Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SAMICE - łączenie samic w różnym wieku
Autor Wiadomość
marcia
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 22:15   SAMICE - łączenie samic w różnym wieku

Witam Wszystkich serdecznie jestem nowa na tym forum. Mam szczurzycę Gruszkę ma prawie dwa lata i dostałam diś nową podopieczną Frytka:) stopniowo chce je ze sobą zaprzyjaźnić:) czy jest to możłiwe?? kiedy Panie spotkały sie po raz pierwszy ich zachownaie było dziwne... szczególnie mojego "starego" szczurka:/ jakoś tak dziwnie trzęsła głową, a Frytka czyli ta "nowa" dziwnie się ruszała jak samiec a nie samiczka chyba wiecie co mam na myśłi....:) BARDZO PROSZĘ O POMOC, Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRWIAM:):):)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Lip 26, 2013 12:46, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Śro Kwi 19, 2006 18:46   

Witam :}

Na początek sprawdź czy Frytka na 100% nie jest facetem. Po drugie - szczurzyczki już ze sobą zapoznałaś jak widzę - nie gryzły się, nie jeżyły, nie tłukły? To już coś :}
Myślę, że wartałoby spotkać je jeszcze raz na "neutralnym" (nieznanym ani jednej ani drugiej) terenie, kaltkę (i całe wyposażenie) w której mają razem mieszkać starannie wyszorować, zmienić ściółkę. Jeśli ogoniaste nie będą się tłukły, ani nic to ja zaryzykowałabym wsadzenie ich do jednej klatki.

A jak coś źle mówię, niech mnie ktoś poprawi :} .
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 19, 2006 22:09   
   Zwierzątka: szczur(y)


Od siebie dodam również to ze wszelkie piski i kotłowania nie są niczym groźnym w procesie łączenia. Nie dzieje im sie żadna krzywda, muszę się dominować aby ustalić "kto tutaj rządzi"
Dopóki nie będzie dziać sie im krzywda ( np. ranki, krew) to nie dzieje sie nic złego. Łączenie samic nie przebiega tak gwałtowownie jak łączenie samców. Dodam, że u szczurów naturalne sa czasami zachowania homoseksualne.
Kiedy żył mój Wacław był on łączoiny z Pucysławem, różnica wieku międzuy nimi była dośc spora. Jednak udało się. Przeczytaj zasady łączenia, tema przyklejony
 
 
     
Nika 



Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 18:46   
   Zwierzątka: pitbull 4 life


A moja LiLka totalnie ignoruje swoją nową koleżankę :(
Lilu ma ok 1-1,5 roku a Sowa 3 m-ce.
Sowka bardzo chce się z nią zaprzyjaźnić, ale Lilu traktuje ją jak powietrze. A jak Sowa chce sie przytulic to Lilu ją ''goni":(
A znowu jeśli chodzi o kontakt z ludźmi to Lilu jest wielką przylepą, bardzo kontaktowa a Sowa znowu bardzo "dzika". Unika jak może kontaktu z człowiekiem...
Czy ta sytuacja może się zmienić z biegiem czasu???
_________________
Lilu & Sowa
 
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 18:56   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


a długo masz tą młodszą? może poprostu jeszcze jej nie oswoiłaś - wtedy jest to normalne że woli swoj gatunek niż dużo większych ludzi, ktorym nie ufa :)
_________________

 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 19:09   

Lilu najprawdopodobniej nigdy nie bedzie calkiem "szczurza" w swoich zachowaniach.
Po roznicy wieku miedzy szczurzycami widze, ze bardzo dlugo mieszkala sama, moze wiec uwazac sie juz bardziej za czlowieka niz szczura. Nie wykluczam, ze pojmie kim jest, ale z mloda szczurka na pewno sie bawic nie bedzie. To juz szczurzyca w "kwiecie wieku", ze sie wyraze i ma swoje nawyki.

Sowka byc moze nie jest jeszcze calkiem oswojona i dlatego woli szczure od ciebie, jest jednak jeszcze jedna mozliwosc.
Taka, ze mala po prostu ma taki charakter. Sa szczury ktore wola towarzystwo czlowieka, sa takie ktore dotyku nie lubia i wola towarzystwo wlasnego gatunku. A przed kontaktem z czlowiekiem sie niemalze bronia. Oczywiscie z czasem takie zachowanie mozna zredukowac, choc nie zawsze.

Pozostaje ci praca nad Sowka i jej charakterkiem, czestszy kontakt z nia. I cierpliwosc. Duzo cierpliwosci.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 19:27   
   Zwierzątka: kotka Puma


Nika, ja mam to samo. Skrętka w momencie "dodania" Oczka miała rok i długo nie chciała się pogodzić z faktem przyjęcia do stada nowego członka. Mała od początku była uległa i właziła pod Skrętkę, patrzyła na nią jak w obrazek, za to Skrętka kopała i fukała. Dodatkowo sprawę komplikowało to, że Oczko ciągle gwałciła stateczną Skrętkę, co już w ogóle Skrętkę wnerwiało. Po połączeniu ich parę tygodni było dość burzliwie, był moment, że futro leciało małej z pleców, została trochę ogolona na głowie (mój irokezik :) ), ale teraz śpią razem i widać częściowe uszczurzenie Skrętki, która jest dużo żywsza i szczęśliwsza :D . Mała oswoiła się malutko, ale ona była wzięta od małych terrorystów :evil: i na początku każdy ruch powodował, że zamierała i nie oddychała. Głównie to i tak zależy od charakteru czy szczurek będzie pro-ludzki i miziasty czy nie. Dodatkowo samiczki są mało miziaste, bo są bardzo zajęte innymi ważnymi sprawami :mrgreen:
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 13:17   

a masz możliwość wzięcia trzeciej szczurki? wtedy małe szalały by razem i zbytnio nie 'dręczyły' starszej lilu, a ta mimo wszystko miałaby towarzystwo:)
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 17:10   
   Zwierzątka: ......


dokładnie, mam tego najlepszy dowód właśnie w klatce... http://forum.szczury.biz/...0736288fe#24253 Kropka-staruszka śpi a dziewuchy rozrabiają... :mrgreen:
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Sty 16, 2007 00:18   

Tez mysle ze trzeci szczur to idealne wyjscie. U mnie tak jak u helen.ch po dolaaczeniu 3 szczura do 7 miesiecznej Frani i 2 letniej Matyldy, Franca dala spokoj Matyldzie, ma sie z kim bawic, a Matylda moze wkoncu spac kiedy ma na to ochote :wink:
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 16:54   młoda samica + malutka samica

Zasady łączenie znam, tak mi się przynajmniej zdaje.
Lecz mimo to nie znajduje odp. na pytania.

* Zaczne od tego, ze Iana przez jeden jak nie dwa dni bedzie sie zapoznawać ze mną i z domem. Zaczną mi sie ferie i mnóstwo czasu więc nie bede miała problemu z dzieleniem go na dwa szczury, a druga klatka jest. Nie jest zbyt wielka ale na malucha, który ma w niej spędzić 2-3 dni jest w sam raz.

*Lecz mimo to w głowie rodzi mi sie to:
1) Klatki postawić:
a) obok siebie
b) w tym samym pokoju, ale w dwoch róznych kątach
c) w innym pokoju
2)Gdy Yuki bedzie wypuszczona pozwolić jej podchodzić do klatki czy jakoś izolować małą na te 2 dni ?
3) Czy wymienić np. szmatki Yuki z Ianą tak aby poznały swój zapach, czy moze dac tylko Iana'ie szmatki Yuki ?
4) Czy wcześniej za nim je razem wpuszczę wynieść Yuki do drugiego pokoju i dać Ianie pobuszować po jej klatce i na odwrót ?
5) Czy jak juz zapoznają sie na neutralnym terenie i dojdzie dzien wsadzenia ich do tej samej klatki dac sie dziewczyną oddzielnie najeść i dopiero wpuścić ?
bo jedną z zasad łączenia jest, iż na kilka bodajże 7h nie dawać szczurzycą jedzenia.
6) Czy podczas któregoś tam juz ze spotkań podać dziewczyną jedzenie poza klatką na wspólnym talerzu czy nie ?

Na razie naszło mnie tyle pytań, jak mi sie coś jeszcze przypomni, a raczej tak bedzie to napisze znow ;d

[ Komentarz dodany przez: Juni: Wto Lut 06, 2007 17:00 ]
temat był, zmieniłam tytuł tego co był na bardziej czytelny i scaliłam :)
mod. Juni
_________________

 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 18:52   

Podnoszę. Up!
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 19:02   
   Zwierzątka: pies, kot


L. napisał/a:
1) Klatki postawić:
a) obok siebie
b) w tym samym pokoju, ale w dwoch róznych kątachc) w innym pokoju


ja bym postawiła w tym samym pokoju, ale nie obok siebie. Mogą się lać przez pręty.

L. napisał/a:
2)Gdy Yuki bedzie wypuszczona pozwolić jej podchodzić do klatki czy jakoś izolować małą na te 2 dni ?

mała się może stresować, a Yuki może ją próbować dziabnąć przez pręty... w końcu będzie stała na jej terenie. Musisz obserwować ;)

L. napisał/a:
3) Czy wymienić np. szmatki Yuki z Ianą tak aby poznały swój zapach, czy moze dac tylko Iana'ie szmatki Yuki ?

myślę, że szmatki młodej możesz dać Yuki (ale to JA myślę), żeby się zapoznała z zapachem młodej.

L. napisał/a:
4) Czy wcześniej za nim je razem wpuszczę wynieść Yuki do drugiego pokoju i dać Ianie pobuszować po jej klatce i na odwrót ?

myśle, że możesz dać małej pobaraszkować po klatce Yuki... będzie troszkę zapaszku. (ale to JA myślę)

L. napisał/a:
5) Czy jak juz zapoznają sie na neutralnym terenie i dojdzie dzien wsadzenia ich do tej samej klatki dac sie dziewczyną oddzielnie najeść i dopiero wpuścić ?

zależy jak będą się zachowywały. Jeśli się polubią to myślę, że mogą jeść z jednej michy (ale to JA myślę)

L. napisał/a:
6) Czy podczas któregoś tam juz ze spotkań podać dziewczyną jedzenie poza klatką na wspólnym talerzu czy nie ?

jak wyżej
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 21:05   

dziekują sałatko :D !

czekam na opinie innych :mrgreen:
_________________

 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 23:16   

podnoszę!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.38 sekundy. Zapytań do SQL: 12