Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warzywa i owoce - temat ogólny
Autor Wiadomość
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 02:49   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Dajecie swoim szczurkom kukurydzę? Bardzo przepraszam, jeżeli już taki temat był, szukałam ale nic nie znalazłam. Jeśli się powtarzam, niech moderatorzy dadzą mi w łeb :) We wszystkich zbożowych mieszankach jako dodatek dodają kukurydzę, ja swoim nie daję, ale tak naprawdę nie wiem do końca, czy badania udowodniły jej rakotwórczość. Czytałam sporo tekstów na ten temat i w każdym z nich mądrości są inne. Mówi się że GMO to zło ale ile w tym prawdy?
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 13:55   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


tuśka, moi dostają tyle co w karmie i powiem Ci, że większość jest wyrzucana razem ze wyściółka. Niektóre tylko ziarenka są ponadgryzane. Widziałam, że niektórzy dają gotowana i ma większe zainteresowanie, ale u nas się kukurydzy nie je (no chyba, że konserwowa Ale takiej chłopakom nie daję), to i szczurki nie dostają :P
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 17:44   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Ema, a moje właśnie lubią. Poprzednie panny jak gdzieś przeoczyłam w karmie ziarno kukurydzy, biły się o nie do upadłego. Obecne, wczoraj dorwały się do pudełka z karmą i zaczęły wybierać właśnie kukurydzę. Dlatego zastanawiam się, czy mogę im ją dawać, skoro tak im smakuje. Nie chciałabym im zaszkodzić. Chociaż myślę, że takie znikome ilości nie powinny mieć szkodliwego wpływu. Bo w końcu ile tej kukurydzy musiałyby zjeść, żeby faktycznie zadziałała rakotwórczo. Wszystko jest dla ludzi i wszystko jest dla szczurów, byle z umiarem :P
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Naamah 



Dołączyła: 21 Gru 2015
Posty: 21
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 16:11   
   Zwierzątka: Szczur


Banany! Oj banany! Największy przysmak ;) Z owoców to też Kaki uwielbiają, zresztą to moje ulubione owoce to w sezonie się razem nimi zajadamy :) Gotowana marchewka też pycha, ale i brokułami czy innymi też nie pogardzą. Za to jakoś tak średnio pomidory podchodzą. Póki co poznajemy smaki, jeszcze sporo do odkrycia przed nami ;)
_________________

 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 17:51   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Naamah, według mnie zimą lepiej pomidorów nie dawać, bo są mocno nawożone
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
Nevida 



Dołączyła: 13 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 18:11   

Gdzieś czytałam, że szczurki cytrusów nie mogą jeść, a jednak na grupie na fb przewinęło mi się pare zdjęć ze szczurkiem i kawałkiem mandarynki, więc jak, mogą czy nie mogą? :p
_________________

 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 18:13   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Nevida, mi się gdzieś o oczy obiło że samcom nie można cytrusów dawać
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
Nevida 



Dołączyła: 13 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 18:19   

Czartoria, więc dotyczy to tylko samczyków, panienek nie? :p
_________________

 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 18:23   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Nevida napisał/a:
Czartoria, więc dotyczy to tylko samczyków, panienek nie? :p

Samiczkom można dawać ale nie za dużo. Luknij na tą listę:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2033
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 18:31   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Nevida, d-limonen zawarty w cytrusach powoduje raka jąder u samców. Z tego co wiem na dzień dzisiejszy badania pod kątem nowotworowym u samic nie wykazał nic, więc można podawać.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Wto Sty 19, 2016 11:09   

Ja wiem tyle, że wszystkim gryzoniowym samcom nie podajemy cytrusów, nie tylko szczurzym. Samiczkom teoretycznie można, ale ja bym była ostrożna z ilością bo jednak to jest kwas, obawiałabym się sensacji ze strony brzuszka. Ale jako smakołyk, mało można, lepsze chyba mandarynki niż pomarańcze-delikatniejsze.
_________________

 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sty 19, 2016 11:34   
   Zwierzątka: szczurze damy


Warzywa zdrowiej podawać surowe, a wszystko co 'można, ale nie trzeba' lepiej omijać.
Omijamy cytrusy, warzywa wzdymające (kapusty, cebulowate, groch itd).
Jest tyle zdrowych rzeczy, że nie widzę powodu podawania tego co może zaszkodzić.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Wto Sty 19, 2016 13:56   

no właśnie Karena to jest to co chciałam napisać, ja tez nie widzę powodu uszczęśliwiania na silę. Tym bardziej, że nie jest powiedziane, że im to będzie smakować, pamiętam, miałam świnka morskiego i on potwornie żebrał o mandarynkę. Raz mu dałam dosłownie kapkę soku na palcu, bardziej żeby wylizał zapach i się skończyło żebranie-nie posmakowało.
_________________

 
     
Naamah 



Dołączyła: 21 Gru 2015
Posty: 21
Wysłany: Wto Sty 19, 2016 14:52   
   Zwierzątka: Szczur


czartoria, Ogólnie sama też staram się jeść owoce czy warzywa sezonowe lub mrożone, ale i tak wszystko to jest sama chemia... Jak się je najdroższego pomidorka ze sklepu, a potem się spróbuje własnego z ogródka to nie ma mowy, żeby tamten dalej smakował... Ciężko kupić owoce czy warzywka bez tej chemii :( a te bio sa dużo droższe, a tak szczerze to z tego co wiem, to też wcale takie rewelacyjne nie są.
_________________

 
     
Slabonska 



Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 20:46   
   Zwierzątka: york, jemniak, jeż oraz trzy szczurze damy


Moje nienawidzą bananów, ostatnio im dałam, jedna troszke spróbowała i zostawiła, a druga tylko powąchała :P
_________________
<:3 )~
Ze mną : Hitomi, Szatan i Chanel

:wavexxs:

Za TM : Wendy ZR, Willow ZR
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12