Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: limomanka
Pon Sty 19, 2015 15:23
Nasze klatki vol. 1
Autor Wiadomość
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 19:50   

Juni, gałęzie są. Choć mało(tylko dwie i to troszkę krótkie :P ). Szmatek? Czyli? Rury PCV planuję, ale ile one kosztują, średniej długości? Półkę mam z paneli, tata może niebawem wytnie otwory i zawiesimy, na dole jest miejsce raczej tylko pod niebieskim koszykiem...
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 10, 2007 19:52   

no to bardziej konary ;) takie grube gałęzie. Szmatki no jakieś polarki, chusteczki, kawałki tkanin żeby sobie gniazdo mogły budować. Nie wiem po ile są rury
 
     
Gość

Wysłany: Sob Lut 10, 2007 21:00   



Dziewczyny od wczoraj maja nowa rure, ku mojemu zdziwieniu bardzo im sie spodobala. :mrgreen:
Planuje jeszcze w rogu wlozyc koszyk, albo durszlak B)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 21:08   

fajnie tam u Ciebie mają :D
_________________

 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 22:50   
   Zwierzątka: szczury, brat


Matylda świetnie tam maja te Twoje ogony :wink:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Lut 10, 2007 22:58   

Eee tam fajnie...mala ta klatka mi sie wydaje, mimo ze wedlug kalkulatora jest na 4 szczury i jakas taka nie ustawna :?
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 10:29   
   Zwierzątka: ......


Wyposażenie naszej klatki powoli pnie się w góre, nadal czekam na półki z zookoziolka ... :( juz chyba 4 tydzien będzie, jutro nie obedzie się bez telefonu, po na maila nie dostałam odpowiedzi. Radzimy sobie jak możemy, mama uszyła hamak-przechwytywacz spadających szczurów, a dziewczynki dostały koszyk wiklinowy, w którym do wczoraj trzymałam klamerki i bardzo go polubiły, teraz śpia w gniazdku albo w koszyczku totalnie olewając cedzak :mrgreen:
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 12:52   
   Zwierzątka: kot.



Klatka chłopaków. Zdjęcie słabe, ale nie umiem zrobić lepszego... Starej klatce lepiej się robiło zdjęcia :P
Planuję przyczepienie do niej jeszcze jednej ale zobaczymy jak to będzie... Na razie jest ok, doczepienie byłoby gdyby stado się powiększyło (a z tym jest jeden wielki pytajnik).
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 21:48   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Asaurus,
Dzięki za wszystkie rady.
Póki co mam "prowizoryczną drabinkę" - Zobaczymy, czy się sprawdzi, jeśli nie, to będę dalej kombinować.
Paskudna pańcia zapomniała kupić trociny (mam żwirek, ale nie nasypię, bo strasznie dużo by poszło) i tylko odrobinka została wsypana. Jutro sie poprawię i wszystko kupię.
Narazie klateczka urządzona bardzo prowizorycznie.
Jako domek służy ukochana sputkowa "chomiczówka" do zagrzebywania się w polarach. Hamak też narazie taki jaki jest. Potem cos lepszego wykombinuję.





Nie wiem, czy Sput radzi sobie z wychodzeniem. dopiero go tam włożyłam, a klatkę zamknęłam, bo reszta stada biega luzem.

P.S. Domek drewniany mam (tzn albinosy i Dzioszka mają) obgryziony (dziury na wylot miejscami) i zaszczany :twisted: (ale oni go naprawdę bardzo lubią :P ). choć jestem zwolenniczką domków plastikowych (też mam).
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 23:28   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Całkiem fajnie urządzona. Możesz te drzwiczki podwiązać sznurkiem czy łańcuszkiem tak aby były po skosie, to ułatwi małemu wychodzenie.

My na dniach będziemy musieli pomyśleć o nowej klatce dla Orbitha. Maluch już się po prostu nie mieści w swojej dotychczasowej. Wyjęcie go przez drzwiczki graniczy z cudem. Poza tym po odizolowaniu go od reszty stada zajął naszą zapasową klatkę izolatkową. Chwilę się zastanawiałem nad taką diuną jak sputnikowa jednak doszedłem do wniosku, że Orbith jak wyląduje w poziomej klatce to się bardzo szybko roztyje i straci sprawność. Na początku jak do nas przyjechał to praktycznie nie potrafił się poruszać po klatce w pionie. Prawdopodobnie z powodu uszkodzonego ogona oraz spędzenia całego dotychczasowego życia w poziomej klatce. Teraz wyraźnie pewniej się porusza po prętach i nawet skacze [zazwyczaj razem z całą klatką]. Nauczył się przenosić papierowe ręczniki ze spodu klatki na szczyt i optykać nimi rurę. Początkowo bardzo niezgrabnie mu to szło, teraz już mu to zajmuje tylko chwilę.

Oczywiście nie mówię, że wąskie pionowe klatki są zawsze najlepszym rozwiązaniem i jedynym słusznym bo dla starszych szczurów z problemami z poruszaniem się taka diuna jest dużo sensowniejsza. Jednak wierzę, że środowisko w jakim żyje szczur wywiera duży wpływ na jego sprawność fizyczną.

Wracając do tematu klatki dla Orbitha chyba pozostaniemy tradycyjnie przy Wiewiórce Interzoo jednak wersji 60 czyli mniejszej od dwóch dotychczasowych 70. Może ktoś coś poradzi większego od teddyiego II interzoo a nie tak zawalającego pokój jak wiewiórka 60 ? Może ktoś widział jakieś klatki z kratką nad kuwetą poza wiewiórkami interzoo ?
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 17:58   
   Zwierzątka: kot.


Widok na klatkę chłopaków z góry

Oraz zdjęcie z przodu.

Przepraszamy za brak porządku w klatce, ale akurat była przed sprzątaniem :oops:
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 22:02   
   Zwierzątka: ......


Rezydencja stokrotek wciąż w trakcie urządzania i meblowania, ale da się w niej juz w miare wygodnie mieszkać. Wymiary : 56x56x146 (z nogami ). Wyposażenie: 2 półki z ferplasta (swietne są - czekamy na trzecią) w tym jedna ze schodkami-pochylnią (trochę na styk nam weszła co widać - kończy sie akurat w rogu klatki), ale dziewczyny nauczyły sie szybko i pieknie wykręcają schodząc. Tunel -hamak z futerkiem w środku i dziurą do wchodzenia u góry (Daisy może sobie udawać dzięki temu "napitego żula" :mrgreen: fantazyjnie z tego otworu zwisając), hamak podwieszany , który babki olewały jakis tydzień a teraz zgodnie w nim zalegają, hamak - przechwytywacz spadającej Kropki uszyty przez babcię Zosię (czyt. moja mama) z koca cioci Emilki :mrgreen: . Półki z płyty laminowanej przymocowanej do papuzich prętów (z wyposażenia klatki), kuwety plastikowej narożnej (bo pannicom nie chcialo sie schodzić na dół na siku), drewnianego domku (Kropki wiano ze starej klatki), 2 misek dużych metalowych, miski plastikowej na gotowane papu , poidła większego na wodę i mniejszego na inne okazje... w porywach pojawia się jeszcze jeden hamak, ale że go nie lubimy służy jako zapchajdziura gdy cos akurat się suszy...

a tak wygląda klatencja widziana z hmmm .. WC państwa, czyli zamiast czytać np gazetę można sobie szczury oglądać... :

i jeszcze z drugiej strony:
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 22:33   

helen.ch, genialna jest ta Twoja klata :)
Dziewuchy mają prawdziwą rezydencję ;)
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 22:36   
   Zwierzątka: ......


marchewa, wiesz jak sobie przypomnę tą starą to mi się smutno robi, a kąt od zawsze się prosił, żeby w nim cos postawić... ta klatka wpasowała się jak ulał...i o dziwo wszystkim sie podoba, tym zupelnie nie zaszczurzonym też, nawet faceci co pralkę ostatnio montowali nie mogli wyjśc z podziwu... "wow, jaka klatka świetna, a co to tam mieszka?szczurki?jakie śliczne..." a siostrzenica określiła ja mianem "fajny mebel", no i według kalkulatorka 6 ogonków wlezie ...
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 21:03   
   Zwierzątka: kot.


falka, fajnie.
Klatka opaków po dołączeniu dodatkowej klatki.

;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12