Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Karena
Pon Paź 21, 2013 18:53
XIII Wystawa Szczurów Rasowych w Warszawie 04-05.12.2010
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 23:54   

Viss napisał/a:
Oli, masz rację, tylko jak to w praktyce zastosować?
No właśnie nie wiem, dzisiaj się z susu nad tym w lecznicy zastanawiałyśmy jak to wykombinować. No takie ograniczenie nie było by złe, skoro młodzież i nie-senior jest w widełkach, to może i to.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 00:06   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Off-Topic:
Może dla seniorów zrobić oddzielne karty ocen? W końcu ich kondycja, sierść i barwa mogą być gorsze niż u młodszych szczurów. Można by im też przyznawać CWC porównując seniory do seniorów, a nie do dorosłych. A jeśli zebrałoby się wystarczająco dużo seniorów, to zrobić im podkategorie w kategorii, np. Najlepsza samica senior, Najlepszy samiec senior, Najlepszy senior sierść standard, itp. :P
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 07:17   

Cytat:
Najlepsza samica senior, Najlepszy samiec senior, Najlepszy senior sierść standard, itp.
wątpię, żebyśmy zdążyły, szczurów jest coraz więcej.
Dylemat jest taki sam jak swego czasu z fuzzami i ich podrapaniami. U seniorów też musi wygrać najlepszy i karta tego nie zmieni. :)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 08:31   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja uważam, że nikt rozsądny seniora w bardzo zaawansowanym wieku i z kiepskim stanem sierści na wystawę i tak nie weźmie. Zdarzają się seniorzy o bardzo ładnej sierści (sama takich się nie dochowałam, ale foty oglądam) i tacy powinni wygrywać swoją kategorię. Jak ocenić stopień "gorszości" sierści? :P Tego się nie da zrobić miarodajnie, wygrywa szczur najlepszy i tyle. Tak jak z niemiłosiernie podrapanym łysolem wygra ten niepodrapany, a z wierzgającym spokojny - i nikt nie będzie słuchał tłumaczenia "on w domu taki nie jest" ;)

Ewentualnie można by zrobić granicę wiekową.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 10:09   

Layla napisał/a:
z kiepskim stanem sierści na wystawę i tak nie weźmie.
Oli wzięła. :D Ale opłaciło sie - wygrał uszy :rotfl:
Nie no, tak na serio to myślę, że nikt nie oczekuje, że wygra seniorek, który wygląda "kiepsko", to jednak konkurs piękności, w kategorii seniorów także. :) Chodzi raczej o to, żeby ogólnie brac pod uwagę, że seniorzy mają prawo wyglądać gorzej.

A może nie oceniac seniorów głównie pod względem wyglądu, a bardziej pod względem... yyyy... "uroczej staruszkowości"?
Mnie osobiście staruszki zawsze i wszystkie rozczulają, mam dla nich masę cieplutkich uczuć i choć tego sie nie da zmierzyć i wystawcy musieliby polegać tylko i wyłącznie na sędziowskich sercach, to możemy ustalić, że seniorzy wygrywają charakterem a nie urodą. :)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:26   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Layla, nie no, nie chodziło mi o takich seniorów, którzy już mają więcej łysych placków niż sierści i powłóczą tylnymi łapkami. :P Ale o takie stare szczury, które nadal bardzo dobrze się trzymają i są ogólnie piękne (moja Linka :serducho: :serducho: ), ale mimo super kondycji, pewne "mankamenty" wyglądu zawsze będą u nich bardziej widoczne. ;)

Cytat:
a bardziej pod względem... yyyy... "uroczej staruszkowości"?

Może nie bardziej, ale to powinno być brane pod uwagę, niech zmiękczają Wasze sędziowskie serca :lol: A serio - można to podciągnąć pod kondycję i zachowanie. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Viss napisał/a:
możemy ustalić, że seniorzy wygrywają charakterem a nie urodą. :)
Dobry plan. Ja też uwielbiam staruszki, jest w nich coś magicznego :serducho:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:37   

Layla, a co z seniorami rexami, które łysieją? ;) tak ma mój Wookie, który właśnie zaczyna wkraczać w kategorię seniora i już ma duże przełysienia jako rex. No i Dupla wzięłam - 2 lata 8 miesięcy, a fizycznie jest w lepszym stanie niż Borys, który 3 grudnia 2 lata skończył.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:25   

Oli napisał/a:
a co z seniorami rexami, które łysieją?
no właśnie dlatego proponuję oceniać "uroczość" a nie wygląd a ty sie nawet nie wypowiedziałaś. :x
I wtedy seniorów oceniają wszyscy sędziowie będący na wystawie.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:35   

Viss napisał/a:
a ty sie nawet nie wypowiedziałaś. :x
bo odpisywałam Layli :P pomysł dobry, ale nie do końca, tzn. jeśli wszyscy sędziowie by oceniali to wyeliminowało by się w pewnym stopniu problem subiektywności, ale czy wtedy usunie się kategorię sierstną i kondycje dla staruszków?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:50   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


a tak w ogóle, to ja wszystkim gratuluję, o! :D
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:52   

Oli napisał/a:
ale czy wtedy usunie się kategorię sierstną i kondycje dla staruszków?
jeśli nie będzie kart ocen, to wydaje mi, że tak, bo od początku oceniania do końca senior podlega zupełnie innym zasadom. Nastawienie też. Można by się zachwycać szczurem w całości, tak jak to sie normalnie robi, a nie skupiac na konkretnych częściach ciała.
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:54   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Viss, ale wtedy nie byłoby normalnej punktacji?
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:55   

Nakasha napisał/a:
Viss, ale wtedy nie byłoby normalnej punktacji?
no nie było by. Dla mnie to sie mocno kłóci. Dostanie za wszystko np. 90 pkt i co? plus 12 pkt za uroczą staruszkowość? :D Bez sensu.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:58   

Nakasha napisał/a:
Viss, ale wtedy nie byłoby normalnej punktacji?
to według mnie nie byłoby dobre, bo u seniorów tak naprawdę szwankują tylko dwie kategorie, czego najlepszym przykładem jest Duplo :P wydaje mi się, że po prostu możnaby dodać coś jak opis, taką ocenę werbalną ograniczoną punktacją, np. kondycja staruszka (czyt. uroczość) którą brałoby się pod uwagę w kategorii seniorów
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez Oli Wto Gru 07, 2010 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13