Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:15
Oferta warszawskich lecznic
Autor Wiadomość
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 13:37   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


WARSZAFKA! I tyle tak na prawdę, pewnie też droższy wynajem lokalu, ale bez przesady. To jest b. duża rozbieżność cen, zwłaszcza, że w ogonku nie ma chyba jakiegoś hiper mega chirurga ?
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 14:32   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


nimka, ale to chyba w niedużych miastach i na iniekcji? Ja w Płocku płaciłam 220 zł na iniekcji, w Poznaniu z tego co się orientuję koszt jest podobny.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 14:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Mao, u Nakashy. To ewenement.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 14:36   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
Mao, u Nakashy. To ewenement.

O tym pisałam :)

Oczywiście jakby jechać z jedną samicą na kastrację do innego miasta, to wyjdzie na jedno, ale jakby już nawet z dwoma pojechać, to wyjdzie dużo taniej...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 14:43   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Mao napisał/a:
nimka, ale to chyba w niedużych miastach i na iniekcji? Ja w Płocku płaciłam 220 zł na iniekcji, w Poznaniu z tego co się orientuję koszt jest podobny.

a swoją drogą - co wlicza się w tą kwotę 220 zł? za wizytę kontrolną (jedną lub i dwie, jeśli konieczne) się płaci dodatkowo czy to już w cenie jest? badanie krwi? kołnierz? leki na całą kurację pooperacyjną? zdjęcie szwów? - czy za to wszystko osobno się dopłaca?

W Pulsvecie na razie tylko raz operowałam Myszaczka z guzem sutka - za wizytę kontrolną płaciłam (27 zł - niby 7zł za leki, bo ona była w trakcie antybiotykoterapii w związku z przeziębieniem), a jak miałam iść na kontrolę ranki bo mi coś nie pasowało, to miało być tak że albo się uda to zaliczyć do "drugiej bezpłatnej wizyty pooperacyjnej" albo nie ;)

potem za kolejną porcję leków na tydzień (kontynuacja leczenia przeziębienia), przyszłam bez szczura, zapłaciłam dwa złote.

Więc w ogóle jakoś dziwnie ;)

raz 7 a raz 2 zł za dokładnie te same leki w tej samej ilości ;)


Teraz 8 maja idę na kastrację Czesia - na wziewnej, bez badania krwi, bo narkozę wziewną do oczyszczania rany po pogryzieniu zniósł dobrze - więc założyłam na własną odpowiedzialność, że nie ma sensu robić badania krwi, a szczur ma 11 miesięcy i nigdy nie chorował, a osłuchiwanie wykazało że i z sercem i z płucami wszystko dobrze.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 15:12   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Nie pytałam. Podejrzewam, że sama cena operacji plus leki i zdjęcie szwów, przynajmniej tam, gdzie robiłam w Płocku. Wizyta przed operacją osobno (20 zł), chociaż czasem się zdarzało, że wet nic ode mnie nie chciał. Kołnierz robiłam i zakładałam sama. Badań krwi szczurowi w Płocku nie zrobisz, a zwykle na kilka dni przed kastracją nie miałam możliwości pojechania do Warszawy.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 15:25   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Nikky napisał/a:
WARSZAFKA! I tyle tak na prawdę, pewnie też droższy wynajem lokalu, ale bez przesady.


utrzymanie dużego lokalu z w przyzwoitej lokalizacji plus fakt, że lecznica jest całodobowa na pewno wpływa na cenę. No i trzyosobowa recepcja + grono techniczek.
_________________
think big, start small
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 15:32   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Martini, nocne dyżury to koszt zwykłej wizyty + 50% jej ceny :shock:
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 15:37   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Off-Topic:
Nikky, tak, ale chodziło mi o to, że lecznica swoją "normalną pracą" musi zapracować również na nocne działania - być może są noce, kiedy pacjentów nie ma (a na pewno regularnie nie ma takich kolejek jak w dzień), lekarzowi na dyżurze trzeba zapłacić i tę lukę w budżecie uzupełnia się pieniędzmi z budżetu dziennego. Bilans musi wyjść chociażby na zero.
_________________
think big, start small
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 16:53   
   Zwierzątka: królinka i szczury


To pewnie właśnie kwestia utrzymania lecznicy w drogiej Warszawie. Ceny w Białymstoku (wszystkiego, nie tylko leczenia weterynaryjnego) są niższe.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 17:08   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Martini, zrozumiałam coś całkiem innego :oops:
Ale z tego co pamiętam przed otworzeniem nocnego dyżuru, gdy lecznica była tam przy Tesco, cały czas mieli takie same ceny, nawet w czasach gdy recepcji jeszcze nie było :o :)
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 17:42   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Off-Topic:
Nikky, wiem, że tanio w Ogonku nigdy nie było. Każda firma ma, jak to się teraz ładnie mówi, swoją politykę cenową. Zaparzenie filiżanki espresso kosztuje około 50 groszy, mleko też drogie nie jest, a pochodź po okolicznych kawiarniach i zapytaj, dlaczego za latte trzeba płacić od kilku do kilkunastu złotych:).
Biorąc pod uwagę to, że Ogonkowi udało się przeprowadzić do przyjemnego nowego lokalu, bardzo fajnie wyposażonego, pieniądze zarabiane nawet w przedrecepcyjnych czasach nie były marnotrawione - nawet jeśli dzisiejszy lokal jest na kredyt, to przecież kredytu nie dostaje się na zasadzie "dzień dobry, nic nie mam, dajcie mi kasę".
I to tyle ode mnie w kwestii cen w Ogonku, tym bardziej że nie mam za bardzo podstaw się wypowiadać, bo ostatniego zwierzaka operowałam w listopadzie.
_________________
think big, start small
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 20:38   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ja tam nie widzę znaczącej różnicy między cenami w Ogonku a cenami w PulsVecie. Chyba RTG jest ciut tańsze, ale jeszcze nie robiłam. No i trochę inaczej liczona jest wziewka. Operacje pewnie tańsze. Chociaż przy ostatnich Ogonkowych płaciłam podobnie jak u dr Ani, tyle że jeszcze w MV.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 13:27   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Dopiszę cenę kastracji szczura - samca w PulsVecie:
120 zł na narkozie iniekcyjnej
170 zł na narkozie wziewnej
+ dodatkowo można zrobić przed zabiegiem badanie krwi: 60 zł (morfologia i biochemia), badanie ważne u szczura tydzień, więc warto zrobić tuż przed zabiegiem, a nie dużo wcześniej.

Kastrowałam 8 maja mojego 11-miesięcznego Czesia u dr. Ani Rzepki, na narkozie wziewnej, ale bez wcześniejszych badań krwi na moją odpowiedzialność (zawsze radzą, aby zrobić, ale jako że Czesław musiał być znieczulany miesiące temu wziewnie "natentychmiast" do oczyszczania rany po pogryzieniu przez kolegę, to założyłam, że skoro poprzednią narkozę zniósł świetnie, to tą też tak zniesie).
Ranka bardzo ładnie wygląda, nie pojawił się żaden obrzęk do tej pory, szwy rozpuszczalne, dość dobrze ukryte w skórze (szczur nie ma za co wyszarpać szwów). Dostałam Czesia w kołnierzu, oczywiście wybudzonego, po 2 godzinach od rozpoczęcia zabiegu.

Wizyta kontrolna po 3 dniach od zabiegu jest osobno płatna - ok. 20 zł.



Na leczenie zwierząt adoptowanych z niektórych fundacji i stowarzyszeń są stałe zniżki u nich :) Także warto adoptować :P
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 18:58   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Off-Topic:
nimka, jak to zniżki ? jak mam szczury z Vivy to się łapię ? :o
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.57 sekundy. Zapytań do SQL: 12