Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rolka - zamiast kołnierza po operacji
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 22, 2012 13:43   
   Zwierzątka: ogony


Lowenstein, generalnie nie ma problemu. Dajesz tylko miękkie i w takich miseczkach, żeby szczurek spokojnie mógl lizać.I po kłopocie ;)
Kołnierz a rolka - wybór zależy nie tylko od szczurka, a też od umiejscowienia szwów.
A co do szerokości rolki - wystarczy "usztywnienie" odcinka piersiowego kręgosłupa.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 20:46   
   Zwierzątka: nie ma :(


Zastanawiam się jak zabezpieczyć ranę za przednią łapą. Kołnierz mamy opanowany, nie będzie problemu. Ale co zrobić, żeby szczur nie drapał sobie rany? Rolka chyba nie, bo musiałabym przykryć jej ranę tekturą. Bandaż się sprawdzi?
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 21:35   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kami, mi się średnio sprawdzał (ten fajny "samoprzylepny"), bo PoLucek się fantastycznie z niego rozbierała. Ale co ważne - pod bandażem rana zawsze będzie się goić dłużej, bo nie ma dostępu powietrza. Więc ja bym najpierw sprawdziła czy jest szansa bez bandaża a dopiero, jeśli nie da rady to bym kombinowała.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Gru 19, 2012 13:53   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Moja baba ma dzisiaj kastracje i usuwanie guzka.
O szew po guzku sie nie boje, bo to sie wygoi nawet jak nici wyciągnie (guzek niewielki) - już tak jedna moja baba zrobiła i wygoiła sie bez problemu.
Ale boje sie, że rozgrzebie brzuch... To mało proludzki zwierzak i próba założenia jej prowizorycznego kołnierza skończyła sie podrapanymi rękoma i strasznie zestresowanym zwierzakiem :(
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 20:28   Zabezpieczanie szwów przed rozdarciem.

Jakie metody są możliwe oprócz standardowego kołnierza.
_________________
Mea Culpa.

Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Mar 17, 2013 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 20:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


wojsza, np. takie. Jest w spisie treści tego działu ;)
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 20:39   

A dziękować :)
_________________
Mea Culpa.

 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 21:00   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


wojsza, skoro stosowny wątek zalinkowany, ten temat zamykam.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 23:50   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


może komuś się przyda:
KUBRACZEK

to był jedyny sposób na Limonkę.


ten jest pogryziony, bo Limonka się na nim wyżyła, jak jej go zdjęłam :]

jakby ktoś miał pytania, to postaram się pomóc
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
megson91 
szczurza mama



Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 134
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 13:21   
   Zwierzątka: Szczurki Basię, Fiorę, Nami, Ahri, Łyżwę, Lulu, Poppy, JJ i Fizza


Moglby mi ktos zrobić jakiś tutorial z tą rolką? :-P dzisiaj Kasia będzie miała operację wycięcia guzka przy pachwinie i zastanawiam się jak ją zabezpieczyć? :?: czy jak zrobię taką rolkę do polowy grzbietu, to nie dosiegnie do szwów w pachwinie? Ciezko jest mi sobie wyobrazic jaka ma miec średnicę ta rolka i czy ma byc walcem na calej dlugości o jednakowej średnicy i jaka ma być jej długość :?: i czy Basia nie pomoże jej wygryźć tych szwów :?:
_________________
Nasz Summoner's rift
:wavexxs:
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 13:34   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


megson91, kołnierz powinien wystarczyć, moim zdaniem jest lepszy niż rolka. Póki rana się nie zagoi, ja bym trzymała małą osobno.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
megson91 
szczurza mama



Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 134
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 14:52   
   Zwierzątka: Szczurki Basię, Fiorę, Nami, Ahri, Łyżwę, Lulu, Poppy, JJ i Fizza


Mao napisał/a:
megson91, kołnierz powinien wystarczyć, moim zdaniem jest lepszy niż rolka. Póki rana się nie zagoi, ja bym trzymała małą osobno.


Czyli tak czy siak czeka mnie kupno szelek? :wink: a kolnierz wystarczy jak bedzie zrobiony z brystolu? Totalnie nie mam pomyslu jak sie za to zabrac, prosto po pracy jedziemy z Kasia na zabieg i dopiero na miejscu nabyje szelki :(
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 15:12   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


megson91, kołnierz powinnaś dostać w lecznicy. Ciekawam po co szelki? Kasia powinna po prostu spędzić rekonwalescencję w osobnej klatce, ewentualnie transporterze, gdzie będziesz mogła jej doglądać i często sprzątać, żeby zachować jaką taką czystość rany.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
megson91 
szczurza mama



Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 134
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 16:21   
   Zwierzątka: Szczurki Basię, Fiorę, Nami, Ahri, Łyżwę, Lulu, Poppy, JJ i Fizza


limomanka napisał/a:
megson91, kołnierz powinnaś dostać w lecznicy. Ciekawam po co szelki? Kasia powinna po prostu spędzić rekonwalescencję w osobnej klatce, ewentualnie transporterze, gdzie będziesz mogła jej doglądać i często sprzątać, żeby zachować jaką taką czystość rany.

No wlasnie nie wiem z tego co zrozumialam jak bylysmy na ostatniej wizycie, ze mam kupic szelki zeby do tego przyczepic kolnierz. Ale w sumie nie dowiedzialam sie czy go dostane czy mam sama wykonac. Powiedzieli mi jedynie ze ubranko nie ma sensu bo szczury je sciagaja. Na codzien mamy polaczone dwie ogromne klatki jedna na druga, wlasniee jade do domu je rozdzielic, kasi kuwete wyscielic moge np jakimis papierowymi recznikami kuchennymi? Boje sie strasznie tej operacji:(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 17:17   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


megson91, nie używałam nigdy szelek do mocowania kołnierza, sam się trzyma na łebku :) Nie każda lecznica daje kołnierz po operacji, więc warto podpytać i w razie czego zrobić swój.
Mój pierwszy kołnierz był z brystolu, pod koniec został troszkę objedzony, ale nosząca go dama była grzeczna i mężnie znosiła rekonwalescencję. Jak masz gdzie zdobyć, spróbuj kliszy ze zdjęć RTG albo z przezroczystej, sztywnej folii ze skoroszytu.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12