Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rolka - zamiast kołnierza po operacji
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 15:22   
   Zwierzątka: ogony


No to ja mam jakieś zdolne szczury. W lecznicy kołnierz się trzyma, w domu w ciągu nocy dochodzą do tego, jak z niego wyjść.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Afera1 



Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 115
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:17   
   Zwierzątka: 9 szczurzych duszyczek za TM <3


Jak można zabezpieczyć ranę po kastracji? Obawiam się, że szczurek dostanie do tej ranki mając rolkę na sobie... a musi też się załatwiać.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:18   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Aferson, zrób kołnierz z kliszy najlepiej :)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Cze 22, 2012 22:17   

Czy ktoś ma szybką instrukcje jak zrobić kołnierz na głowe?
_________________

 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Cze 22, 2012 23:07   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Nie wiem, czy taka szybka, ale może komuś się do czegoś przyda.

Robiłam kołnierze z kliszy lub ostatecznie z brystolu - może zostać pogryziony.

1. Wycinam kwadrat - mniej więcej 10 - 12 cm. W środku rysuję okrąg (najlepiej cyrklem, żeby był w miarę równy):

2. Od środka okręgu do jego krawędzi rysuję kąt. Lepiej, żeby nie był za szeroki (zawsze będzie można go później w razie potrzeby naciąć):

3. Centymetrem krawieckim mierzę, jaki mniej więcej obwód ma szyja danego szczura. (Żeby było dość ciasno, ale szczur się nie udusił - wiadomo). Wynik dzielę na dwa i od środka okręgu rysuję promień, a następnie mniejszy okrąg. Wycinam duży okrąg z kwadratu, potem kąt i od środka mały okrąg. Powinno powstać takie coś:

4. Dzięki nacięciu można regulować kołnierz:

Sklejam tak, by otwór na łebek był na początek możliwie największy (czyli brzegi). Najlepiej skleić czymś, co nie utrudni w razie czego rozklejenia kołnierza, jeśli trzeba będzie zmniejszyć otwór.
Jeśli otwór okazałby się jednak za mały już na początku, trzeba powiększyć go nożyczkami.
Jak pasuje - pozostaje dobrze skleić.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i nie zamotałam niczego ;)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 00:33   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Mao, otwór na głowę należy obkleić plastrem (najlepiej pod plaster troszkę watki) by nie ranić szyi szczura ;) a ogólnie kołnierz w kilku miejscach dobrze jest skleić (co najmniej w dwóch) aby się nie rozkleił.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 04:13   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Off-Topic:
Wiedziałam, że o czymś zapomnę. Dzięki :)


Na watkę, wstyd się przyznać, nie wpadłam :oops: chociaż od strony szyi kołnierz oklejałam.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 18:09   
   Zwierzątka: ogony


A to ja jeszcze dodam, że kołnierz można przywiązać do szelek.

Zakłada się szczurowi szelki (takie od smyczy, tylko, że bez smyczy). Ja używam szelek-"ósemek", w których zakłada się po jednej pętelce na każdą przednią łapkę. W kołnierzy robię dwie dziury i łączę kołnierz z szelkami troczkami.

Dzięki temu kołnierz może być luźniej założony, a i tak nie ma opcji, aby szczur go ściągnął :) Bo spotkałam się z praktyka zaciskania mocniej kołnierza, jeśli szczur sobie go ściąga. Wtedy łatwiej o obtarcia no i... poddusza się szczura.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 18:51   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Nisia, u nas sprawdzał się też bandaż taki samoprzylepny czy jak go tam nazwać u weta kupiony (dostępne w różnych kolorach-nam się trafił różowy do różowego szczura). Bandaż przepuszcza powietrze więc nie ma obaw o nie gojenie się rany.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 19:45   
   Zwierzątka: ogony


Akurat z łapy mojej Morelki bandaż zszedł bardzo szybko (sam). Ale spoko, dałam radę ;)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 19:00   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Mao napisał/a:
Nie wiem, czy taka szybka, ale może komuś się do czegoś przyda.
przyda się, przyda... Nawet bardzo i już niedługo.Instrukcja super- czytelna i łatwa.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 21, 2012 10:14   

Kurde stresuje się że mi to wszystko nie wyjdzie, rolka chyba lepsza. Jak szczurki wasze jedzą w kołnierzu??
Mosby ma dziś kastrację i będę go zabezpieczać, jak nie kołnierzem to rolką. Jak długa powina być aby się nie dostał do moszny?
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lis 21, 2012 10:20   
   Zwierzątka: nie ma :(


Lowenstein, Podtykałam sinlac albo gerbera na łyżeczce pod pyszczek. A poza tym duży kawałek suchej bułki/jabłka da radę zjeść bez trzymania w łapkach. Duży granulat (np. Rat&Mouse Pro) też dawały radę ugryźć.
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 21, 2012 10:39   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Zależy też od kołnierza. Jak jest szeroki ale nie za długi, to szczur sam pięknie je mokre z miseczki :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 21, 2012 14:26   

mam szelki, będę próbować najpierw z rolką a potem ewentualnie z kołnierzem, zobaczymy co będzie dla niego lepszą opcją. Mam zakraplacz, nutridrinki i glukozę rozpuszczalną i w razie czego będę go jak niemowlaka dopajać gdyby sam miał problemy. Gerberki i sinlac w pogotowiu.

Kołnierz spróbuje zrobić przywiązywany do szelek, jeśli będzie potrzebny.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11