Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uniwersalne, polecane sposoby na oswajanie szczurów
Autor Wiadomość
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 03:38   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


LawinaPL, nie obawiaj się, dwóm szczurkom będzie raźniej. Drugi szczur to konieczność. Szczur samotny jest nieszczęśliwy, nawet jak się nim zajmujemy. Szczury z natury żyją w stadach, więc dwa to minimum konieczne.
Poczytaj trochę na forum o stadności i inne info o żywieniu, opiece czy tu poprzednie posty o oswajaniu. Naprawdę można się z tego forum wiele dowiedzieć. Tylko proszę, nie kupuj szczurka w sklepie zoologicznym. W dziale oddam, jak pisała Martini, jest wiele pięknych chłopców-szczurków szukających domu i za darmo. Twój Remi będzie Ci wdzięczny.
A Remisia bierz często na ręce, chowaj pod bluzkę, to pozwoli mu się przyzwyczaić, że u Ciebie krzywda się mu nie stanie i się do Ciebie przekona. Cierpliwości i spokoju życzę.

Edit: och, przepraszam, nie zauważyłam, że jest jeszcze jedna strona tematu.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Narowista 
ananas



Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 234
Skąd: 3city
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 11:03   
   Zwierzątka: prosiak, szczurzyny, pies, chłopak


Mam pytanie. Co znaczy gdy szczurek mruży oczy, jak zbliżam rękę ?
 
 
     
Samisiek 


Dołączyła: 22 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 17:41   
   Zwierzątka: Lusia


Witam wszystkich.. Od soboty jestem posiadaczką samiczki o imnieniu Lusia.. Zupełnie niewiem jak ją oswoić. Mała w dzień raczej siedzi w domku i śpi.. Wyciągnąć ją na siłę i pod bluzę? :?: :( Jakoś nie umiem się do tego zabrać... Proszę o pomoc!!!
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:14   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Samisiek, po pierwsze spraw jej koleżankę. Szczury są zwierzętami stadnymi i potrzebują towarzystwa swojego gatunku do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to odpowiedzi i wskazówki znajdziesz wcześniej w tym temacie - możesz próbować na siłę lub na smakołyk.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:14   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Samisiek, wszystko jest w tym dziale. Potrzebujesz dużo cierpliwości i przede wszystkim koleżanki dla Lusi. Szczury to zwierzęta stadne i Lusia koleżanki potrzebuje.
_________________
Moje ogony
 
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:27   
   Zwierzątka: Grabocwie


majlena,
Dzioękuje bardzo za dobre rady ^^
Jednak u tego samego zoologa gdzie był Remuś był też jego Braciszek i dziś już jest wśród nas :)
Co prawda wiem że nie powinnam kupować od zoologa , ale jakoś tak wyszło..
Remi na pcozątku miał go gdzieś i wchodził nam na ramiona i szyje ogółem taki dzikusek ^^
Teraz Leonek siedział nam na ramionach i mi na dłoni.. był narazie troszkę nieswoji...
Narazie Remuś łazi po łóżku a Leonek też za Remim wyszedł i siedzi u taty na ramiueniu..

Moja mlodsza siostra oczywiscie skacz ei go stresuje i beczy...
Dlatego jak najdalej od niej

Teraz Remi chyba nabrał większej śmiałości .. ciesze się że namówiłam rodziców na 2giego szczurka i teraz jest pewno lepiej ^^

Dziękuje za wszystko wam ^^
_________________
Survival
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 08:51   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


LawinaPL napisał/a:
Co prawda wiem że nie powinnam kupować od zoologa , ale jakoś tak wyszło..
Jakie "tak wyszło"? Przepraszam, ale ja tego nie rozumiem, skoro wiesz, dlaczego jest to niewłaściwe, to po co to robisz? Teraz już za późno, ale mam nadzieję, że wiesz, że przez Twoje postępowanie nie znalazł domu choćby jeden z kilkudziesięciu szczurów do adopcji z ogłoszeń. Powodzenia w oswajaniu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 09:12   
   Zwierzątka: Grabocwie


Layla,
Wyszlo tak bo mama nie wiedziala a pozniej chcielismy mu brata kupic i kupilismy
Nie znalazlby tez domu zaden szczurek co sie dreczyl w zooologu
Mama nie chciala chodzic po hodowlach zadnych

Dziekuje c;
_________________
Survival
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 09:27   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Layla, nie pisze o hodowlach tylko o szczurach które są z interwencji/wpadek i szukają nowych domów. Te szczury nie nakręcają chorego interesu jakim są sklepy zoologiczne. "Ratując" tego szczurka skazałaś kolejnych kilka na niepewność - czy trafią na karmę, czy do domu gdzie będą trzymane pojedynczo,w akwarium i do tego karmione Vitapolem. O adopcji wiedziałaś bo całe forum krzyczy o tym, żeby nie kupować ogonów w zoologu. Co się stało to się nie odstanie ale na przyszłość pamiętaj, że kupno szczura w takim miejscu to żadna dla nich pomoc.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:45   
   Zwierzątka: Grabocwie


wilczek777,Ani moja mama ani tata by się nie zgodzili.. zoolog był ostateczny .. jakbym mogła to bym kupiła z hodowli
_________________
Survival
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:57   
   Zwierzątka: królinka i szczury


LawinaPL, dlaczego nie zgodziliby się na adopcje :shock: ?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 16:53   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


LawinaPL, adopcja/ interwencja. Rodzice podpisują "papier" i masz szczura za darmo.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 18:58   

A czasem nawet papieru podpisywać nie trzeba ;)
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 17:06   
   Zwierzątka: Grabocwie


mmarcioszka, i Cegriiz,
Moi rodzice nie wiedzieli na poczatku na zoolog poslzi i kupili mi Remiego
Pozniej chcielismy mu kupic brata i do zoologa po niego poszlismy

tez sie troche nie ciesze z tego wyboru , ale teraz mam dwie wspaniale pociechy .. chociaz sa z zoologa nie s agorsze od innych i kocham je mocno

Ciesze sie ze je mam i ze moge sie rozwijac z nimi ;)

Teraz tylko chce je oswoic i wychowac jak najlepiej :)

I mam pytanie.. Co ile powinno sie zmienic sciółkę w klatce ? Ja zmieniam co 4-5 dni
_________________
Survival
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 16:43   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


LawinaPL napisał/a:
Moi rodzice nie wiedzieli na poczatku na zoolog poslzi i kupili mi Remiego
Pozniej chcielismy mu kupic brata i do zoologa po niego poszlismy

To już wiemy, ale problem w tym, że nie było to najlepsze posunięcie. W tej chwili i tak nie ma to już większego znaczenia, ale na przyszłość, gdy zdecydujesz się powiększyć swoje stadko, nakłoń rodziców do adopcji, ewentualnie zapisania się na miot w którejś z zarejestrowanych hodowli.

Cytat:
chociaz sa z zoologa nie s agorsze od innych i kocham je mocno

To nie jest kwestia tego, że szczury ze sklepów zoologicznych są "gorsze". Tutaj bardzo szczegółowo omówiono ten temat.

Off-Topic:
Cytat:
Co ile powinno sie zmienic sciółkę w klatce ? Ja zmieniam co 4-5 dni


Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, bo nikt nie wie, jakiej ściółki używasz. Generalnie moment, w którym ściółka nadaje się do wymiany, zwykle da się wyczuć (dosłownie :wink: ). Opinie forumowiczów o poszczególnych rodzajach podłoża znajdziesz w tym temacie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12