Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warzywa i owoce - temat ogólny
Autor Wiadomość
Yshia 
wiedźmo-wampirzyca ^^



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 118
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 00:08   Warzywa i owoce - temat ogólny
   Zwierzątka: szczur(y)


Temat dotyczący wszystkich warzyw i owoców jakie podajecie szczurasom do jedzenia. Które są najzdrowsze, a które są najchętniej zjadane?

Moje anty-zdrowo-żywnościowe szczury jedzą jedynie świeże ogórki i czasem jabłka.Te drugie (tzn. jabłka) to tak tylko dla smaku, poskubią, poliżą, nacieszą się i zostawiają..
Poza tym próbowałam z innymi warzywami i owocami, ale nawet tego nie ruszają..
A jak sprawa wygląda u Waszych szczurów?
_________________
Bez zwierzęcia w naszym wnętrzu jesteśmy jedynie wykastrowanymi aniołami..
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 00:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Yshia, różnie zależy od dnia i humoru. Moje są wszystkożerne, naprawdę. Nie widziałam jeszcze rzeczy, której nie próbowałyby zjeść lub nie zjadły. Marchewka, salata i jablka to faworyci.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 00:12   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Na jabłka się obrażają, za to mile widziana jest marchewka, sałata, burak czerwony...

Ogólnie chetniej jedza te warzywa, które moga "upolować" na stole i te, których pani nie chce dać ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 00:21   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Moje najchętniej jedzą brokuły (Che ma na ich punkcie fioła), poza tym z warzyw najszybciej znikają: ogórek, pomidor, papryka, sałata, kapusta pekińska, kalafior.
Niecierpią surowej marchewki (w przeciwieństwie do gotowanej)

Z owoców chyba ulubionym jest banan, a poza tym: jagody, arbuz, jabłko, gruszka, porzeczki.

Nie wiem dlaczego nie przepadają za truskawkami i malinami (no chyba, że są w postaci deserku HiPP Truskawki i maliny z jogurtem).
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 09:23   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


z owoców to najszybciej znikają u moich panienek: melon, arbuz, wiogrona, brzoskwinie, nektarynki, ananas i troche innych
z warzyw to rzodkiewka jest na pierwszym miejscu a później marchew, ogórek, papryka, sałata, kalafior ...
własciwie to mało czego nie jedzą :)
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 10:36   

Moje nie przepadaja jakoś za owocami. Oczywiście arbuz, melon, ale cała reszta nie bardzo im wchodzi. Uwielbiaja brzoskwinie z puszki, ale to ma niewiele wspólnego ze zdrową żywnością...
Z warzyw: pomidory, ogórki, kalafior (surowy i gotowany), sałaty sie boją, ale nie odgadłam czemu :lol: kalarepka, buraczki gotowane-szaleją, włoszczyzna. Pietruszka je odstrasza :D
Lubią też wszelkiego rodzaju kabaczki, patisony, oberżyny itp. Ale tylko ziemniaki znikają zawsze i wszędzie, o każdej porze.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 10:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


A właśnie - gotowane ziemniaki też bardzo lubią moje szczurasy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 11:36   

ogorki, marchewki, jablko - surowe
ziemniaki, marchew, brokuly, groszek - gotowane

ostatnio Bojka dobierala sie do mojej miski.. myslalam ze chodzi jej o jablka, wiec dostala kawalek ktory momentalnie wyplula... dalam jej miseczke zeby sama wybrala jakiego owoca chce.. a ta zolza zwinela mi ostatni kawalek mandarynki :D

wiem wiem, cytrusow nie podajemy ;) ale jak patrzy tymi wielkimi oczami to nie potrafie jej jedzeniazabrac.. :roll:
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 11:43   
   Zwierzątka: kotka Puma


Ja nawet nie wiem od czego zacząć - moje ściury są wszystkożerne. Warzywa: pomidory, fasolka szparagowa, ziemniaki, kukurydza świeża i z puszki, groszek świeży i z puszki, kalafior, brokuły, ogórek, marchewka raczej gotowana. Owoce: banany (Oczko je lubi, a Skrętka ją naśladuje), winogrona, jabłka w niewielkich ilościach, mandarynki, arbuzy mniam mniam. Suszone gruszki, ogórki, brokuły. Najlepsze jest to, że Oczko wszystko obiera np. groszek puszkowy obiera z łupinki, a Skrętka po niej zjada te łupiny :D

edit:
sachma, z cytrusami to chodzi o facetów, ja dziewczynom czasem daję kawałek mandarynki :)
 
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 11:47   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


A ja już miałam 4 szczurki i zauważyłam, że każde lubi (lubiło) gotowaną marchewke... Surową gardzą i jak im daje to jest może 2 razy tknięta...
_________________

 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 12:00   

U mnie to samo. Jeszcze nie widziałam, żeby surowa została zjedzona, co innego ugotowana. Ale to samo jest z zielonym groszkiem. Gotowany w każdych ilościach, surowy nigdy.
 
     
Sileas 
sklerotyczka



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 18:59   

U mnie dziewczyny z warzyw faworyzują gotowanego ziemniaka i sałatę. Zwykle znika dość prędko. Marchewki nie tykają. Jedzą chętnie świezego ogórka - ale tylko to najbardziej miękkie w środku, zostawiając całkiem spore kawałki potem. No i oczywiście kukurydza, to znika też dość prędko. Kalafior, brokuły, pomidory nie przechodzą wcale.

Z owoców to ... hm. Jabłko jedzą niechętnie, ot troszkę poskubią. Winogron nie ruszały wcale, gruszki też. Banany jedzą - jeżeli nic innego im nie dam, to łaskawie... Owocowych gerberków w ogóle tez nie tykają. Jakieś takie antyowocowe są... więc wciskam im witaminki do poidełka, wiec może w ogóle nie czują zapotrzebowania..?
_________________
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
 
 
     
KasiaGdańsk 


Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 29
Skąd: Rumia
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 20:10   
   Zwierzątka: szczur(y)


Moje dziewczyny jedzą-
gotowane: ziemniaki, brokuły, kalafior, marchew, kukurydzę, cykorię. surowe:kapusta pekińska, pomidory, por, czyli to co jest w mojej sałatce oczywiście nie doprawionej, bo zanim to zrobię już kradną :D
Z owoców jedzą maliny, jabłko z łaską, banany,truskawki, no i reszta czasem z kradzieży.. :)
_________________
Azja,Europa, Ema i ja...
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 20:19   
   Zwierzątka: ......


Moje oddałyby wszystko za świeże banany i gotowane brokuły z marchewką, gotowanego ziemniaka wyrywają sobie z łapek, a ogórek to przysmak obu. Pomidorka zjedzą ale bez szaleństw, skubną sałatę, marchwi surowej i jabłka nie ruszą. Kukurydza w każdej postaci znika migiem.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 21:51   

U moich rzadzi banan, winogron, gruszka, arbuz, zjadaja tez jablka, ale bez entuzjazmu.
Z warzyw to:
gotowane- brokul, kalafior, ziemniak, kukurydza, groszek, fasola szparagowa, szpinak
surowe - marchew, szpinak no i ........cebula :shock: .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13