Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: H.
Czw Mar 17, 2011 22:02
Planowany miot NN Valhalla!
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 22:20   Planowany miot NN Valhalla!

Planowany miot NN Valhalla - miot będzie miał status kontrolny, bo nie mogę się dobić do hodowczyni - ostatnie informacje były bardzo dobre, mama i jej siostra były już w podeszłym wieku, ojciec świetnie się trzymał i nie było żadnych informacji o tym że w linii dzieje się coś niepokojącego, a miot Zodiaka był 3 miotem tej samiczki (miała wtedy 1.5 roku), jednak dla bezpieczeństwa miot będzie kontrolny.

Krycie planowane na koniec marca/początek kwietnia 2011.

Rodzicami zostaną :

KAMI Rat4U
standard, double rex, siamese russian blue point
ur. 12.10.2010

zdjęcie jest własnością susurrement.

Kami jest aktualnie 2 miesięcznym dzieciakiem, więc wszędzie jej pełno, jako jedna z pierwszych daje nogę z klatki i ciągle zaczepia duże szczury. straszna z niej zadziora, podchodzi do innych szczurków i łapie je zębami za futro po czym puszcza i czeka na reakcję. nie daje się zbyt łatwo zdominować i wiecznie kogoś męczy, dlatego jakiś czas temu straciła kawałek ucha.
jednocześnie ma chyba zadatki na miziaka, bo jak się już wygania i wyrobi limit w uprzykrzaniu życia reszcie stada, to chętnie posiedzi przy człowieku i da się porządnie wymiziać a w efekcie leży i pulsuje oczkami.

opis by susurrement :)

ZODIAK z TazManie

dumbo, fuzz, black, irish
ur. 11.04.2009


Zodiak to szczur spokojny i proludzki, lubi zwiedzać, niczego się nie boi, jest naczelnym eksploratorem stada i największym lowelasem - molestuje sterylizowaną Delicie straszliwie, lubi sobie posiedzieć u mnie na kolanach, ale jest równie szczęśliwy latając z piórkiem czy wchodząc tam gdzie nie wolno ;) jako jedyny ze stada polubił psa, liżą się przez kraty i wąchają - to jeden z nielicznych samców jakie miałam, które nie bronią klatki - nie jest w ogóle terytorialny, każdy może paluchy wtykać a on podejdzie obwącha i zostawi :) kiedy wybucha rozróba u chłopaków, Zodiak leci pierwszy żeby zobaczyć co się dzieje - w ogóle to taka mała plotkara :P jak coś się dzieje to on musi wiedzieć co, musi popatrzeć, poobserwować i wyrobić sobie zdanie o każdej sytuacji - nawet jeśli to tak prozaiczna czynność jak odkurzanie - on musi sprawdzić odkurzać z przodu, z tyłu, odejść trochę dalej, zobaczyć co ten odkurzacz robi i dopiero wtedy idzie zająć się swoimi sprawami. Nie należy do miziaków - jasne poprzytulać się można, buziaka dać można, ale co za dużo to nie zdrowo, wydaje mi się że go to po prostu nudzi :P a on nie lubi się nudzić ;)

w momencie krycia Zodiak będzie miał koło 2lat.


Spodziewamy się :

Uszy : standard (50%), dumbo (50%)
Sierść : rex
Barwa : siamese/himalayan (50%), black, russian blue
Znaczenia : irish, berkshire, self



Miot urodzi się w Warszawie u susurrement.



Wszystkie maluszki otrzymają rodowody.


Członkowie SHSRP mają 10zł zniżki.
Maluszki będą kosztować 80-90zł - dokładna kwota będzie ustalona po urodzeniu.


Wszystkich chętnych proszę o wysłanie CV na adres : valhallarattery@yahoo.com
a tytule maila proszę o nick z forum, literkę miotu


Jeszcze trochę wyjaśnień :
miot ma literkę NN - oznacza to że imię rodowodowe ma być dwuczłonowe, oba człony powinny być na literę N np Nieznośna Niewiasta - imiona mogą być w języku polskim lub angielskim.

RODOWÓD MIOTU

Zasady rezerwacji :

1. Pierwsze dwa miejsca na liście na samiczki i pierwsze dwa miejsca na liście na samce są zarezerwowane dla mnie – z tych miejsc korzystają wł repa/ współwłaściciel samicy, ew jeśli zostanie wolne zarezerwowane dla mnie miejsce na liście, mogę je przekazać innemu hodowcy, który zechce pomóc mi w dalszym rozwoju linii.
2. Lista chętnych jest ogłaszana na krótko przed rezerwacjami.
3. Kolejność wyboru nie jest zależna od kolejności zgłoszeń, ma to związek z tym że komuś zależy na konkretnej odmianie lub konkretnym charakterze – jednak jeśli urodzi się 5 maluchów to przetasowania na liście są możliwe tylko wśród osób które „załapały” się na malucha – czyli w przypadku 5 malców, wśród pierwszych 5 miejsc.
4. Rezerwacje są ogłaszane na tydzień wcześniej i bardzo proszę, żeby byli wtedy wszyscy dostępni ;)
5. Od dnia rezerwacji w ciągu tygodnia należy wpłacić zadatek w wysokości 50% wartości malucha. Po tygodniu rezerwacja przepada i prawo do maluszka mają kolejne osoby z listy ( lub te które chciały więcej malców, ale nie starczyło dla nich)– jeśli okaże się że ktoś nie może zapłacić w terminie powinien się ze mną niezwłocznie skontaktować i wtedy ustalamy inną datę – jednak nigdy późniejszą niż 14dni od dnia rezerwacji.
6. Maluszki nie wyjadą do nowego domu, jeśli nie będzie uregulowana cała kwota.
7. Koszty wysyłki konduktorki (transporter, pudełko [ pocztowe kosztuje 5,70zł], koszt samej konduktorki) pokrywa kupujący. Można wcześniej wysłać pocztą transporter, można też poprosić o kupno takiego. Z uwagi na ginące w akcji transportery, bądź przeciągające się miesiącami oddawanie, nie ma możliwości pożyczenia transporterów – chyba że w przypadku tego miotu ktoś tak umówi się z sus..
Ostatnio zmieniony przez sachma Pią Mar 04, 2011 19:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 22:23   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Jesteście okrutne! :P
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 22:27   

Sysa, czasem trzeba ;)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 22:40   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


sachma, imiona w moim ulubionym stylu. ;)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 23:52   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Jeej, więcej Zodiaczkowych dzieci! :serducho:
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 00:09   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Ja bym jakiegos dzieciaczka No Name nazwala :D
 
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 01:03   

Nienawidzę was ;( ;( ;( Taki piękny miot się szykuje, a nie mogę ;(
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 09:09   

Będę szukała dwóch domków współwłasnościowych dla chłopaków - jeśli się poszczęści to oba dumbo - jeden point i jeden russian blue - takie wstępne plany, na pewno będą to dwa maluchy.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 21, 2010 10:23   

sachma, dopisz w pierwszym poście jakie są zasady rezerwacji u Ciebie, bo to każdy hodowca musi wyraźnie opisać. :)
 
     
asia030984 



Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 1828
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 16:07   
   Zwierzątka: labradorek Fifka :) i agama brodata, pytony królewskie i kolonia mrówek


słodkie maluchy będą :serducho:
_________________
za tm: Whisky [*], Jamalka SunRat's [*], Kelmaa Abraxas [*], Kalyani Abraxas [*]
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 16:15   
   Zwierzątka: doge


agacia, aż kusi :twisted:
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 16:57   


Zasady rezerwacji :

1. Pierwsze dwa miejsca na liście na samiczki i pierwsze dwa miejsca na liście na samce są zarezerwowane dla mnie – z tych miejsc korzystają wł repa/ współwłaściciel samicy, ew jeśli zostanie wolne zarezerwowane dla mnie miejsce na liście, mogę je przekazać innemu hodowcy, który zechce pomóc mi w dalszym rozwoju linii.
2. Lista chętnych jest ogłaszana na krótko przed rezerwacjami.
3. Kolejność wyboru nie jest zależna od kolejności zgłoszeń, ma to związek z tym że komuś zależy na konkretnej odmianie lub konkretnym charakterze – jednak jeśli urodzi się 5 maluchów to przetasowania na liście są możliwe tylko wśród osób które „załapały” się na malucha – czyli w przypadku 5 malców, wśród pierwszych 5 miejsc.
4. Rezerwacje są ogłaszane na tydzień wcześniej i bardzo proszę, żeby byli wtedy wszyscy dostępni ;)
5. Od dnia rezerwacji w ciągu tygodnia należy wpłacić zadatek w wysokości 50% wartości malucha. Po tygodniu rezerwacja przepada i prawo do maluszka mają kolejne osoby z listy ( lub te które chciały więcej malców, ale nie starczyło dla nich)– jeśli okaże się że ktoś nie może zapłacić w terminie powinien się ze mną niezwłocznie skontaktować i wtedy ustalamy inną datę – jednak nigdy późniejszą niż 14dni od dnia rezerwacji.
6. Maluszki nie wyjadą do nowego domu, jeśli nie będzie uregulowana cała kwota.
7. Koszty wysyłki konduktorki (transporter, pudełko [ pocztowe kosztuje 5,70zł], koszt samej konduktorki) pokrywa kupujący. Można wcześniej wysłać pocztą transporter, można też poprosić o kupno takiego. Z uwagi na ginące w akcji transportery, bądź przeciągające się miesiącami oddawanie, nie ma możliwości pożyczenia transporterów – chyba że w przypadku tego miotu ktoś tak umówi się z sus..
Ostatnio zmieniony przez sachma Wto Gru 21, 2010 17:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 20:55   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


sachma napisał/a:
Będę szukała dwóch domków współwłasnościowych dla chłopaków - jeśli się poszczęści to oba dumbo - jeden point i jeden russian blue - takie wstępne plany, na pewno będą to dwa maluchy.


Polecamy się, ale za jakieś 2 lata. :(
Miot zapowiada się bardzo fajnie. Ciekawa jestem kontynuacji.
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 13:17   

Proszę wszystkie domki o informację kto ew będzie mógł przyjąć czarne maluchy.
Lista na samce jest już zamknięta.
Lista na samice może jeszcze powiększyć się o jedną max dwie osoby.
Przyjmuję jeszcze rezerwowe zapisy na samce i samice standard black.
Jak sus da mi odpowiedz i jeszcze jedna osoba odpowie na pytania dodatkowe ;) to pokażę listę :)
 
 
     
olus0312 
DIL GANG



Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 354
Skąd: Gdynia/Dobre Miasto
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 15:23   
   Zwierzątka: 3 smrody i pies Diler


sachma, wysyłam PW :mrgreen:
_________________
Ze mną: Lola Abraxas, Bulinka i Quanta SunRat's
Za TM - Staś, Ice of Anahata, Gaja SunRat's, Kichacz
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12