Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściółka z konopii
Autor Wiadomość
MadziaK 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 55
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 08:11   
   Zwierzątka: 3 szkodniki i Klusek


Pyl napisał/a:
Kurcze, wyjdzie, że chwalę coś co nikomu nie pasuje, ale ja jestem bardzo zadowolona z Hugro.

Dla mnie to nadal najlepsza z dotychczas testowanych ściółek - choć jak widać, nie każdy musi mieć to samo zdanie :|

Zgadzam się z Pyl od jakiegoś czasu uzywamy Hugro i jedynym minusem jest o że bardzo się roznosi. Chłonie super spokojnie 2 tygonie mogę nie wymieniać przy 5 ogonach i nic nie czuć. Sypię dosyć grubą warstwę i wymieniam tylko ze względu na dużą ilość kupek.
Testowaliśmy tez lnianą z animali cenowo duzo lepsza ale jakościowo stanowczo przegrywa z Hugro. Jest ostra i nieprzyjemna w dotyku ma specyficzny zapach nie trzyma tak długo jak Hugro no i zapakowana w zwykłym worku wydaje mi się że mozna złapać od niej pasożyty.
_________________
ze mną Pirat, Balbinka, Too Tika EM i psina Klusek
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*] Kluska[*] Małe Zło[*] Ogryzek[*] Karmelek[*] Czarna[*] Kawa[*] Wiewiórcia[*]
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 16:01   

Ja zużyłam 100l hugro.. teraz kupiłam trociny (moje szczury były bardzo długo na trocinach bo na różne inne wynalazki zawsze wychodziło jakieś uczulenie..) na początku nie widziałam różnicy poza o wiele szybszym rozsypywaniem ściółki.. teraz jestem w szoku.. szczurom sprzątnęłam w piątek, dziś już czuje zapaszki z klatki.. na hugro zapaszki pojawiały się dopiero po 5-7dniach.. hugro ma moim zdaniem specyficzny zapach - ale o dziwo domownikom odpowiada o wiele bardziej niż troty - mi bardziej pasują troty :P nie pyli jakoś strasznie, szczurom na niej wygodnie. ten duży wór starcza mi na 3 klatki (tower dwie kuwety + casita) sypane bez oszczędzania, na dwa miesiące, a nawet trochę więcej niż dwa.. jedyne co mnie denerwuje że DLA mnie opłacalne jest kupienie od razu największej paki i niestety długo stoi otwarta, przez co traci swój zapaszek ;) aaa no i ja sprzątam raz w tygodniu - mimo wszystko, mam smrodliwych chłopców - starsi panowie nie trawią już tak dobrze i mają miękkie smrodliwe kupki, młodsi dalej ustalają hierarchię i sikają na potęgę.. więc mimo że raz przetrzymałam dwa tyg i nie było źle to wolę sprzątać zanim zacznie śmierdzieć :P dwie panny w casicie mają sprzątane co 1.5-2tyg ;)
Ostatnio zmieniony przez H. Nie Cze 12, 2011 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 16:32   

Ja już się przyzwyczaiłam do zapachu Hugro i nie jest źle, ale mam obawy czy chłopcy nie są na nią uczuleni. Przy następnym myciu klatki nasypię im Chipsi Ultra (wcześniej to mieli i nawet po 2 tygodniach nie śmierdziało) i zobaczymy czy im przejdzie. Z drugiej strony Hugro jest dla alergików więc nie powinno się nic dziać :roll:
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 19:15   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


To i ja pozwolę sobie na kilka uwag po 3-tygodniowym stosowaniu.
Ściółka jest fajna, dziewczyny ją lubią. Zapach nie zabija, przynajmniej u mnie; po tygodniu zaczyna z klatki subtelnie jechać stajnią - mnie ten zapach jakoś specjalnie nie razi, do tego jest słaby :P
Natomiast latanie każdego dnia ze szczotą wokół klatki bywa denerwujące i nie wiem, czy nie wrócę później do drewnianego żwirku :| szkoda, bo poza tym jest w porządku.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Ira 



Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 25, 2011 17:47   

Odświeżę trochę temat

Viss napisał/a:
Cytat:
Wypróbowałyście już tą ściółkę z konopii Hugro?

tak i kocham ją wielką, chyba odwzajemnioną miłością. :D

...Brak drewna iglastego dodatkowo jest ogromnym plusem...

Jest to najlepsza ściółka jaka miałam i zamierzam jej używac do śmierci. :D
Jest też tania, bo b. wydajna, worek 100l kosztuje 80 zł...

Ja też ją kocham miłością wielką :) Dla mnie najważniejsze jest właśnie to, aby ściólka nie była z drewna sosnowego. Moim zdaniem najzdrowsza jest konopia, dodatkowo ja łaczę ją z drewnem bukowym.
Ja nie mam szczurków, tylko mam myszki , ale za to mam ich dużo, bo 21 dziewczyn :-P więc ze zdrowiem i z zapaszkiem naszych pupili mamy podobnie :lol:

Gdzie kupujesz tą ściółkę w tak atrakcyjnej cenie? Ja kupuję w zooplusie, ale tam jest po 109zł
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 25, 2011 20:03   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ira, to najwyraźniej kiedyś była tańsza :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 23:50   

Naczytałam się tych Waszych zachwalań, to i ja po wypłacie zamówię tę ściółkę i zobaczymy. :wink:
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 00:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Charlotte, na wszelki wypadek poczytaj też o bukowej. Dużo osób, które używały lnianej i konopnej przerzuciło się na bukową.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 09:52   
   Zwierzątka: brak


Ja naczytałam się o konopnej, zamówiłam i nie byłam zadowolona. Po pierwsze ma wyjątkowo dziwny zapach... Mnie na przykład przeszkadzał on bardziej, niż zapach szczurzych sików :P Poza tym ściółka fruwała po całym pokoju, hamaki były nią oblepione, mokre jedzenie też. Może jest to dobra alternatywa dla trocin, ale na pewno nie poleciłabym jej zamiast żwirku ;)

Teraz zamówiłam bukową, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak cudowna, jak wszyscy piszą :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Skarpetka 
100% bawełny



Dołączyła: 03 Lip 2015
Posty: 122
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 14:22   
   Zwierzątka: Dorito, Vin, Nacho, Trufel


Z czym Wam się kojarzy zapach ściółki konopnej? Bo martwię się, czy moja nie zapleśniała.
Używałam (dla myszy) najpierw w zeszłym roku, potem przerwa, ostatnio znów wróciłam... i dopiero teraz wydaje mi się, że świeżo otwarta ściółka pachnie trochę grzybowo... i to nie jedna paczka, ale zamówione na raz. Firmy Markon.
 
     
Bmiroslaw 


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 13:05   

ja używam tradycyjnej i chyba nie będę nic zmieniał
 
     
alexola 


Dołączyła: 14 Lip 2017
Posty: 3
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pon Lis 13, 2017 10:01   

Moim zdaniem dobrym zamiennikiem dla siana jest pelet ze słomy. Też długo czegoś szukałam, ale uznałam, ze to jest najlepsza opcja w moim przypadku.
 
     
zizazu 


Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 2
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 15:38   

a tu ktoś dawała do teh innej ściółki link na zooplusie, masz moze tez?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 16:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


alexola, zizazu, tutaj macie wątek o różnych ściółkach, w nim znajdziecie więcej informacji. Wątek, w którym piszecie dotyczy ściółki z konopi.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 15, 2017 13:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


fudgi, jeśli chcesz reklamować tę ściółkę to przynajmniej rób to w odpowiednim dziale.
A przy okazji - link nie działa - "." na końcu jest nadmiarowa.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12