Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Sty 13, 2007 17:06
Kłopoty skórne
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:28   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Margo, pewnie trafiłaś na tą niemiecką, można kupić polską - succus echinacea - 45 gram za około 6 zł w aptece, działaniem się nie różni, tylko, że polska chyba na spirytusie jest.

Vibovit to witaminy, echinacea jest lekiem immunologicznym.

A jak jest z pokarmem? Nie przebiałczasz go przypadkiem?

PS. chyba odbiegliśmy nieco od tematu, może by to wydzielić...?
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 16:19   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


A jaki dostał lek w zastrzyku? Bo może to jednak nie jest świerzb.... tylko jakieś uczulenie
 
     
Margo 



Dołączyła: 20 Gru 2006
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 09:27   

wanna, pewnie ivomec, skoro mają być 3 dawki co 10 dni...
Posmarowałam mu wczoraj te ranki jodyną na wieczór, dzisiaj rano też to zrobiłam i chyba jest lepiej.
Yyy... A jeśli on się pucuje (i siłą rzeczy to wylizuje), to czy ta jodyna mu nie zaszkodzi ? :) Wiecie, ja się nie znam, wiem tylko, że ta jodyna intensywnie pachnie :) .
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 11:07   
   Zwierzątka: ogony


Nika napisał/a:
Na pasożyty zewnętrzne dla ogonków i innych gryzoni jest specjalny preparat firmy BEPHAR, do kupienia w kazdym sklepie zoologicznym, koszt to ok 25 zł.
Tylko zastanawiam się jaki jest skutek? Czy faktycznie pomaga???

A mozna wiedzieć, jaki ma skład? Wtedy bym się mogła wypowiedzieć....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Nika 



Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 22:02   
   Zwierzątka: pitbull 4 life


Nisia napisał/a:
Nika napisał/a:
Na pasożyty zewnętrzne dla ogonków i innych gryzoni jest specjalny preparat firmy BEPHAR, do kupienia w kazdym sklepie zoologicznym, koszt to ok 25 zł.
Tylko zastanawiam się jaki jest skutek? Czy faktycznie pomaga???

A mozna wiedzieć, jaki ma skład? Wtedy bym się mogła wypowiedzieć....

Jutro wieczorem napisze skład.

Pytam, bo moja LiLu bardzo się drapie. :killer:
Nie widać zadnych zaczerwien ani pasozytów :evil:
_________________
Lilu & Sowa
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 21:34   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Nika, to niekoniecznie muszą być pasożyty, ale np. alergia albo przebiałczenie.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 15:04   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


kupiłam właśnie "ungezieferpuder" - sprawy insektobójczy dla gryzoni, a konkretnie dla mojego szczurka na wszoły. tylko mam pytanie, czy nie lepiej najpierw zrobić szczurowi mycie? Czy ktoś już stosował coś takiego?

edit.
a może ktoś chociaż wie czy jak zwierzę zacznie lizać taki preparat na skórze to mu coś się stanie?
_________________

Ostatnio zmieniony przez falka Nie Cze 17, 2007 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 19:07   
   Zwierzątka: pies, kot


na stronie sklepu zoologicznego pisze

Cytat:
Dla gryzoni. Puder przeciw pchłom, wszom i innym pasożytom. Środek całkowicie bezpieczny dla zwierząt i ludzi.


na ile to prawda - nie wiem.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 14:00   

Mam zdjecie pasozyta, wszoła..
W razie gdybyscie na szczurze znalezli takie:



zyjatko, natychmiast udajcie sie do weterynarza po odpowiednie srodki zaradcze..
 
     
zuczusia 


Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 14:38   
   Zwierzątka: szczur


czesc wam,mam pytanie-mojemu szczurowi(teodorowi) pojawilo sie kilka krostek na uchu on jaeszcze nie jest oswojony wiec nie chce zabrac go do weterynarza i narazac na stres.myslicie ze to poczatki swierzba?
_________________
zuczusia
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 15:48   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Bardzo prawdopodobne, że to świerzb, ale myślę że lepiej iść do weterynarza i zacząć leczyć go jak najwcześniej i szybko wyleczyć, niż żeby się biedak męczył, bo wtedy leczenie może trwać dłużej i będzie to bardziej stresujące dla zwierzaka.
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 15:57   
   Zwierzątka: ......


Margo, Echinacea powoduje uczulenia, przynajmniej u ludzi, moja mama jest na nia mocno uczulona, może to ma jakis związek z tym drapaniem.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 17:00   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


zuczusia, ile masz szczurka? Jak wyglądają te krostki? Równie dobrze może być to odparzenie, wysypka spowodowana złymi warunkami higienicznymi w sklepie. Możesz spróbować przemyć rivanolem, jeżeli nie będzie poprawy, wtedy, jeżeli masz doświadczenie ze szczurkami i nie masz dostępu do dobrego weterynarza - możesz leczyć na własną rękę. W przeciwnym wypadku - do weta marsz ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 00:32   Jak odróżnić świerzb od atopowego zapalenia skóry
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Na wstępie muszę powiedzieć, że Beza odkąd ją mam ma problemy skórne. Najpierw w sierści zauważyłam wszoły, które szybko udało się wytępić, ale drapanie nie ustało i nadal skóra w okolicach ogona była zaczerwieniona, a sierść troszkę skudłacona, ale to pewnie przez to, że Beza ciągle się tam gryzie. W trakcie kiedy miała wszoły zauważyłam na ogonie i uszkach dużo malusieńkich czarnych kropeczek, których nie dało się zdjąć. Po kuracji na wszoły kropeczek było mniej (dodam, że te kropki nie były żywe i nie były to wszoły ani żadne ruszające się stwory), ale ostatnio zauważyłam, że na uszkach jest ich kilka, ale za to są większe (0,5mm) i jedna była jakby czarną kreseczką na końcu ucha (ale nie wyglądała jak kaszak) wtedy przyszło mi do głowy że to odchody świerzbu (Beza była po zastrzyku odczulającym i w trakcie kuracji Zyrtekiem) i przypomniałam sobie, że raz widziałam jedną czerwoną plamkę podobną do świerzbowej na ogonie, ale myślałam, że się podrapała czy ugryzła, bo ją swędział. Teraz Beza jest już trzeci dzień po zastrzyku z vetamectrinu za moją namową, ale znów zaczęła się gryźć i drapać (mniej i rzadziej niż wcześniej, ale się drapie) w okolicach ogona, narządów rozrodczych, brzucha i głowy.
W związku z tym moje pytanie jak odróżnić świerzb w bardzo wczesnym stadium od atopowego zapalenia skóry?
Może pytanie jest błahe, ale Pani wet mi powiedziała, że podobnie wyglądają objawy atopowego zapalenia skóry.
Bardzo proszę o pomoc osoby, których szczurki przechodziły te choroby.
Ostatnio zmieniony przez Czw Maj 10, 2007 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 10:04   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Może sie wygłupie, ale nie wiedziałam, że szczury choruja na atopowe zapalenie skóry! :shock:
Gdyby to był pies, to bym mniej więcej wiedziała, jak odróżnić.
Psy choruja na atopię zazwyczaj w typowym wieku, są to zazwyczaj psy typowych ras, objawy w pewnych okresach (sezonowo, nie stale!).
Świerz powoduje silniejszy świąd.
Atopia nie leczy sie iwermektyną :wink:
Świerzb najpewniej potwierdzic robiąc zeskrobinę - Masz wtedy 100% pewności, że to to.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 14