Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Anouk
Nie Mar 27, 2011 06:59
Pseudohodowcy, "rodowodowe" szczury na allegro
Autor Wiadomość
agata.zuzanna 


Dołączyła: 24 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:15   

:( a juz się cieszyłam...
juz nie mogę się szczurków doczekać, ale nigdzie nie mogę znaleźć ogłoszenia, które byłoby akualne. fajny byłby niebieski, ale naprawdę zwykły 'nieciekawy' też może być. tylko problem jest taki, że hodowle zarejestrowane każą na siebie czekać miesiącami, a zestresowanego szczura po testach boję się brać, bo nie jestem doświadczona w szczurzej psychologii. z kolei zachwalane przez wszystkich adoptowanie szczura z ogłoszenia, owszem, to, ze za darmo swiadczy o tym, że ta osoba nie robi tego dla pieniędzy, ale albo o jej nieodpowiedzialnosci, bo się zdarzyła wpadka, jezeli nie jest hodowcą, albo był to wypadek i ratujemy, ale tez nie wiadomo wtedy co ratujemy, moze byc genetycznie równie skrzywdzone co z zoologicznego..
no i co robic?
 
     
szeol74
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:18   

W dziale planowane mioty sa ogloszenia 3 hodowli gdzie krycie bedzie na tzw dniach:)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:29   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


agata.zuzanna napisał/a:
że hodowle zarejestrowane każą na siebie czekać miesiącami


Nieprawda.

Często w już urodzonych miotach czekają na domy dwa lub trzy malce. Hodowcy nawet chętniej sprzedają braci lub siostry razem. Są planowane mioty w zarejestrowanych hodowlach, ja bym jednak w tę stronę celowała, jeśli adopcji się boisz.

[ Dodano: Nie Sie 26, 2012 16:33 ]
agata.zuzanna, scaliłam Twój temat z już istniejącym na forum. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:34   

agata.zuzanna, ale szczury do adopcji nie różnią się aż tak bardzo od rodowodowych, w Polsce jeszcze nie ma super zdrowych linii. A do adopcji są nie tylko szczury z wpadek, czasem ktoś odebrał do uratowania ciężarną samice, czasem ktoś oddaje swoje szczury, bo wyjeżdża ;) ja mam 2 z zoologa, jednego dorosłego którego dziewczyna musiała oddać i 2 wpadkowe, w tym jeden z wpadki 6 dni po kastracji ;) więc to nie musi być nieodpowiedzialność :) a sama nie wiem, który jest najkochańszy, wszystkie lubią człowieka i są urocze :mrgreen:
 
     
agata.zuzanna 


Dołączyła: 24 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:36   

no właśnie przeglądam:) a moge jeszcze zapytac ile kosztuje szczurek z hodowli? (tak orientacyjnie)

[ Dodano: Nie Sie 26, 2012 16:37 ]
wiecie, nie zalezy mi na rodowodzie, tylko nie chce swoim brakiem doswiadczenia zrobic mu i sobie krzywdy, wiec wole isc na latwizne
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:39   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


na stronach hodowli sa umieszczone ceny , a jesli chodzi o allegro mozna zglosic naduzycie nazwy "hodowla "- wprowadzanie w blad kupujacych , poniewaz takie miano moga przyjmowac tylko hodowle zarejestrowane w zwiazkach , wszytsko inne nawet jesli ma podstawe dzialalnosci gospodarczej , nadal pozostaje tylko dzialalnoscia gospodarcza , zdarzalo mi sie juz tak zadzialac z powodzeniem;) wtedy aukcje byly usuwane
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith Nie Sie 26, 2012 15:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
polonistka 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 1201
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:41   
   Zwierzątka: córka


agata.zuzanna, ja od początku mam tylko ogony z adopcji, też nie miałam doświadczenia :) Opieka nad szczurami z ogłoszenia i tymi z hodowli się nie różni. Naprawdę warto przejrzeć ogłoszenia.
_________________
Za TM: Leda, Westa, Wenus, Eris, Nike i Pandora :(
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:42   

agata.zuzanna, ale hodowla to nie łatwizna, bo musisz po śmierci zwierzaka zrobić sekcję, zadbać o pewne sprawy " hodowlane" w kwestii zdrowia za życia szczurka i być z hodowcą w kontakcie :) Dla mnie to na przykład mały minus, że coś nade mną wisi, jakiś dodatkowy obowiązek ;) maluszek kosztuje 70-100zł.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


I jeszcze jeden temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1680

70 stron na temat takich wątpliwości i niektórych "mitów".
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
agata.zuzanna 


Dołączyła: 24 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:48   

kurka siwa, jeżeli mówicie, że nie ma różnicy, to i zaadoptuję, tylko nie mogę nigdzie znaleźć. tu na alloszczurze z Warszawy nic nie ma, a ja wolałabym odebrać osobiście, a grzecznie słucham i juz na ogłoszenia allegro i tablica.pl nie patrzę. jedyne co, to chciałabym żeby byly to 'menskie pcie' oraz żeby były młodziutkie, i tak krótko żyją szczurki, żeby roczniaka brac i po półtora roku sie żegnać.
a sytuacja jest taka, ze sie już od par tygodni zbieram do tej adopcji, czytam, przygotowuję, załatwiam wyprawkę, teraz za tydzień kończy mi się taki wyjątkowo pracowity okres i będę miec więcej czasu żeby oswajać maluchy. więc za tydzień bym chciała...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 15:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


agata.zuzanna, możesz też zdecydować się na duet rodowodowo-adopcyjny.

W tym miocie: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12804 mogą być jeszcze wolne maluchy, warto napisać.

A co do adopcji, ja polecam. Spróbuję się zaraz rozejrzeć i Ci podrzucić tematy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 16:04   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


agata.zuzanna, maluszki z dowozem do Warszawy:
http://forum.szczury.biz/...t=12905&start=0
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
agata.zuzanna 


Dołączyła: 24 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sie 29, 2012 22:10   

UWAGA!!! tamta kobieta sprzedaje też szczury na karmę, 'plenne, szybko przybierają na masie' sprzedaje też ciężarne samiczki!!!!!!
:( :(:(:(


ps. dziękuję wszystkim za rady, szczurki prawdopodobnie w przeciągu dwóch tygodni już będą u nas - z adopcji, ratowane z zoo:)
pozdrawiam
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 12:55   
   Zwierzątka: brak


agata.zuzanna napisał/a:
ps. dziękuję wszystkim za rady, szczurki prawdopodobnie w przeciągu dwóch tygodni już będą u nas - z adopcji, ratowane z zoo:)
pozdrawiam

Super, gratulujemy :) Mam nadzieję, że za nie nie zapłaciliście ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
agata.zuzanna 


Dołączyła: 24 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 14:19   

nie, a wszystko dzięki xxx (przed nami jeszcze wizyta, ale liczę, że wszystko pójdzie gładko)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12