Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozmawiać w trudnych przypadkach?
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 18:52   

czlowiekkoldra napisał/a:
HAHAHAHAAA...
Nie mogę.

czlowiekkoldra, to w żaden sposób nie sugeruje przyjaznych intencji, a przynajmniej ja o takim sposobie wyrażania przyjaznych intencji nie słyszałam ;)

czlowiekkoldra napisał/a:
Nie ma tu nigdzie pytania o opinię tego co właścicielka zrobi z ich mamą.
Owszem, nie ma, ale to forum miłośników szczurów, więc dość logiczne, że przede wszystkim zależy nam na dobru tych zwierząt. Czasem być może pytamy się o zbyt wiele rzeczy albo z góry zakładamy najczarniejszy scenariusz, ale lepiej tak, niż przechodzić obojętnie obok potencjalnego cierpienia zwierząt, bo "to nie nasz interes".
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 18:57   

czlowiekkoldra napisał/a:
Przepraszam z góry, nie zrozum mnie źle, ale dlaczego czujesz potrzebę wtrącania się w czyjąś hodowlę.. Jeśli z dobrą radą to rozumiem, ok, ale za często tu widzę takie akcje chorobliwego kontrolowania i podważania decyzji hodowli. Temat jest o oddaniu szczurów.
Przypadkowy miot nie robi z opiekuna hodowcy, tym bardziej w przypadku, gdy miał trudność w rozpoznaniu płci. Sabeena słusznie zwraca uwagę na konieczność pozostawienia samicy towarzystwa, nie widzę tutaj objawów wtrącania. Jedną z roli forum jest także edukacja, zwłaszcza osób początkujących i mało doświadczonych. Tobie natomiast sugeruję więcej szacunku w stosunku do innych osób, bo ten fragment
czlowiekkoldra napisał/a:
HAHAHAHAAA...
Nie mogę.
nie jest ani przyjazny, ani przyjemny.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:05   
   Zwierzątka: Szczurki


Ja wiem, ale to nie jest w porządku żeby za każdym razem szukać dziury w całym. Ja doskonale wiem co to za forum, rili rili.
Prawda taka, że co nie napiszesz, można to hejtować. Po co to tutaj. Nie trzeba też każdego minimalnego błędu uznawać za znęcanie się nad zwierzętami. Tak teatrylizacja drobnych spraw. Nikt tutaj nie chce cierpienia zwierząt, a złwaszcza milusińskich szczurów. Ktoś to już tak w miarę słusznie ujął - zamkniętne kółeczko samouwielbienia fanatyków. Przecież takie zachowania w niczym nie zachęcają do korzystania z porad doświatczonych hodowców tutaj, a to dopiero przyczynianie się do cierpienia, bo ludzie nie mają ochoty być rugani za wszytsko, nie czytają tej przydatnej i dobrej wiedzy jaka jest zawart na forum, robią błędy i dopiero dochodzi do tragedii w hodowlach. Trzeba też czasami nieszablonowo spojrzeć ;)
Fju, przelałam te frustrację.. jakież to dojrzałe było z mojej strony xD
A tak serio to na naprawdę nie miałam złych zamiarów :) :roll:
Już nie spamuję tutaj biednej Potteromaniaczk :wink:
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:21   
   Zwierzątka: Szczurki


Apropo terminu "hodowca", może nieprawidłowo w stosunku do forum użyłam, ale z tego co ogarniam w szkole przynajmniej mnie tak uczyli, że to co uprawiają ludzie na forum i to co ja planuję to hodowla, w przeciwieństwie do chowu.
A co do tekstu, który tak Was boli, możecie w moją szczerość nie wierzyć, ale widać ze trzy razy użyty na zaś wyraz przepraszam nie starczył, więc SZCZERZE dla zaleczenia Waszej urazy, jeszcze raz przepraszam.
Z drugiej strony nie bądźcie tak delikatni. Łatwo jakoś Wam ochrzanić innych, ale powiedzieć coś ogólnie, nawet nie do konkretnych osób i już wielce dotknięci..
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:23   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
czlowiekkoldra, jest dokładnie odwrotnie. Hodowla to rozmnażanie zwierzaków pod kątem poprawy populacji genetycznej.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:29   
   Zwierzątka: Szczurki


Ok. Nie będę się mądrzyć jeśli nie jestem czegoś pewna. Ciocia Wikipedia wskazuje na moją wersję, ale może i tego nie umiem interpretować.
W każdym razie chodziło mi o trzymanie zwierząt do kochania w najogólniejszym znaczeniu. Jeśli macie na to specjalistyczny termin to poproszę.
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:33   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


czlowiekkoldra, w takim razie jak wg Ciebie powinno wyglądać uświadomienie autorki wątku, skoro grzeczne pytanie zadane przez Sabeenę jest Twoim zdaniem wścibianiem nosa w nie swoje sprawy?
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:35   

czlowiekkoldra, no to niestety nie czytasz zbyt dokładnie ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%B3w
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hodowla
Forum jest miejscem szerzenia wiedzy, więc dziewczyny chcą pomóc i edukują osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy w temacie, w którym niektórzy użytkownicy "siedzą" od lat. Potteromaniaczk "hodowcą" nie jest (w rozumieniu naszego wzajemnego kółka adoracji, ale domyślam się że regulamin nie jest Ci obcy ;) ), niemniej mam nadzieję że wszystkie maluchy znajdą dobre domki, a mama miotu będzie miała koleżankę :)
Trzymam kciuki
_________________


 
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:40   
   Zwierzątka: Szczurki


Ja nie widzę sensu w zadawaniu takiego pytania. Myślę, że jest to odstraszanie początkujących jakim jestem, bo na starcie można odnieść wrażenie, że wszytsko robi się źle. Taki ogólny brak akceptacji wśród użytkowników zniechęca, a to w tym dopiero widzę coś zlego, bo jak wcześniej wspomniałam, ludzie nie będą mieli ochoty korzytać z takiego forum, będą za to popełniać błędy z abraku wiedzy jaką mogliby tu zdobyć = doprowadzać do cierpienia zwierząt w waszym języku. Chciałabym już nie spamować. Może utwórzmy temat na którym będziemy roztrząsać nasze filozoficzne dopmniemania co jest bardziej słuszne?
 
     
Narowista 
ananas



Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 234
Skąd: 3city
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:43   
   Zwierzątka: prosiak, szczurzyny, pies, chłopak


Off-Topic:
Też odniosłam takie wrażenie.
 
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:47   
   Zwierzątka: Szczurki


Vaco, Już po około 4 przeanalizowaniu definicji ogarnęlam, że sie pomyliłam, zwracam honor limomanka
Jeśli chodzi o regulamin, tak czytałam. Wiem, nie można kogoś obrażać ( nu nu, nie ładnie ), ale serio nie róbmy tutuaj z osób na forum jakichś jajeczek delikatnych. A co do przkezywania wiedzy, wystarczyło by troszkę przyjemniej i delikatniej to ująć i bym nie miała się do czego przyczepić.
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:49   
   Zwierzątka: Szczurki


Narowista, jakie wrażenie?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:58   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


czlowiekkoldra, staraj się korzystać z opcji edycji wpisów. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Narowista 
ananas



Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 234
Skąd: 3city
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 19:58   
   Zwierzątka: prosiak, szczurzyny, pies, chłopak


No, że zaraz wszystko co się robi jest złe.
 
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 20:06   
   Zwierzątka: Szczurki


No takie jakieś tu są zasady. Z wiatrakami walczyć nie będę, ale mam prawo wyrazić zdanie, zwłaszcza, że wydaje mi się dość dokładnie je uzsadniłam ;)
Ostatnio zmieniony przez czlowiekkoldra Sob Maj 04, 2013 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 11