Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warzywa i owoce - temat ogólny
Autor Wiadomość
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 06:08   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Slabonska, kiedyś jak zrobiłam szczurom ryż z bananami. Wyjadly sam ryż a banany były do wyrzucenia. Później miały okazję spróbować ja jadłam, ale tylko lizali i szli dalej. Około 2 lata później spróbowałam znowu, bo mój facet miał fazę na banany i kupił trochę za dużo. Jedli aż im się uszy trzęsły :P . Sproboj za jakiś czas ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 07:54   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Moje lubią suszone banany, świeżych nawet nie powąchają. W ogóle zaobserwowałam, że ogólnie owoce im nie podchodzą :| A poza tym zauważyłam, że moje dwa szczurasy mają zupełnie odmienne od siebie gusta żywieniowe. Czym jeden pogardzi, drugi pochłonie ze smakiem.
Ema, może to faktycznie kwestia czasu. Ludziom z wiekiem, też gust się zmienia :)
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 08:42   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


tuśka, mam jeszcze jedna teorię. Jak zobaczyli ze połowa stada się zajada, to żal za pupcie ścisnal i posmakowalo :P . Bo po 2 latach doszło jeszcze trochę szczurów ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 09:27   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Ha ha :) To prawda. Mentalność jak u dzieci :) Moja córa nigdy nie chciała pić wody mineralnej, "bo woda jest ble", ale jak podpatrzyła, że jej koleżanki piją, to przecież nie mogła być gorsza. Od razu jej woda zasmakowała :P
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Pią Sty 22, 2016 11:29   

heh, z tym małpowaniem to racja i to nie tylko jeśli chodzi o jedzenie :P u mnie banan jest be, natomiast ciekawa rzecz jest z jabłkiem. jabłko nie (chyba, że ja jem, a to wtedy my tez się poczęstujemy), marchewka również jest na nie. Ale jabłko starte z marchewką....o to już inna bajka, znika jak zloto :D
_________________

 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 22, 2016 21:02   

Moje pannice też lubią banany pod każdą postacią. Ale gdy były małe, marchew jadły tylko gotowaną. Dopiero jak podrosły to odkryły, że właściwie to surowa jest pyszna i warto ją chrupać. Kupiłam ostatnio brokuła, dam im niedługo kawałek i ciekawe, co powiedzą :D Za to suszony mix warzyw z HP ląduje w zrębkach...
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Slabonska 



Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 22, 2016 23:28   
   Zwierzątka: york, jemniak, jeż oraz trzy szczurze damy


Albireo, Mam to samo z HP. Kupiłam raz i raczej nie mam zamiaru więcej kupować. może kiedyś moje dziewczynki się przekonają, ale teraz na to nie liczę :P
_________________
<:3 )~
Ze mną : Hitomi, Szatan i Chanel

:wavexxs:

Za TM : Wendy ZR, Willow ZR
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Sty 24, 2016 04:57   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


malucia1982 napisał/a:
Ale jabłko starte z marchewką....o to już inna bajka, znika jak zloto


Malucia moje też nie chciały ani marchewki, ani jabłka. Skorzystałam z Twojego "przepisu" na starcie tych owoców i jestem w szoku :shock: Zjedzone w pięć minut, aż uszami zaczęły wachlować, tak im smakowało :lol: Dzięki za patent, jak się okazuje, na te nasze wredne stworzenia, sposobu potrzeba :wink:
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 01:36   

Uwielbiam zajmować się roślinnością w mojej domowej szklarni, obfitej w różne zioła, warzywa i owoce, prowadzonej również z myślą o papużkach i ogoniastych.
Najszybciej pochłaniane są ; marchew, sałata, ogórek, pomidor, burak czerwony, jagody, pietruszka, maliny, truskawki.
 
     
pinkie pie 



Dołączyła: 15 Lut 2016
Posty: 16
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 20:27   
   Zwierzątka: Szczury: Biełka, Striełka, Łajka, Czajka, Lisiczka | Trzy świnki morskie | Pies | Kot


Mam pytanie, jak często i w jakich ilościach podawać warzywa? (bo wiem że ze świnkami to ma związek z wagą)
Ja moim daję warzywa 4 razy tygodniowo (3 razy tygodniowo daje białko). Czy powinnam coś zmienić?
_________________
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 20:35   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


pinkie pie w jakiej formie białko?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
pinkie pie 



Dołączyła: 15 Lut 2016
Posty: 16
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 20:37   
   Zwierzątka: Szczury: Biełka, Striełka, Łajka, Czajka, Lisiczka | Trzy świnki morskie | Pies | Kot


Raz w tygodniu gotowane jajko, dwa razy gotowana fasola (czerwona lub czarna). Szczurki mają po 4 i 2 miesiące.
_________________
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 20:40   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


pinkie pie, Wg mnie za często dajesz jajko. Ja swoim podaję raz na 3-4 tygodnie. Pamiętaj,że w dobrze zbilansowanej karmie też jest białko i mozesz je przebialczyc. Jaka karme im podajesz? Co do warzyw,moje dostaja codziennie warzywa, a co 2 dni owoce.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
pinkie pie 



Dołączyła: 15 Lut 2016
Posty: 16
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 20:43   
   Zwierzątka: Szczury: Biełka, Striełka, Łajka, Czajka, Lisiczka | Trzy świnki morskie | Pies | Kot


Karma to Versele Laga (Rat nature o ile się nie mylę). Plus okazjonalnie kilka ziaren słonecznika, dyni lub żurawina.
Czytałam na angielskich forach żeby szczurom do 6 miesiąca dawać kilka razy tygodniowo białko bo rosną. Zgodnie z twoją sugestią ograniczę jajko jeśli może im zaszkodzić.
_________________
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 20:55   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


agathe1988, nie no, co ty, takiego to ja nigdy w życiu nie zrobię, nie ma szans xd Rusałka dzięx, to to jeszcze w moim zasięgu jest xd A można podać szczurkom trochę ziemniaków po obiedzie?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 22, 2016 09:25 ]
Scaliłam posty z wątku zbiorczego.
_________________
Nikt nie obiecywał nam,że w życiu będzie łatwo
Za hajsem pogoń, --- wrogom
Zobacz ile osób,dziś ufa naszym słowom
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Mar 07, 2016 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13