Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:05
Psiaki VIII
Autor Wiadomość
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 16:38   

No wiesz, cierpliwa raczej nie jestem. Metoda Victorii, czy zawracanie, jak zaczyna się napinanie smyczy, nawet nie zaczęła skutkować. Negrze się po prostu blokuje głowa, jak coś zobaczy i się na to nakręci. Idzie za mną, ale głowa w tył. Smaczki działały tylko jak były. Po każdym jednak Negra stwierdzała, że to koniec zadania i można ciągnąć. nie wiem, czy mam tyle siły, żeby przez najbliższe 12 lat, co dzień, na każdym spacerze motywować psa. Szukam metody, która nauczy psa raz na zawsze, jakie są zasady.
W tej chwili mamy metodę Cesara, czyli podział spaceru na przemieszczanie się i swobodę. Nie ma bezsensownego biegania od krzaczka do krzaczka i wokół człowieka na całej szerokości chodnika. Idziemy na krótkiej smyczy, jak ja napina to jet krótkie szarpnięcie. Negra zapomina jednak po kilku krokach, że ma mnie nie wyprzedzać i znowu naciąga smycz, więc znowu korekta. Na razie robię tak dopiero trzeci dzień, czasem nagradzam ją smaczkami, jak naprawdę ładnie idzie. Co jakiś czas jest komenda biegaj i może robić co chce. Potem znowu "idziemy" i ma iść obok. Minus jest taki, że ja się strasznie przy tym denerwuję. Nakręcam się negatywnie tym ciągłym korygowaniem, temperatura tez robi swoje i frustracja bierze górę. A tak być nie powinno.

W agility przerwa wakacyjna, bo przeszkody pojechały na obóz, ale wracamy na kurs we wrześniu. generalnie po ostatnich zajęciach jestem bardzo zmotywowana, Negra pobiegła ładnie, odblokowała się. Duża w tym zasługa naszej trenerki, która podeszła do Negry indywidualnie. Po prostu okazało się, że mój pies biega szybciej niż myśli i niż ja jestem w stanie dać komendę. Więc trzeba wydawać co drugą. :lol:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 16:49   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


babyduck napisał/a:
Nakręcam się negatywnie tym ciągłym korygowaniem, temperatura tez robi swoje i frustracja bierze górę. A tak być nie powinno.
Przeciez sama wiesz, ze twoj pies jest genialny :d Na 100 % w koncu zalapie o co chodzi, ta albo inna metoda. A jakbys jej troche skrocila czas na krotkiej smyczy? Wiesz , nastawila ja bardziej na sukces, moze by szybciej zalapala.
babyduck napisał/a:
Po prostu okazało się, że mój pies biega szybciej niż myśli i niż ja jestem w stanie dać komendę. Więc trzeba wydawać co drugą.

Moze to i dobrze :D Na zawodach pewnie sie przyda ten motorek w dupce :P
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
yoshi 



Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 904
Skąd: krakow
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 16:51   

[quote="sachma"]
Gato napisał/a:
Sachma - ma przylegać, a nie się wbijać.


a gdzie pisałam że ma się wbijać? :shock:

Gato napisał/a:
tak jak mówiła Sachma - ma przylegać, a nie się wbijać.


a gdzie Gato pisała, że Ty pisałaś że ma się wbijać? :wink:
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.


Mushroom, Alcest , Maja, łysy Pink, Floyd, Bąbel, Niunia, Niunia II, Emilka
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 17:02   

[quote="yoshi"]
sachma napisał/a:
Gato napisał/a:
Sachma - ma przylegać, a nie się wbijać.


a gdzie pisałam że ma się wbijać? :shock:

Gato napisał/a:
tak jak mówiła Sachma - ma przylegać, a nie się wbijać.


a gdzie Gato pisała, że Ty pisałaś że ma się wbijać? :wink:



uh.. ślepa już chyba jestem.. nie zauważyłam tej końcówki tekstu :lol:
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 17:21   

przez kilka dni zajmuję się teraz psami rodziców - to bokser i bokserka. Pies jest bardzo duży, jak na tę rasę i ciągnie jak koń pociągowy, moja mamie wyrobiły się od tego niezłe mięśnie ;) Chciałabym jej jakoś pomóc, bo to dość grzeczny i pojętny pies - niedługą będą robili pokaz posłuszeństwa na wystawie, mam chodziła z nim też na tropienie i dawał sobie świetnie radę. Opiszę problem i może będziecie mogli mi podać jakieś linki do artykułów albo filmików, które zostawię mamie, żeby poczytała/obejrzał
Po pierwsze Leon ciągnie na spacer. Ze spaceru jest dużo lepiej, zazwyczaj idzie spokojnie na luźnej smyczy.
Po drugie, i ten problem wydaje mi się dużo poważniejszy, Leon został poturbowany przez owczarka, jak był szczeniakiem (zanim do nas przyszedł) i nie najlepiej reaguje na inne psy. Nie na wszystkie, ale są takie, których nie znosi i w połączeniu z jego siłą może to być niebezpieczne, a już na pewno jest stresujące dla mamy, która musi unikać całej masy różnych psów.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 18:08   

khem.. Lenny stęsknił się za klatką :shock: od kilku dni była złożona.. jakoś tak nie chciało mi się jej rozkładać :P była z nami na wystawie i strasznie się przydała - Lenny miał swoje bezpieczne miejsce gdzie mógł pójść spokojnie spać, dziś ledwo rozłożyłam klatkę już do niej wlazł i poszedł spać :D
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 21:55   

Trochę Negry:




I filmik: http://www.youtube.com/watch?v=w9yged5P0lI
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 22:03   

sachma napisał/a:
Gato napisał/a:

Sachma - ma przylegać, a nie się wbijać.



a gdzie pisałam że ma się wbijać? :shock:

Tam wcześniej było 'jak pisała sachma" :) . Nie pisałaś, że ma się wbijać tylko przylegać i ja powtarzam za Tobą.

babyduck napisał/a:
Chyba zacznę od wycięcia jeszcze jednej dziurki w obroży Negry i założenia jej za uszami.

Myślę, że to dobry pomysł, jak najbardziej.

LunacyFringe napisał/a:
Jak sie szarpnie na obrozy to pewnie tez moze zabolec ;)

Wydaje mi się, że lepiej dla psa żeby zabolało go w obroży i żeby się na niej nawet na moment podwiesił, niż żeby rozpędzony zrobił fikoła w kantarze :P .

LunacyFringe napisał/a:
Po prostu uwazam, ze przy umiejetnym odwrazliwieniu psa na kantar

A ja tu jednej rzeczy nie rozumiem. Co to znaczy odwrażliwiać psa na kantar? Chodzi o samo 'mienie' go na ryju?

LunacyFringe napisał/a:
Popytam i poszukam jeszcze o kantarze i wplywie na psychike psa, bo mnie zaciekawilas ;)

Szukałam czegoś konkretnego na ten temat na forach i w internecie, ale ciężko coś wyszperać. Powiem tylko, że chodzi tu głównie o odwracanie psiej głowy w sytuacji dla psa niezrozumiałej, ustawianiu go w pozycji dla niego nienaturalnej i działaniu na kufę (bo tak to ma być sygnał uspakajający, ale na pewno nie jest dla psa przyjemny i komfortowy - co pewnie widać wyraźnie kiedy złapiemy psa za ryj i dociśniemy trochę w dół, przecież w relacjach psich pies-pies złapanie drugiego za kufę jest sygnałem ostatecznym - jeśli po tym pies się nie uspokoi dzieje się wpierdul, więc z pewnością nie jest to sygnał przyjemny - zresztą tak jak każdy który wymaga bezpośredniej konfrontacji i dotyczy okolic głowy, tak przecież wrażliwych).
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 12:17   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


babyduck napisał/a:

W tej chwili mamy metodę Cesara, czyli podział spaceru na przemieszczanie się i swobodę. Nie ma bezsensownego biegania od krzaczka do krzaczka i wokół człowieka na całej szerokości chodnika. Idziemy na krótkiej smyczy, jak ja napina to jet krótkie szarpnięcie.

To jedyna metoda, która zadziałała na moją suke. Nigdy jakoś specjalnie nie próbowałam uczyć jej grzecznego chodzenia, bo jednak toto małe jest i ciągnięcie nikomu nie przeszkadzało, ale nieco zmieniłam podejście. Wypróbowałam bodajże 3 metody przed metodą Cesara i nie dawały kompletnie nic.
A teraz? Pies chodzi przy nodze jak przyklejony ;) Zarówno ze smyczą jak i bez niej. Na krótkich spacerach przy nodze idzie między trawnikami, na długich dopóki nie dojdziemy do miejsca gdzie sie bawimy.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 13:03   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Gato napisał/a:
Co to znaczy odwrażliwiać psa na kantar? Chodzi o samo 'mienie' go na ryju?

Tak o mienie go na ryju, zeby sie kojarzyl z samymi przyjemnosciami :)
Gato napisał/a:
Powiem tylko, że chodzi tu głównie o odwracanie psiej głowy w sytuacji dla psa niezrozumiałej, ustawianiu go w pozycji dla niego nienaturalnej i działaniu na kufę

http://abrionline.org/pla...t=450&width=710 tutaj filmik pokazujacy zastosowanie haltera, dla mnie genialne, banalne i skuteczne :) Z tego co mowia ci szkoleniowcy ( mysle ze swiatowej slawy to odpowiednie okreslenie dla nich ;) ) takie dzialanie jest jak najbardziej naturalne dla psa pewnego siebie.
Ja gbym ta metoda polecila z calego serca :) Moja suczka byla kiedys tak wciagnieta przez zachowania agresywne, ze nic na nia nie dzialalo, zadne zabawki, skupianie uwagi, chociaz w sytuacji bez psow jest niemal idealne. Jak zaczelam tak z nia robic jak na filmiku to tak jakby cos zaskoczylo, cos w stylu ' jet, to mnie uspokaja co tam masz dobrego?' i przechodzila obok psa patrzac sie na mnie i nie odwracajac sie nawet do psa, co myslalam ze nigdy sie nie stanie. Dlatego mam ogromny sentyment do kantarka :)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 15:09   

Duckling się dorwał do kamerki więc kręci jak leci. Dzisiaj komenda "zostaw".
http://www.youtube.com/watch?v=FUznaF3q_To
http://www.youtube.com/watch?v=o4KELF1o1s4
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 15:29   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Uwielbiam numer z lapa :D
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 16:09   

Co prawda nikt mi nie odpowiedział :] na żaden z moich postów, ale to, co zaproponowałam mamie, najwyraźniej działa na Leosia, więc chwilowo będziemy się tego trzymać.
A Negra jest przepiękna :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 17:42   

sachma napisał/a:
tempa,
Off-Topic:
tępa. tempo to sobie można nałożyć, jak się chce zdążyć z jakąś pracą w terminie ;]
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 18:01   

Off-Topic:
nałożyć można na siebie ubranie, a tempo to ewentualnie przyspieszyć :]
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 13