Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Maj 02, 2012 10:13
Sklepy zoologiczne godne polecenia
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 09:31   

No właśnie - biorąc z zoologa, trzeba być świadomym, że to nie jest pewne źródło - że owszem może w niektórych sklepach weterynarz zerknie na te zwierzaki, ale komu się opłaca stosować kosztowną kurację na szczurze, który żyje np. 2-3 lata? Ostatnio była opisywana w gazetach historia faceta, który za 800zł ( :shock: ) kupił kota w zoologu, a ten nie dość, że po pięciu dniach mu padł, to jeszcze zaraził jego drugą kotkę...
Ale ludzie to w ogóle są dziwni - słyszałam też niedawno historię o ludziach, którzy kupili psa z hodowli za ciężkie pieniądze i po dłuższym czasie okazało się, że suczka ma jakąś bakterię w drogach rodnych - najprawdopodbniej złapaną gdzieś na spacerze, bo hodowca przebadał wszystkie swoje psy i były zdrowe. I ci ludzie chcieli oddać, psa bo ma bakterię
:shock: nie wpadli na to, że można podać antybiotyk, tylko chcieli oddać psa...
tak czy siak, zbychzz, dzięki za ostrzeżenie, ale trzeba też pamiętać, że zoolog to nie najelpsze miejsce do kupoania zwierząt, a tym bardziej oddawani ich tam, gdy są chore.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 09:37   

przypominam :
Cytat:
1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.


A wymienianie na lepszy model to właśnie traktowanie jak rzecz.
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 10:02   

Cytat:
A wymienianie na lepszy model to właśnie traktowanie jak rzecz.
jasne, ja bym osobiście nie wymieniła, z resztą większość moich zwierząt to niespodziewajki wciskane mi za darmo bo były chore. Co nie zmienia faktu że człowiek ma prawo zwierzę zwrócić, nawet pomimo jakiegoś tam paragrafu. jak zasiądę normalnie do kompa a nie w biegu to postaram się to gdzieś wyszukać.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 15:14   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


ja powiem tak. kiedys dyskutowalam ze znajomymi na ten temat.
Ja zwierzęcia bym nie oddała- to nie jest dla mnie tylko zwierze, wiedzialam tez ze moze byc chory zwierzak biorac z zoologicznego (i każdy powinien sobie zdawać z tego sprawę!) ale ratowalabym go wszystkimi mozliwymi sposobami- odkad jest ze mna ja jestem za niego odpowiedzialna. zawiadomilabym o tym sklep i probowala odzyskac pieniadze za leczenie- aczkolwiek to tylko tak o, bo nie liczylabym że mi oddadza.
w sklepie gdy usłyszałam że bez problemu wymieniaja jak gryzie to bylam wstrzasnieta- nie o to pytalam i nie o to mi chodziło, liczylam na calkiem inna odpowiedz.
czysto subiektywnie tez uważam że jakby ode mnie zalezala taka decyzja w sklepie to wolalabym przyjać zwierze bo np gryzie, bo może uda się znaleźć dom jeszcze, niż pozwolic by zwierze przebywało z kims kto go nie chce i aż żal pomyslec jak może potraktować.
Jeżeli chodzi o chore zwierze to tak jak juz pisalam- kłocić się można o kase za leczenie i zakup, ale nie wyobrazam sobie oddawania z tego powodu praktycznie nowego członka rodziny...

podsumowujac- uważam że sklepy przyjmujące zwrot zwierząt 'nie takich jakby ludzie chcieli' (podobno duzo osób zwraca fretki bo im sie zapach nie podoba- a wszedzie piszą jak jest, wiec trzeba wiedziec na co sie decyduje czlowiek a nie tylko że ładnie wygląda:/) postępują lepiej niż jakby tego nie zrobili, bo moze taki czlowiek wypuscic takie zwierze a wiadomo ze wątpliwe by przezylo na wolnosci, lub jeszcze wiele innych gorszych scenariuszy..
co do ludzi ktorzy oddaja zwierzeta- nie wypowiem sie, bo ja tego nie rozumiem i nigdy nie biore pod uwagę.
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
Małpa 
Dawniej maartuusiaa94



Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 228
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 15:39   
   Zwierzątka: <: )~ Jamal, Za TM: Joyuś ;((


Off-Topic:
ja miałam kiedyś mieszańca huskyego z owczerkiem - Reza. Była malutka jak mama kupiła ją (50,-) na targu od jakiegoś pseudo czy też wpadki. Miała nosówkę , leczyliśmy ją na wszystkie możliwe sposoby, w końcu, gdy już wyzdrowiała, okazało się,że jest wg nie zsocjalizowana i ani trochę nie oswojona, zaczęła gryźć i rzucać się na całą rodzinę, łącznie z moją 2-letnią wtedy siostrą. Trzeba było ją oddać znajomemu do pilnowania dużego terenu. Na leczenie poszło mnóstwo pieniędzy, kilka tysięcy. I nic z tego nie ma. Kupowanie na targach to tak samo jak w zoologach - ruletka.
_________________
Moje ogonki:
Jamal standard standard black capped.
Za TM: ;(
Joy dumbo velveteen black silvered niest. irish.

[/url]
 
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 16:43   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


Off-Topic:
Małpa ma racje- to ruletka. Kupując w niepewnych źródłach trzeba brać to pod uwagę i nie można mieć pretensji. Jest jednak różnica miedzy agresywnym psem a gryzoniem. pies może okaleczyć a nawet zabić, a gryzoń raczej nie ma takiej możliwości. Sama przez 2,5 roku mialam kompletnie dzikiego szczurka- probowalam udomowic, nie było szansy, ale przezyła u mnie swoje lata, bez brania na rece, czy nawet głaskania. sama się sobą rządziła, ale w życiu bym jej nie oddała. nie wyobrażam sobie jednak agresywnego psa szczególnie w domu gdzie jest dziecko- o wielu wypadkach już było slychać.
proponuję wydzielić odpowiedzi do osobnego tematu lub coś bo zrobił sie offtop do którego tez sie przyczynilam;)
 
 
     
Małpa 
Dawniej maartuusiaa94



Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 228
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 19:29   
   Zwierzątka: <: )~ Jamal, Za TM: Joyuś ;((


Off-Topic:
dudzia, moja odp. nie odnosiła się do konkretnego przypadku gryzących gryzoni( :roll: :lol: ) tylko do chorych zwierzaków z niepewnych żródeł, agresywnego malucha też bym nie oddała, za nic na świecie.
_________________
Moje ogonki:
Jamal standard standard black capped.
Za TM: ;(
Joy dumbo velveteen black silvered niest. irish.

[/url]
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 22:46   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Mangusta napisał/a:
jasne, ja bym osobiście nie wymieniła, z resztą większość moich zwierząt to niespodziewajki wciskane mi za darmo bo były chore. Co nie zmienia faktu że człowiek ma prawo zwierzę zwrócić, nawet pomimo jakiegoś tam paragrafu. jak zasiądę normalnie do kompa a nie w biegu to postaram się to gdzieś wyszukać.


Sklep, według prawa, może zaznaczyć, że nie przyjmuje zwrotów na nic.

zbychzz napisał/a:

hej o czym ty piszesz ? Ruletka czy zwierzaczek bedzie chory czy zdrowy ??? Obowiązkiem spzedawcy jest przebadanie każdego zwierzaczka - wyobraź sobie sytuację że kupujesz chorego zwierzaczka z zakaźną chorobą (mało prawdopodobne ale możliwe) i co wtedy dzieje się w domu ?


A takieog obowiązku sklep teoretycznie nie posiada, mimo ze można by to podciągnąć pod prawa zwierząt.
Problemem tak naprawdę są nie tylko sklepy zoologiczne, ale przede wszystkim hurtownie zwierząt, bo to stamtąd tak naprawdę przyjeżdżają zwierzaki już zarażone, zarobaczone itd... I wtedy sklep ma wybór czy zwierzę leczy czy nie. Niestety często sklepom leczenie się nie opłaca, a sklep rządzi się swoimi prawami...
 
     
mc 



Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 730
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 08:51   
   Zwierzątka: 8 szcz


Wrocław
ul Zemska
Sklep wędkarsko - zoologiczny
zwierzęta: chyba rybki, ale nie zwróciłam uwagi
Jest to mały osiedlowy sklepik, ale ma dość duży wybór karm i akcesoriów dla gryzoni. Przede wszystkim zaskoczył mnie wybór karm VL. Obsługuje tam właściciel, który jeśli nie ma czegoś na stanie to sprowadza w miarę potrzeby. Poza tym ucięłam sobie z nim miłą pogawędkę i powiedział mi, że nie ma sumienia sprowadzać zwierząt z wielkich hodowli co według mnie zasługuję na pochwałę. Obsługa klienta profesjonalna, można płacić kartą.
_________________

 
 
     
Adeline 
vel NIVI



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 553
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 14:35   
   Zwierzątka: pies, koty, szczurki.


Kochani, a Kraków? Najlepiej gdzieś w NH? :D
_________________
Za TM: Farin, Pacek, Yossarian, Major Major, Don Ciastko [*]
Ze mną: *Victor, Sampel, Saaki, Pianka, Maia, Pipi :wavexxs:
*NASZ BAZAREK - Kombucha, Grzybek Tybetański, Kryształy Japońskie - dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia.
*Youtube.
*Adelinowe Lowe na fotoblogu.
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 23:35   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


SZCZECIN

Amazonia Zoo
ul. Poniatowskiego 2A (blisko rynku Pogodno)
http://www.amazoniazoo.pl

Zwierzęta: tylko rybki
Sprzedawcy mili oraz kompetentni, skorzy do dania jakiejś rady albo poszerzenia asortymentu (w miarę możliwości oferowanych przez ich dostawcę). W sklepie dla naszych szkodników można znaleźć produkty Versele-Laga, Vitakraft, Vitapol, Herbal Pets, Dako-art, Megan, dokładniej się nie rozejrzałam, ale sklep wywarł na mnie dobre wrażenie. Ze ściółek trocinki, sianko, bawełna i ten drewniany (?) żwirek. Tylko dwa modele transporterków (chyba Trixie) i frykasy głównie Vitapolowskie, ale usłyszałam, że chcą dalej rozszerzać asortyment.
Ceny przystępne, dałam dzisiaj za VL Rat Nature 750g 16,50zł (w centrum handlowym Galaxy stoi 21zł), za Rat Complete 500g 13,90zł. Miło też, że podają konkretne terminy - jak wcześniej pytałam o dostawę VL, poprosili o przyjście we wtorek po południu i istotnie trafiłam na karmę.

-----
Odnośnie Zoo u Niedzielskich w Galaxy, pojawiła się tu jedna pozytywna opinia i ja raczej też jestem na tak, głównie z powodu sprzedawców, którzy mieli / mają szczurasy w domu i zdają się zajmować tymi sklepowymi. Plusem w tym sklepie jest też to, że choć nie mają klatek, to akwaria przynajmniej mają tylną ścianę do połowy z kratek, nie są totalnie szczelne, jest czym oddychać, jest co jeść, co pić, płcią rozrabiaki rozdzielone. Ostatnio jak byłam, nie widziałam tam szczurków, ale nie zapytałam o powód. Ogółem też raczej bym poleciła ten sklep, gdyby nie ceny.
 
     
Wiewiora 



Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 323
Skąd: Bydgoszcz/Cieszyn
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 10:56   
   Zwierzątka: dwa psy,dwie szynszyle, dziesięć <:3 )~ i świniol


mam pytanie do osob z Bielska Bialej, czy jest jakis zoologiczny w tym miescie gdzie moglabym kupic Versele Laga Rat Complete?
_________________
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

George Bernard Shaw

Elmo, Syriusz, Acair Abraxas, Ksawery Abraxas, Hipolit SunRat's
za TM: Tofik, Dyzio Marzyciel, Gratis, Wirek, Diabeł, Coś [']
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 11:40   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Wiewiora, ja kupowalam w Sferze ;)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Wiewiora 



Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 323
Skąd: Bydgoszcz/Cieszyn
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 12:03   
   Zwierzątka: dwa psy,dwie szynszyle, dziesięć <:3 )~ i świniol


to moze mialam ostatnio "szczescie" ale w ogóle nie widzialam tam tej firmy. bede przejezdzac w sobote to zobacze. w cieszynie moge pomarzyc o tej karmie :(
_________________
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

George Bernard Shaw

Elmo, Syriusz, Acair Abraxas, Ksawery Abraxas, Hipolit SunRat's
za TM: Tofik, Dyzio Marzyciel, Gratis, Wirek, Diabeł, Coś [']
Ostatnio zmieniony przez babyduck Śro Sie 04, 2010 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 12:38   

Wiewiora, nie możesz kupować przez internet? Taniej wychodzi, jeśli kupisz za jednym razem więcej ;) No i dowóz do domu ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13