Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrupki i inne firmowe smakołyki dla gryzoni
Autor Wiadomość
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 01:00   

Karena, wystarczająco dużo rzeczy zastępuję im zdrowymi rozwiązaniami. Czułabym się naprawdę źle żałując im czegoś, co lubią nawet przy zastrzyku. Teraz jedna z moich samic dostwała serię zastrzyków co trzy tygodnie, biorąc jednocześne leki na ustabilizowanie układu nerwowego. Zależy mi, żeby ją czymś zająć. Tym bardziej, że kończy mi się lista rozwiązań, które zapobiegną wściekaniu się w czasie choroby. Oczywiście, póki zastrzyki nie są robione często i regularnie; bo tylko wtedy (i o ile rzecz nie jest trująca) zwracam uwagę na szkodliwość.
 
     
krysztalowy_noz 



Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Tomaszow_Maz
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 11:55   
   Zwierzątka: psy szczury


Cynamon w ogóle nie jest zdrowy, nawet dla ludzi. Miałam w szkole mini wykłady żywieniowe, i mowa była też o cynamonie, i mówili, że nie jest zdrowy, i nie należy z nim przesadzać.
_________________
"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego, że są nieme dla je­go tępej percepcj."
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 12:00   
   Zwierzątka: szczurze damy


unicorn, Moim zdaniem priorytetem powinno być zdrowie szczura a nie czucie się źle bo lubi płatki.
Cynamon nie jest polecany i na tym rozprawa powinna się w sumie zakończyć.

http://forum.szczury.biz/...ghlight=cynamon Dalsze dyskusje na ten temat proszę kierować to tego wątku.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
Ostatnio zmieniony przez Karena Pon Sty 14, 2013 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 15:11   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Off-Topic:
krysztalowy_noz, jest kilka odmian cynamonu i tylko czesc z nich szkodliwa. Generalnie cynamon ma na nas dobroczynny wplyw - przede wszystkim rozgrzewa i dziala bakteriobojczo, oprocz tego cos kiedys czytalam o badaniach cynamon-cukryca, cholesterol ldl i wysokie cisnienie. Wiekszosc przypraw spozywanych w odpowiednich dawkach i z czystych rejonow zazwyczaj ma dzialanie pozytywne na ludzi, chyba ze zacznidmy je jesc lyzeczkami Mniej wiecej tak jak z kurczakami - organiczny kurczak zjedzony raz na tydzien bedzie pewnie zdrowy, ale jesli ktos codziennie je fermowe, to ma szanse zejsc na marskosc watroby, choc biale mieso cieszy sie tak doskonala opinia;)
_________________
think big, start small
 
     
krysztalowy_noz 



Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Tomaszow_Maz
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 14:32   
   Zwierzątka: psy szczury


co do kurczaków, i mięsa, też jest niezdrowe, zważywszy że część pasz które daje sie zwierzętom jest na szpicowana różnymi ulepszaczami np. sterydy(które odkładają się w mięśniach) by zwierze rosło duże, i by więcej ważyło, bo co za tym idzie - kasa. w tych czasach jak czegoś sami sobie nie wypielęgnujemy, nie mamy żadnej gwarancji że coś jest zdrowe. ;) Nawet cynamon... Skończyłam szkołę gastronomiczną, i aż się jeść odechciewało po zajęciach :|
_________________
"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego, że są nieme dla je­go tępej percepcj."
 
 
     
czarek15715 


Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 18:10   Dropsy Smaki
   Zwierzątka: Szczurki


Co powiecie o dropsach (płatki buraczkowe) o smaku buraczkowym z Vitapolu Royal MENU?
Czy wasze jedzą ? i jakie jeszcze polecacie?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 18:16   
   Zwierzątka: szczurze damy


czarek15715, Scaliłam założony przez Ciebie temat z już istniejącym.

czarek15715, Tego typu przysmaki zaliczyłabym do niepolecanych. Nie ma tam praktycznie żadnych składników odżywczych. Vitapol nie jest firmą godną polecenia.
Sporo pomysłów na smakołyki znajdziesz w Spisie Treście działu Odżywianie . Polecam tam zajrzeć ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 13:12   
   Zwierzątka: Grabocwie


Ja wlasnie z tym Vitapol'em mam dylemat :C
Daje im ale naczytałam się i chce to zaraz wyrzucić i dać im płatki kukurydziane które chrupają często..
Co myślicie? lepiej tak zrobic?? :|
_________________
Survival
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 13:15   

LawinaPL, lepiej zostaw je na tym vitapolu, ma on troche wiecej składników niż same płatki kukurydzine. możesz im ewentualnie te płatki dosypac do vitapolu.
i przez ten czas kup/zamów lepszą. :wink:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 11