Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:36
Zapalenie płuc
Autor Wiadomość
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 18:50   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


A robisz sama, czy ktoś Ci pomaga?? Bo u mnie to wyglądało tak, że ja małą trzymałem, a sąsiadka robiła swoje... Piszczały twoje ciurki jak dostawały zastrzyk??
_________________


Lincie 05.2007 - 14.01.2009 ;(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 18:57   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Moje raz piszczą, a raz nie. Luter drze mordę wniebogłosy ;) TŻ trzyma, ja robię, on za miękki żeby kłuć ;) Pikuś, jak się wprawisz :) Najważniejsze - nie panikować, robić szybko, ale nie wyciągaj igły za szybko. Wkłuj się, upewnij, że jest ok, i rób zastrzyk. Powodzenia :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 20:35   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Napiszcie, albo zamieście zdjęcie jak wygląda martwica, bo się mojej małej coś zrobiło w miejscu wczorajszego ukłucia ;( I czy to jest martwica tkanek, czy skóry?? Bo ciurka ma takiego czerwonego strupa, i nie ma sierści w tym miejscu... Jakieś 2h temu miała zastrzyk, i ani nie piszczała, ani nic... A to coś wyskoczyło tak nagle... Pomóżcie, proszę...
_________________


Lincie 05.2007 - 14.01.2009 ;(
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 20:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


ivi, zajrzyj tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=896 Znajdziesz też zdjęcia tam.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 09:04   
   Zwierzątka: ogony


ivi napisał/a:
A jeżeli chodzi o kichanie, to kichała już wcześniej, ale to wszystko nasiliło się po zmianie trocin na inne 2 dni temu... Wtedy też zaczęła się drapać

Czyli to może być alergiczne, ale w trocinach są olejki eteryczne, które mogą się przyczynić do zapalenia płuc.

Dobrze, że dostała antybiotyk.


A co do osłuchiwania. A może pójdź do pierwszego z brzegu weta w Twojej okolicy? Zapalenia płuc i oskrzeli podobnie słychac u wszystkich zwierząt (też ludzi), więc wydaje mi się, że "nieszczurzy" wet jest w stanie powiedzieć, czy są szmery w płucach, czy nie. Tylko tyle.
ivi napisał/a:
Visolvit Junior

Hmmm.... sama jadam visolvit. I wydaje mi się, że vibovit jest... łagodniejszy. Może dlatego, że nie jest tak musujący? Może pójdź do apteki i kup Vibovit (najlepiej Bobas)? Vibovitu dawaj szczyptę. Możesz mieszać z czymkowiek, ale nie może długo stać.


Co do zastrzyków. Można również trzymac samemu i kłuć, ale to zależy od szczura. Czy się będzie ruszał.
Skoro jest martwica, to pewnie szczurcia dostała Baytril lub pochodne (pierwszy "z brzegu" antybiotyk stosowany u szczurów) i lek nie był rocieńczony. Przed kolejnymi zastrzykami spytaj tej swojej sąsiadki, czy ma sól fizjologiczną, albo kup w aptece (może być inny płyn do rozcieńczania leków do iniekcji). I poproś sąsiadkę, aby rozcieńczyła lek w strzykawkach przynajmniej dwukrotnie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 19:44   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Dzisiaj już dostała zastrzyk, ale nie rozcieńczony niestety... Nie sprawdzałem forum, bo nie miałem czasu, ale mam nadzieje, że będzie dobrze... Jutro jej kupię vibovit skoro jest lepszy... Linci zostały jeszcze 2 zastrzyki po 0,2 ml jutro i pojutrze... W sumie mała jest grzeczna przy zastrzykach, ale ja sam wolę nie ryzykować, bo jak sie u weta rzucała, to się bałem ze sie jej coś stanie... Pewnie to ze strachu było, obce miejsce, zapachy, ręce, ale jednak sam tego wole nie robić... Niby grzeczna, ale nie wiadomo co jej może strzelić do główki :)
_________________


Lincie 05.2007 - 14.01.2009 ;(
 
 
     
Savash 



Dołączyła: 26 Mar 2007
Posty: 232
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 20:40   
   Zwierzątka: 5 ciu szalonych chłopaków ^^ pies i koty


Hmmm, dziś Loginek jakiś mniej ruchliwy niż zwykle. Siedzi cały czas na moim ramieniu i jakby właśnie "gruchał" przed czym tak ostrzegaliście. Nie wiem, jak to wygląda to gruchanie dokładnie, ale u mnie to jest tak jakby przy oddechu mówił "um". Nosek ma wilgotny i od czasu do czasu kicha. Poza tym nic dziwnego. Kichaćto on kicha dość często. Byłam z tym u wetrynarza ale powiedział, że wszystko jest okay. Miał tylko problemy z osłuchaniem, bo mały podobno " strzelał jak z karabinu maszynowego" tak go wszystko interesowało i tak niuchał. Poradźcie mi, czy skoro jest tylko troszkę osowiały i chętnie je to poczekać z wizytą u weterynarza do jutra i jechać do dr. Wojtyś czy już teraz panikować i lecieć do Multi-Vetu, który przyznam nie jest moją ulubioną i zaufana lecznicą. A jeśłi lecieć, to co mam zasugerować by podali ?
To moje pierwsze " szczurze" problemy z drogami oddechowymi i nie za bardzo wiem co robić ;(
_________________


2004-2006 Szczypulinek - najukochańszy
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 21:54   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Savash, chyba lepiej jednak iść do kogoś bardziej sprawdzonego niż ryzykować.

Koniecznie beta glukan lub scanomune, może witaminy i antybiotyk. Proponuję zacząć od 'lżejszych' jak Ditrivet.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Savash 



Dołączyła: 26 Mar 2007
Posty: 232
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 17:06   
   Zwierzątka: 5 ciu szalonych chłopaków ^^ pies i koty


Bylismy u Dr.Wojtyś. Na szczęście to tylko jakaś infekcja wirusowa, ale najadłam się strachu. Na razie zalecono mi inhalacje i scanomune. Ufff jak mi lżej na duchu, że to nic poważniejszegoJeśłi to nie pomoże to będzie konieczny antybiotyk. Ale bądźmy dobrej myśli.
_________________


2004-2006 Szczypulinek - najukochańszy
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 11:55   

Prosze podajcie jakie leki dostawały Wasze ogony na zapalenie płuc?? Wyjechałam na 4 dni i jak wróciłam znalazłam Absynt o połowe mniejszą, z nastroszona sierścią, świszczącą przy oddychaniu, z czerwonym nosem i problemami z oddychaniem ;( Nie wiem dokładnie w jakim wieku ona jest, dostałam ją razem z drugim ogonkiem od Eruntale. Podobno to ogonek z pierwszego miotu rasowców w Polsce choć mogłam coś pokręcić :? Weci w Tarnowie są beznadziejni więc chce sama lekarzowi coś zaproponować żeby za późno nie było. Mała nie chce jeść ani pić, zlizała tylko odrobine kaszki z jogurtem z mojego palca i to wszystko. Niestety do weta moge pójść dopiero pod wieczór bo z pracy mnie nikt nie zwolni wcześniej :?
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 11:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Lenin dostawał enrobioflox przez 10 dni.

EDIT: Lenin wyzdrowiał po tych 10 dniach podawania leków. Obecnie mija 7 miesięcy od czasu choroby - nawrotu nie było.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
Ostatnio zmieniony przez Layla Wto Gru 04, 2007 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:02   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Oxywet przez 8 dni.

Oczywiście skutecznie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Gru 04, 2007 03:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:21   

Enroxil przez 3 dni/ dexafort, baytril 7 dni
Ostatnio zmieniony przez Viss Śro Lip 25, 2007 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:31   
   Zwierzątka: kotka Puma


enrobioflox zastrzyki przez 7 do 10 dni

edit.
ze skutkiem długotrwale pozytywnym - już ponad rok jak jest zdrowa :)
Ostatnio zmieniony przez falka Śro Gru 05, 2007 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 15:41   
   Zwierzątka: ogony


Baytril (to samo co Enrobioflox) w dawce maksymalnej (15 mg na kg ciała szczura), Dexafort (raz), Furosemid, do tego elektrolity. Ponieważ duszności sie zwiększyły, dostała Aminophyllinum i dodatkowo dodano Oxyvet (tetracykliny).
Jak długo to nie wiem, mała nie dożyła końca kuracji...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 13