Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Karena
Pon Paź 21, 2013 18:53
XIII Wystawa Szczurów Rasowych w Warszawie 04-05.12.2010
Autor Wiadomość
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:58   

Ale uroczość to nie to samo co kondycja :P
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:00   

babyduck, wiem, ale podałam nazwę roboczą, bo wpisanie w kategorii pod "uszy" "oczy" "sierść" czegoś takiego jak "uroczość" według mnie źle wygląda :wink: nazwa "kondycja staruszka" zawiera więcej niż uroczość, a podkreśla fakt oceny starszego szczura
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:05   

babyduck napisał/a:
Ale uroczość to nie to samo co kondycja :P
nie, ale u seniorów mogłaby być.
Bo zamiast oceniać kondycję, czyli wyłysienia, niedowłady łapek, mętny wzrok itp oznaki starości, które przeciez wpłyną mocno na ocenę ogólną, właśnie oceniać słodkość, uroczość i kochaność staruszka. Mam tu na myśli całkowitą wymienność tych ocen. Trochę jak ocenianie kondycji psychicznej zamiast fizycznej.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:11   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


a może oceniać je w dwóch kategoriach - za kondycję fizyczną ogólnie i psychiczną ogólnie? tak pół na pół. to w końcu wystawa, 'konkurs piękności', a nie 'randka w ciemno' ;) i chcemy wyłonić uroczego staruszka, który nieźle się trzyma, prawda? a nie najwiekszą bidę.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:19   

susurrement napisał/a:
a może oceniać je w dwóch kategoriach - za kondycję fizyczną ogólnie i psychiczną ogólnie?
nie wiem jak to zmienic w punktacji. Jakies pomysły? Bo dla wszystkich musi być suma punktów 100.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:23   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Viss, można dać 50 na 50, albo rozłożyć nierównomiernie (co miałoby wg mnie większy sens); a zrobić sobie 'wytyczne' co do szczegółów, np że w kondycji fizycznej to wszystko tzn uszy, sierść, kondycja, etc, etc; a w psychicznej właśnie jakoś ująć tą 'uroczość', 'dzielność' i wszystko rozpatrywać w stosunku do tego konkretnego wieku.
albo w ogóle darować sobie punkty i czysto subiektywnie np opisowo je oceniać, a wyłonić tego, który generalnie najbardziej sędziów zachwyci.
nie wiem, to w sumie trudne do określenia, bo tak czy inaczej będzie w jakiejś kwestii niesprawiedliwie.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:29   

Cytat:
Viss, można dać 50 na 50
nie bardzo, bo wszystkie oceny fizyczności będą o połowę niższe niż wszystkich innych. Tak nie można zrobić.
susurrement napisał/a:
albo w ogóle darować sobie punkty i czysto subiektywnie np opisowo je oceniać, a wyłonić tego, który generalnie najbardziej sędziów zachwyci.
ja byłaby za taką formą, lub zamianą kondycji fizycznej w to:
Cytat:
Bo zamiast oceniać kondycję, czyli wyłysienia, niedowłady łapek, mętny wzrok itp oznaki starości, które przeciez wpłyną mocno na ocenę ogólną, właśnie oceniać słodkość, uroczość i kochaność staruszka. Mam tu na myśli całkowitą wymienność tych ocen. Trochę jak ocenianie kondycji psychicznej zamiast fizycznej.
Lub połowę punktów za kondycję poświęcić na uroczość.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:36   

a może zmniejszyć ilość punktów z sierści i kondycji na rzecz dodatkowej kategorii "staruszek"
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 11:41   
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


Zapraszam http://www.youtube.com/watch?v=ZJ-eaeWFws0 :mrgreen:
 
 
     
Kasienka 


Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 44
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 11:49   
   Zwierzątka: 2 szczurki


Boooskie, byłam widziałam :)
_________________
mama Roxuni i Zuzieńki- 2 szczurasek
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 11, 2010 12:07   

i moje narzekanie nagrała małpa jedna :lol:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 12