Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 19:45
[Miot] Niespodziewany poród
Autor Wiadomość
Bee 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 16:30   [Miot] Niespodziewany poród

Witam, 1,5 tygodnia temu kupiłam szczurke. Wyglądała normalnie, nie miała zaokrąglonego brzuszka ani nic, więc dzisiejsze piski małych szczurków to była wielka niespodzianka!
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem co robić. Szczurek dopiero zaczął się ze mną oswajać i nie pozwala zbliżyć się do domku. Maluszki widziałam tylko raz i to przez okienko w domku bo ona nie zostawia ich samych i cały czas na nich siedzi. I teraz nie wiem co powinnam w takiej sytuacji robić. Dałam jej do domku chusteczki, przeniosłam z pięterka pokarm i wodę aby miała bliżej. I narazie jej nie przeszkadzam. Tylko mam parę pytań:
1) Powinnam zabrać domek czy go zostawić?
2) Czy gdyby, załóżmy, jeden maluszek nie przeżył, to ona by go wyniosła czy dalej miałaby go w gnieździe?
3) Nie chcę jej denerwować i na siłę nie zaglądam do domku, czy sama sobie z maluchami poradzi?
Ostatnio zmieniony przez Kluska Pon Mar 26, 2012 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 16:53   

Bee,
1. Domek na pewno daje więcej bezpieczeństwa, tym bardziej samiczce, która mało Cie zna. Ale także przeszkadza w obserwacji malców. Decyzja należy do Ciebie. Domek możesz zostawić, a samice raz dziennie wyjmować z klatki jak wyjdzie z gniazda i wtedy przeglądać małe. Jednak ze względu na jej słabe oswojenie nie dotykaj maluchów rękoma, rób to przez chusteczkę.
2. Może go wynieść, ale nie musi. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji i nie wyniesie, to samica go po prostu zje. Nic jej nie będzie.
3. Na pewno sobie poradzi. Ale lepiej raz dziennie (tak jak to wyżej opisałam) zaglądać do maluchów oraz obejrzeć sutki samicy czy są całe i zdrowe.


Teraz musisz samicy zapewnić dużo spokoju oraz białka (jajko, gotowane mięso z ryżem czy makaronem, dziecięce kaszki i gerberki).
Do 8 dnia życia maluchów nie sprzątaj jej klatki. Zlikwiduj wszelkie półki, aby samica skacząc z nich nie zrobiła krzywdy maluchom. Chusteczki jeśli będą bardzo zabrudzone wymieniaj po kilka, nie wszystkie. Możesz dać jakiś pocięty ręcznik, bluzke, polar.

W dziale jest kilka tematów co robić w takiej sytuacji (nawet są podklejone jako ważne).

Powodzenia.
_________________

 
     
Bee 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 21:21   

Dzięki za rady, idzie jej super. Dopiero drugi raz widziałam maluchy, sprzątałam im domek, mamuśka o dziwo mi pozwala :D Jest ich pięcioro, daję fotkę, jaką zrobiłam dzisiaj.
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 21:48   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Śliczności :) Jakby któryś z tych cudnych kapturków okazał się chłopcem to jestem chętna go wziąć. Skąd jesteś?
 
 
     
Bee 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 12:02   

Jeszcze nie sprawdzałam płci hmm po tygodniu można już rozpoznać?
Z Gdańska.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 12:18   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ale grubaski :DD
 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 16:40   
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


Śliczne są *__*
Nie jestem w stanie jeszcze powiedzieć czy na pewno(wszystko zależy od zdobycia klatki i innych potrzebnych rzeczy) ale jeśli szukasz dla nich nowego domku to byłabym tak jak agacia jetem zainteresowana panem :)
Kciukam za maluszki ^_^
_________________
Charlie the Unicorn <3
1, 2, 3
psycho :jezor2:
http://en2.transformice.com/ gra z myszami w roli głównej. Może nie ambitna, ale wciągająca.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 16:44   

Bee, płeć można rozpoznać już kilka godzin po urodzeniu ;) chłopcy mają wydatniejszego siusiaka :P
 
 
     
ata
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 13, 2010 17:47   

fajne kluski, zadziwiające, że jest ich tylko 5 :) masz szczęście, że nie jakoś szałowo dużo :)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 18:22   

ciesz się, ze tylko 5 :wink:
skoro mamuśka nie ma nic przeciwko to wyjmuj je najczęściej jak możesz :mrgreen:
_________________

 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 13:01   
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


L. napisał/a:
skoro mamuśka nie ma nic przeciwko to wyjmuj je najczęściej jak możesz :mrgreen:


I korzystając z okazji zrób kluseczkom więcej zdjęć, bo to jedno tylko sprawia, że chce się je oglądać i oglądać... :serducho: :zakochany:
_________________
Charlie the Unicorn <3
1, 2, 3
psycho :jezor2:
http://en2.transformice.com/ gra z myszami w roli głównej. Może nie ambitna, ale wciągająca.
 
 
     
Bee 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 16:33   

Pewnie Marca, dzisiaj sprawdzałam płeć, jak dla mnie wszystkie wyglądają na chłopców, chociaż jeden napewno...tak mi się wydaje, ale mam nadzieję na samiczkę, wtedy ja zatrzymam.
 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 16:52   
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


O jeju :serducho: Na prawdę cudne kluseczki z nich. Kciukam żeby były silne i zdrowe :kciuki: Oraz żeby zgodnie z Twym życzeniem jedna klucha była płci pięknej :D

@edit: mam też nadzieję, że będziesz wrzucać co jakiś czas zdjęcia tych malców żeby widzieć jak rosną :serducho:
@edit2: tu na forum jest gdzieś temat o rozpoznawaniu płci, więc jak maluchy wystarczającą podrosną, a Ty będziesz miała wątpliwości to pstryknij im foty a ktoś na pewno oceni :D
 
 
     
Bee 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 20:51   

Dzisiaj małe zaczęły otwierać oczka!
Mam jedno pytanie, mój brat też chce dziewczynkę, ale uparł się, że swoja chce w klatce osobno, czy gdyby one np. spotykały się na "bieganiu" to nie było by żadnych niesnasków między nimi? Lub np. po jakimś czasie ona by wróciła do klatki matki?
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 20:54   

pokaż bratu ten filmik to może zrozumie dlaczego szczur w klatce nie powinien mieszkać sam http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE :wink: wybiegi to zaledwie maleńki ułamek całego życia szczurów.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11