Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Aspartam - jak uniknąć w diecie szczurów?
Autor Wiadomość
Svale 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 11
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 14:54   Aspartam - jak uniknąć w diecie szczurów?

czy jest na forum jakiś biochemik, chemik lub biolog?
wszystkie szczurze fora na hasło aspartam reagują w ten sam sposób: "brak postów". zaskakuje mnie to, gdyż wszelkie kontrowersje na temat tego słodzika wywołały badania na szczurach właśnie. o aspartamie czytałam sporo już wieki temu, a poszukiwania zaczęłam znowu, kiedy z niepokojem odkryłam, że vibovit (Junior o smaku truskawkowym), który regularnie podaję swoim ogonom, słodzony jest właśnie aspartamem. wiem, że proszek zawiera niewielkie ilości tego związku, ale myślę, że warto by przedyskutować sprawę, bo, choć rzekomo dowiedziono, że aspartam nie zwiększa ryzyka wystąpienia nowotworów u człowieka, to ze względu na inny profil enzymatyczny szczurów, dla nich pozostaje niebezpieczny.
czekam na odzew.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 20:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Cholina 


Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 40
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 22:15   

Biologiem nie jestem jeszcze ale miałam toksykologię :)
Aspartam jest uznany za kancerogen - czyli powoduje raka niestety być może także u ludzi.
W przeprowadzonych badaniach na szczurach stwierdzono, że powoduje on u tych gryzoni raka nerek i zwiększa ryzyko zachorowania na białaczkę. Dlatego radziłabym odstawić Vibovit.

Ale także należy poszukać czy dany produkt (zagraniczny bo w Polsce nie jest dopuszczona - np jakiś sok z Lidla czy Kauflandu bo to nie Polskie dyskonty spożywcze) na etykietce nie ma w swym składzie wymienionej sacharyny E 954. Mimo że u ludzi nie wykazano żadnych związków z powstawaniem nowotworów przy spożywaniu sacharyny to u szczurów powoduje ona raka pęcherza!!!
To tak na marginesie :)
 
     
Svale 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 11
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 22:27   

No wreszcie! Ogromne dzięki! :) Przekopiowuję dalej, ok?
 
 
     
Cholina 


Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 40
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 23:21   

Jasne :)
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 10:15   
   Zwierzątka: ;(


a w jakim dokładnie vibowicie jest ten aspartam. We wszystkich czy tylko w niektórych??
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 10:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


aneczka1-13, w Vibovicie Bobas aspratamu nie ma w składzie, jest glukoza, wanilia (aromat naturalny) i witaminy. I to jest Vibovit, który zalecamy dla szczurów.

Aspartam jest w Vibovicie Junior i cukierkach witaminowych, których raczej nikt szczurom nie podaje.

Zanim zacznie się siać panikę i radzić, warto sprawdzić wszystko. Dane można sobie sprawdzić na stronie producenta.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:03   

uff dobrze że w bobasie nie ma bo już zaczęłam się bać :o
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Svale 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 11
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:06   

Nikt nie sieje paniki, próbujemy dociec wszystkich zakamarków, żeby naszym ogonom się lepiej żyło.
Vibovit Junior truskawkowy jest słodzony aspartamem, inne smaki już nie.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Svale, to rozumiem, ale pisząc ogólnie Vibovit i odradzając stosowanie go, bez jednoczesnego wyszczególnienia, że chodzi o konkretne produkty, powoduje się jednak internetową panikę.

Inna sprawa, że samo życie jest niezdrowe, niestety.

Smak aspartamu wykręca mi twarz, nie znoszę w związku z tym produktów light.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:34   
   Zwierzątka: kot


aspratam nie wywołuje nowotworów od jednego łyka vibovitu. bez przesady..
robiono badania na szczurach podczas których przez x czasu karmiono je taką ilością apsartamu, której nawet człowiek przez całe życie nie je. to co się dziwić że część miała nowotwory. bzdury okropne z tym aspartamem... :/
_________________
mam kota.
 
 
     
Svale 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 11
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:39   

Ponownie zauważam, że tu nie Biblia, tylko forum dyskusyjne, na którym się właśnie panikę rozładowuje, jej przyczyn docieka, a materię wyjaśnia, what a biggy?
Cola, podajesz komentarz, jaki ktoś umieścił również na Wikipedii, a zdań jest wiele i są podzielone.
No i imho wybitnie nieeleganckie i bardzo nienaukowe jest okrzykiwanie czegoś okropną bzdurą bez merytorycznego poparcia ;)
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:42   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Svale, ale dobrze, że o tym napisałaś.
Jednak dziewczyny mają rację, ja się przestraszyłam, że faszeruję czymś ogony, a się okazało, że jednak nie faszeruję.
Wystarczyło w pierwszym poście zaznaczyć, że chodzi o Vibovit junior truskawkowy.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:43   
   Zwierzątka: kot


Svale, nie kogoś tylko zdania które są na ten temat. nie czytałam wikipedii, ale to zdanie jest moje osobiste wynikające z rozmowy w pewnym amerykańskim chemikiem (studiowałam na wydziale chemii ug)
_________________
mam kota.
 
 
     
Svale 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 11
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:46   

quagmire, racja. Pisząc nie wiedziałam jeszcze, że to tylko w truskawkowym. Wyszło to w wymianie postów na innym forum.

Cola: No właśnie, to był jeden chemik, a skoro studiowałaś (czas przeszły) - mówił to dawno. Sama wiesz, że prawda jednego dnia jest bzdurą drugiego.
Przecież nikt tu nie wykrzykuje, że "ojezusmaria, nie podawajcie tego i tamtego, wszystkie umrą i wszyscy umrzemy!", tylko się wymieniamy opiniami.
Fajnie, że zostawiasz swoją, ale nie gnoj przy tym innych (opinii).
Ostatnio zmieniony przez Svale Czw Lut 24, 2011 19:31, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 11:55   
   Zwierzątka: kot


Svale, ja pierdziele, kogo ja tu zgnoiłam? :|
uspokój się trochę, też wymieniam się tym co wiem, nie widzę żebym kogokolwiek zgnoiła :|
i nikt nie pisze że o boze poumieramy, ale jak widzisz kilka osób już sra żarem bo ktoś napisał że aspartam jest w vibovicie. chemik ten mówił mi to rok temu. nie pamiętam jego nazwiska, ale on jest fanem aspartamu. uważa że jest zdrowy, no ale tego nie będę popierać, bo nic co sztuczne nie jest zdrowe. znajdzcie sobie (nie mam pojęcia gdzie) opis tego eksperymentu. jak się je przez x czasu jedną rzecz która nie jest pochodzenia naturalnego, to choćby nie wiem co organizm źle na to zareaguje.
_________________
mam kota.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13