Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak często szczur powinien robić kupki?
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 21:59   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Martini, mi jedynie chodziło sam czubeczek łyżeczki. U mnie też nie były przekarmiane nabiałem a zniosły. Mleka ani choćby sera nie dostawały. Jedynie to raz chyba

Najrozsądniejsze- myślę, że jeśli będzie się biegunka utrzymywać to poprosić o ta pastę lub o jakiś podobny specyfik u weta. U ludzi Lakcid nie zawsze pomaga.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 22:22   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Cegriiz napisał/a:
Martini, mi jedynie chodziło sam czubeczek łyżeczki.


Czubek łyżeczki to niedużo dla człowieka, który jest x razy większy od szczura:) Zresztą sam czubek łyżeczki sklepowego kefiru z pasteryzowanego mleka to chyba nie jest ilość do odbudowania flory bakteryjnej.

Off-Topic:
Jeśli ma się bezlaktozową alternatywę dla jogurtu, to moim zdaniem zawsze lepiej ją podać - z perspektywy osoby nietolerującej laktozy. Objawy nietolerancji nie zawsze widzisz, nie musi to być biegunka, może być na przykład krótkotrwały ból brzucha - szczur nie poinformuje, a będzie niepotrzebnie cierpiał.
_________________
think big, start small
 
     
Truskiew 



Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 462
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 12:10   

Dziękuję za szybką odpowiedz. Poleciałam wczoraj do weta pogadać i dzielę się tym co usłyszałam może komuś się przyda. Wet powiedział, że ta biegunka mogła wystąpić z 2 przyczyn. 1. zmiana antybiotyku z podawanego w zastrzyku na ten podawany doustnie, 2. Z powodu lakcidu, mówił, że szczurki które nie jadały nigdy jogurtów czy nabiału mogą tak zareagować, kazał wczoraj po antybiotyku nie podawać lakcidu tylko smectę (opakowanie podzielić na 4 części rozpuścić w wodzie i podać). Jak biegunka przejdzie mozna spróbować wprowadzać powolutku jogurt lub lakcid i obserwować.
Dzisiaj już jest dużo lepiej dostała nawet odrobinę jogurtu i na razie jest ok. pozdrawiam
 
     
Truskiew 



Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 462
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 12:22   

A i odstawiłam na razie surowe jabłuszka, marchewki i inne surowe Mańkowe pyszności. Zostawiłam suchą karmę, vibovit i gotowany ryż z marchewką. To tak na marginesie.
Chyba jestem przewrażliwiona na punkcie mojej księżniczki :) cieszę się, że sytuacja jest w miarę opanowana zarówno z zapaleniem macicy jak i z biegunką. A przynajmniej wygląda jakby była opanowana. Jeżeli ktoś by szukał dobrego weta w Bydgoszczy to MAM! dajcie znać, bo nie wiem czy tutaj moge udzielać takich informacji czy w innej części forum?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 12:29   
   Zwierzątka: brak


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1272 - tu jest spis treści działu o lecznicach, jeśli nie ma tematu o tej, którą chcesz polecić - załóż nowy, a jeśli jest - dopisz się do istniejącego ;)

No i pamiętaj, że szczurki do zwierzęta stadne, nie mogą żyć pojedynczo - koniecznie przygarnij małej koleżankę, gdy wyzdrowieje.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11