynarza osiedlowego się skonsultować i powiedział mi, że jeszcze spokojnie z tydzień mogę (i powinnam) smarować. Jednak nadal ciekawa jestem waszych doświadczeń, co sądzicie o takim zaleceniu i czy ktoś borykał się z grzybicą wtórną przy alergii.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 09:46   
   Zwierzątka: brak


A sprawdzaliście, czy to nie pasożyty? To dużo częstsze u szczurów, niż grzybica. Mogły też przyplątać się z karmy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
ape 


Dołączyła: 28 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 12:02   

Nie sprawdzaliśmy, ale grzyb jest na bank - nie tylko zmiany wyglądają bardzo charakterystycznie, ale wczoraj do grona zakażonych dołączyłam ja :/ mimo szorowania rąk po każdym kontakcie... leczę teraz u siebie odzwierzęcą grzybicę skóry, w dodatku na twarzy - tragedia.
Po odstawieniu nowej karmy nie pojawiają się już u niego nowe strupki, więc świerzb wydaje się mało prawdopodobny? Niestety grzyb na razie nie chce znikać. Dam mu jeszcze z dzień - dwa smarowania i jak nie będzie poprawy to znowu wet...
 
     
Another 


Dołączyła: 17 Gru 2016
Posty: 14
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 17:09   

Hej mam taki problem z mim szczurkiem. Ostatnio zauważyłam, (bo zwierz rzadko mi się pokazuje, siedzi z dziećmi) że szczurka ma na uszach i nosku dziwne krostki. Nie wiem co to jest, ale wygląda mniej-więcej tak:
http://forum.szczury.biz/files/s4_368.jpg
Boję się, że to świerzb, albo inne świństwo i że młode mi się tym zarażą. W dodatku mała nie jest oswojona... Proszę o pomoc.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 17:13   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Świerzb, trzeba będzie i ją i młode odrobaczyć, ale nie wiem, kiedy dzieciaki i matkę karmiącą można już traktować odrobaczaczem - to już trzeba z weterynarzem skonsultować.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Another 


Dołączyła: 17 Gru 2016
Posty: 14
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 17:15   

Ale jak odrobaczyć, to jest pasożyt skórny?
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 17:51   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Another, tak i bardzo paskudny jeśli nie jest leczony. Ale łatwo się tego pozbyć. Zakrapia się specjalnym środkiem. Bardzo ważne, żeby konsultować to z polecanym weterynarzem (jest spis na forum), ponieważ było już kilka przypadków, że weterynarz podał lekarstwo z trującym dla szczurów fipronilem i niestety nie skończyło się to dobrze.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Another 


Dołączyła: 17 Gru 2016
Posty: 14
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 18:19   

Młode też muszę zabrać do weta? Mają tydzień.
Ach, i ona jeszcze trochę świszczy i kicha.
Nie znalazłam nikogo z Nowego Sącza, ale może ktoś coś wie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 13