Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściółka dla koni
Autor Wiadomość
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 15:57   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


No z tego, co rozumiem, to nie dostane wcale, a nie później (no chyba że masz na myśli czekanie na wprowadzenie do sprzedaży polskiego odpowiednika). :]
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 16:18   

ja też nie dostanę, więc niestety rezygnuję. zarejestrowałam się tam tylko dla tej ściółki. no nic, trudno ;)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:35   

dlaczego nie dostaniecie? nie wiem kiedy Tigromaniak będzie/jest na forum, ale jak do niej wysłałam pw z danymi to mi napisała bym złożyła zamówienie w animalii na tę ściółkę pisząc, że biorę udział w akcji. nie rozumiem za bardzo dlaczego miałybyście nie dostać?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Oli, myślę, że dziewczyny wnioskują to z maili jakie dostały z animalii - tu masz mój. Nie jestem co prawda jakoś przekonana, czy faktycznie w animalii "nigdy więcej" już jej nie sprowadzą, ale można przyjąć, że na pewno nie na dniach. No i nie wiem jak ze styczniowym zamówieniem, czy nadal jest realne.
Moim zdaniem trzeba poczekać co za odpowiednik się pojawi, a jak będzie kiepski to marudzić dalej o sprowadzenie kolejnej palety Jopack'a.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 22:31   

Pyl napisał/a:
No i nie wiem jak ze styczniowym zamówieniem, czy nadal jest realne.
no ja cały czas o tym myślę, bo jakoś nie widzę w tej wiadomości do Ciebie, że już tej ściółki nigdy nie będzie. :drap:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 22:43   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nie sądzę, aby pani z animalii wysyłając do mnie informację, aż tak ważyła słowa, aby teraz wnioskować z nich, że "nigdy więcej" czy "na pewno nie w styczniu". Dla mnie przekaz tego komunikatu jest jasny - w tej turze nie dostanę, a jak będą mieli zamiennik to się odezwą. A cała reszta (odnośnie styczniowego zamówienia i dalszych losów sprzedaży tej ściółki przez animalnię) jest tylko domniemaniem, wymaga zweryfikowania.
Ja namolna nie będę, bo dopisywałam się do wolnych worków, więc nie wypada mi marudzić, że nie dostałam. Dziewczyny mogą się awanturować :wink:
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 13:41   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


dostałam dzisiaj info, że ze ściółką Jopack nadal są ogromne trudności; natomiast oferują 15kg ściółkę lnianą polskiego producenta za 36 zł http://animalia.pl/produk...2ka_Lniana.html
zgodziłam się na zamianę; dam znać jak wypróbuję.
a jak Wasze zamówienia?
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 14:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Moje zamówienie tak samo - zmieniłam na lnianą. Na fotce ściółka wygląda na strasznie drobną, ale dam znać jak dostanę i zobaczę w naturze.
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 14:15   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Jopack to też ściółka lniana i wygląda bardzo podobnie do tej polskiej produkcji :wink:
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 14:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nakota napisał/a:
Jopack to też ściółka lniana

Słuszna uwaga - ja zmieniłam zamówienie z lnianej na lnianą :) Tyle, że ta druga nie ma nazwy producenta, w ofercie jest jako "ściółka lniana". Czyli powinnam napisać, ze zmieniłam zamówienie z ściółki lnianej Jopack na ściółkę lnianą :wink:
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 21:52   

Pyl napisał/a:
Na fotce ściółka wygląda na strasznie drobną
ta Jopack też jest drobniejsza od zoluxa, ale to wiesz, bo sama widziałaś. Ja po użyciu kilka razy tej Jopacka mogę powiedzieć co następuje,

jest taka sobie, tzn. ja ją porównywałam ze ściółką lnianą zoluxa i ta zoluxa według mnie jest lepsza, chociaż ta końska (obie są końskie i lniane) bardziej się opłaca, ale
- jest drobniejsza, przez co jest bardzo lekka i fruwa tam i siam przy nerwowym (czyt. młodym) stadzie
- trochę pyli, tzn. jak ją wsypywałam to czułam że wdycham pył, po wysypaniu tego już nie ma
- chłonna jest chyba tak samo, chociaż jest drobniejsza to szybciej się zużywa

jeśli mam być szczera, to na pierwszym miejscu dla mnie jest lniana zolux, potem lniana Jopack, a następnie trociny Pinio classic i koniec mojej listy z preferencjami . :P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 23:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Do mnie dziś przyszła dostawa polskiej ściółki lnianej (tej co nie ma podanego producenta i jest obecnie w ofercie animalii) - można ją kupować w paczkach 5l, 12l i 15 kg.

Wersja 15kg opakowana jest w... gustowny worek. :lol:
Tak wygląda zbliżenie (ściółka w małej narożnej kuwecie, żeby było widać skalę "wiórków") a tak dla porównania opisywana przez Oli ściółka Zoluxa (Oli, nie lniana tylko z konopi, nie?).

Relację z używania zdam jak tylko trochę mi ją zasikają - jutro wysypię głównemu stadu, więc info za minimum tydzień.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 01:33   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Pyl, do mnie też dotarła i zastanawiam się gdzie ja ten piękny worek upchnę.. patrząc na tę ściółkę zaczynam mieć obawy co do jej działania :/
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 16:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


believe_86, sprawdzimy. Najwyżej stracimy trochę nerwów i 36 zeta. Do przeżycia.
Bo Zoluxa wypróbowałam (za namową Oli - jak to zobaczyłam to też nie byłam przekonana) i jestem bardzo zadowolona. Tylko cena wysoka jak na tę liczbę klatek do obsłużenia, więc szukam alternatywy.


Sprawdziłam na kwitach i producentem tego cuda jest "Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich o. Zakład Doświadczalny LENKON".
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 17:58   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Pyl, najwyżej mi się szczury ujarają :rotfl: albo ja jak nie będzie się sprawdzać i zostanę z 15 kg worem zielska :lol: zapraszam wtedy na chill outowy wieczór do mnie :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 11