Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozmawiać w trudnych przypadkach?
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:31   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Pauczak, ten wątek ma na celu właśnie szukanie niezjadliwych i uprzejmych sposobów na uświadamianie ludziom tak jak my kiedyś nieświadomym np. stadności szczurów, że mogą polepszyć byt swoich zwierzaków. To, że Ty trzymasz szczura samotnika w pojedynkę jest dla mnie dość oczywistą sprawą. To, że prawie każdy zaczynający przygodę ze szczurami informację o stadności wyniósł właśnie z forum też jest raczej nagminne. Ale to nie znaczy, że nie powinniśmy próbować docierać do osób początkujących w temacie też w sposób bezpośredni - a jak dotrzeć pokazuje ten temat. Zawsze jest nadzieja, że ktoś bardziej zrozumie potrzeby swojego zwierzęcia (tak zwierzęcia, a nie użytkowników forum). Nikt mu na chatę nie wchodzi i nie wciska swoich prawd. Szukamy tu skutecznych sposobów rozmowy z osobami chcącymi rozmawiać.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:37   

Pauczak napisał/a:
i to był pierwszy i ostatni post tam więc po co insynuujesz, że moja wypowiedź była.. nie taka?
Wnioskuję po Twoich wpisach w tym wątku.

Jeśli chodzi o to forum, gdzie Cię zbanowano - my za to nie odpowiadamy. Nie znam sytuacji, więc nie mogę się do tego odnieść, a nie chcę oceniać na podstawie relacji jednej strony.

Jeśli poddałaś się po pierwszym czy drugim łączeniu, to ja pewnie też zachęcałabym do dalszych prób. Początkujący i niedoświadczeni opiekunowie często źle interpretują zachowania swoich pupili, a także łatwo się zniechęcają i rezygnują, dlatego niektóre łączenia się nie udają. Nie twierdzę jednak, że tak był w Twoim przypadku, bo sama miałam szczura, który nie chciał się połączyć z moim stadem, ale dla jego dobra znalazłam mu inny dom, gdzie znalazł wspólny język z innymi szczurami.

Pauczak napisał/a:
utaj troszkę w tematach rozmowy schodzą na taki tor gdzie się ludzie szarpią i rywalizują o jak najlepszą metkę "hodowcy" (nie rozmnażanie a ogółem utrzymywanie zwierząt).
Hodowca prowadzi pracę hodowlaną poprzez kontrolowany i planowany rozród ;) . Natomiast konkursu na najlepszego opiekuna tutaj nie zauważyłam, jedynie zdrową chęć dokształcania i ciągłego poprawiania warunków u swoich podopiecznych, co akurat jest warte pochwały.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Pauczak 


Dołączyła: 30 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:41   
   Zwierzątka: Szczur


Devona, problem w tym, że życie straciły już trzy szczury(czyli trzy łączenia-dwa przy osobach z doświadczeniem).. Nie licząc poduszonych ptaków w moim azylu i biednego owczarka niemieckiego w parku-będzie miał uraz do małych puchatych kulek do końca życia.. :wink: :roll:
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:47   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Pauczak, ale przecież czym innym jest trzymanie szczura samego, bo nie toleruje obcych szczurów, jest agresywny i z nikim nie chce się połączyć, a czym innym trzymanie jednego, bo nie chce się trzymać dwóch albo "bo jeden lepiej się oswaja i to piękna więź" :| i myślę, że na forum (przynajmniej tu) nikt na taką osobę nie naskoczy i nie rzuci jej w twarz stwierdzeniem, że znęca się nad zwierzęciem...
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:47   

Pauczak, dlatego napisałam, że nie upieram się przy jednym rozwiązaniu, każdą sprawę rozpatruje się indywidualnie. Jeśli szczur zagryzł trzy inne, to kolejne łączenia narażają potencjalnych kompanów na niebezpieczeństwo. Ja bym zrezygnowała z łączenia po pierwszym zagryzieniu. Napisałam ogólnie o osobach początkujących, bo sama miałam kiedyś podobne dylematy i doskonale pamiętam, co mi sprawiało trudność, więc dzielę się wiedzą z tymi, którzy są zainteresowani, sama też często proszę o radę osoby bardziej doświadczone ode mnie. Moim zdaniem to kwestia nastawienia, nie przypominam sobie, żebym się czuła atakowana czy oskarżana. Na wszystkie pytania i wątpliwości cierpliwie odpowiadałam, ale ja zanim zabrałam głos na forum po raz pierwszy, spędziłam kilka dni i nocy na czytaniu i nie zalogowałam się tutaj, żeby się chwalić, tylko w poszukiwaniu wiedzy ;) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:53   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
Mam wrażenie, że temat trochę zszedł z głównego toru dyskusji :roll:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 22:12   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Off-Topic:
Też mam szczura samotnika i jak widać jestem sobie na forum, jestem akceptowana i, o zgrozo, nawet mi ludzie dają szczury do adopcji :o
A 'specjalistów od łączenia' jest niewielu. Łączyłam wiele razy, wiele różnych szczurów i stad a absolutnie sie za speca nie uważam.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 11