Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:36
Zapalenie płuc
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 17:49   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Irsa, absolutnie nie powinien mieć żadnej przerwy w antybiotykoterapii.
Skoro Twój wet daje szczurkowi trzy dni na poprawę lub śmierć przy odstawieniu antybotyku (podczas zdiagnozowanego zapalenia płuc) powinnaś zrobić przede wszystkim jedno - ZMIENIĆ WETERYNARZA na takiego, który zna się na szczurach, o czym kilka już osób Ci pisało.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 17:56   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Na początku dostał Furosemid oraz Marbocyl i Deksadekt pierwszego dnia,teraz nie dostaje Furosemidu,pozostałe dwa tak. Niestety wet nie zapisał mu probiotyków. :( On chyba naprawdę się nie zna na ogonkach! A na Osowej nikt nie odbiera telefonu,jakby mieli nieczynne,ryzykować i jechać w ślepo w to zimno dziś dwoma autobusami? Jeśli będzie zamknięte,to Pepin niepotrzebnie zmarznie. Jutro mogę pojechać,ale nie mam gwarancji,że będzie czynne,najpierw chcę się dodzwonić.
_________________
Miranda
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 18:05   

Irsa, bardzo dobrze robisz nie jadąc w ślepo. Sprawdź w internecie godziny pracy lecznicy i dzwoń do skutku. Gdyby na Osowej było zamknięte, na pewno Layla i pozostali użytkownicy z Trójmiasta polecą Ci inną dobrą lecznicę :)
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 18:07   
   Zwierzątka: Szczury


Kwestia probiotyków raczej jest oczywista. Większość wetów ich nie zapisuje, bo ma nadzieję, że ludzie pamiętają, że należy je podawać przy antybiotykoterapii jako osłonę (w końcu internista przy przepisywaniu człowiekowi antybiotykoterapii też nie zawsze mówi o lekach osłonowych).

Zasada podstawowa antybiotykoterapii u szczurów - co najmniej 7-10 dni leczenia bez przerwy. Jeśli ktoś mówi co innego, to nie ma pojęcia o metabolizmie tych zwierząt i lepiej pójść do kogoś innego...
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 18:15   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


On dostaje antybiotyki od 28.12 i teraz ma mieć te trzy dni przerwy... Proszę o podanie mi adresu innej awaryjnej dobrej lecznicy dla ogonków w Gdańsku,bo nie wiem,co z tą Osową? Nieczynne mają czy jak?
_________________
Miranda
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 18:21   

Layla polecała chyba tę lecznicę: http://www.altervet.pl/, jak dziś nie zdążysz, to może chociaż da radę umówić się na jutro
Tutaj masz w spisie polecane lecznice z trójmiasta: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=126
Resztę zostawiam Gdańszczanom, bo ja nie tamtejsza i nie wiem o lecznicach nic poza tym, co jest na forum :-P
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Sty 02, 2014 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 18:23   
   Zwierzątka: brak


http://lecznica.gdansk.pl/index.php?id=51 - tu masz grafik lecznicy na Osowej, jest czynne codziennie do 19, sprawdź kiedy przyjmuje dr Ania i jedź, zamiast biadolić. Ewentualnie AlterVet na Jasieniu jest czynny do 21.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 19:26   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Pojadę jutro bo dziś mam wrażenie,że mieli nieczynne. Najpierw jednak sprawdzę,czy będą mieć czynne na pewno,a więc zadzwonię.
_________________
Miranda
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 19:41   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Irsa, zastanów się porzadnie. Pamiętasz co było z Węgielkiem? Chodziłaś do kijowego weta, nic nie robiłaś sobie z sugestii wybrania się do weta o wiele bardziej kompetentnego, a potem był płacz i zgrzytanie zębów, bo szczur nie przeżył. Nie mówię, że by na bank żył do dziś, bo tego nigdy nie wiemy - ale tu chodzi o zasadę. Z błędów ( ktore każdy popelnia przecież) nalezy wyciągać wnioski. Nie ma specjalnie mroźnej zimy, autobusy nie kursują co godzinę. Nikt nie ma masy wolnego czasu, że można na luxie jechać do weta - ale za zwierzeta jesteśmy odpowiedzialni i ten czas trzeba wygospodarować. Działaj, zamiast wyciagać coraz to nowe powody dlaczego nie. To by było na tyle z mojej strony. Mam nadzieje, że z Pepinem będzie w porzadku.

Poprawiłam błąd i literówki. /Devona
Ostatnio zmieniony przez Devona Pią Sty 03, 2014 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 19:47   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Mam zamiar wybrać się do lecznicy AlterVet, jeśli na Osowej nadal nie będę mogła się dodzwonić.
_________________
Miranda
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 19:53   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Na Osowej mają tylu pacjentów, że po prostu baaaardzo rzadko odbierają telefony. Do tej konkretnej lecznicy się jeździ, a nie dzwoni, jeśli mają dzień wolny - jest o tym napisane na stronie lecznicy. Polecam wycieczkę na Osową w najszybszym możliwym terminie, a nie czekanie na odebranie telefonu, bo możesz się nie doczekać i wyciągnąć błędny wniosek, przemyśl to. Tam nie zapisują na godziny - trzeba przyjechać i po prostu poczekać, a nie dzwonić i tracić czas tylko po to, żeby się "upewnić". Szkoda w tym wszystkim szczurka. :(
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 20:13   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


taivas, dobrze mówi. Jak nie odbierają to znaczy, że nie mogą. W dni pracujące ZAWSZE mają otwarte i jeśli nie ma któregoś z lekarzy to wyraźnie jest napisane o tym na ich stronie. Wsiadaj rano w autobus i jedź byle nie w korkach więc tak o 10 zacznij podróż. Godzina drogi to wcale nie tak dużo, ludzie dalej dojeżdżają do dobrych weterynarzy. Dla chcącego nic trudnego, do transportera polar wsadź coś innego ciepłego i w drogę.
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
Ostatnio zmieniony przez Devona Pią Sty 03, 2014 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 11:45   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Po wizycie w AlterVecie... Wszystko już wiem. To nie jest zapalenie płuc i tamten wet by mi go nie wyleczył. Zresztą i teraz nie uda się go całkowicie wyleczyć. On ma niedoczynność mięśnia sercowego. Miał robiony rentgen,na którym ewidentnie to wyszło i wetka powiedziała,że ona już przy osłuchiwaniu podejrzewała problemy kardiologiczne,a rentgen był w celu potwierdzenia diagnozy. Teraz Pepin ma dostawać Benakol codziennie w dawce 5 mg (trzeba podzielić tabletkę),Furosemid dawka 8 jednostek 3xdziennie,no i nie pamiętam nazwy,ale na wczoraj i dziś dostał taki pomarańczowy żel dopyszczny,żeby mu pobudzić apetyt. \poza tym Convalescence Support 3-4 x dziennie. On znowu stracił na wadze z 403 na 384 g. Był niewłaściwie leczony. Dziś po po łudniu na kontrolę,po dalsze leki(Furosemid),a wetka sama wczoraj zaproponowała,że rano do mnie zadzwoni zapytać,jak się czuje szczur,i zadzwoniła. Zdrowiem Pepina jestem załamana,bo nie wiadomo,ile pożyje,ale leczeniem i troską wetki jestem bardzo zadowolona. Z jednej strony smutno, :cry: ,z drugiej nadzieja na to,że pożyje jeszcze jakiś czas. :wink:
_________________
Miranda
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 13:25   
   Zwierzątka: brak


Wow, nie wiedziałam, że w AlterVecie mają rentgen :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 13:51   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
Irsa, bardzo się cieszę, że Pepin wreszcie jest dobrze leczony. Trzymam za niego mocno kciuki :kciuki: :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 15