Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SAMICE - łączenie samic w różnym wieku
Autor Wiadomość
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 19:23   
   Zwierzątka: kot.


ja bym może napisała pare swoich uwag, ale ja mam samców... :roll:
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:29   

nie odstaje od tematu i prosze o rady.
_________________

 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:56   

L. napisał/a:
1) Klatki postawić:
a) obok siebie
b) w tym samym pokoju, ale w dwoch róznych kątach
c) w innym pokoju


nigdy obok siebie... jak zaczna sie przez prety lac to bedziesz miala utrudnione laczenie, bo ogony beda od razu nastawione negatywnie do siebie...

L. napisał/a:
2)Gdy Yuki bedzie wypuszczona pozwolić jej podchodzić do klatki czy jakoś izolować małą na te 2 dni ?


najlepiej wtedy wyniesc klatke... bo Yuki bedzie na swoim terenie i bedzie starala sie dostac do malej...

L. napisał/a:
3) Czy wymienić np. szmatki Yuki z Ianą tak aby poznały swój zapach, czy moze dac tylko Iana'ie szmatki Yuki ?


mozesz je wymieniac CALYMI klatkami ;) ale szmatkami tez ;) po prostu bez sprzatania wkladasz Iane do klatki Yuki a Yuki do klatki Iany ;)

L. napisał/a:
4) Czy wcześniej za nim je razem wpuszczę wynieść Yuki do drugiego pokoju i dać Ianie pobuszować po jej klatce i na odwrót ?


tak

L. napisał/a:
5) Czy jak juz zapoznają sie na neutralnym terenie i dojdzie dzien wsadzenia ich do tej samej klatki dac sie dziewczyną oddzielnie najeść i dopiero wpuścić ?


ja na poczatku zostawiam ogony na 2-3h bez jedzenia... a pozniej im wkladam do klatki miske.. jeszcze nie bylo bojek o jedzenie u mnie....

L. napisał/a:
6) Czy podczas któregoś tam juz ze spotkań podać dziewczyną jedzenie poza klatką na wspólnym talerzu czy nie ?


ja nie widze przeciwskazan... ale mowie to z mojego doswiadczenia.. a u mnie szczury zawsze najedzone i nigdy o jedzenie sie nie bija...
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 12:28   

sachma, dzieki wielkie!

hmm... a tak sobie mysle.
1)Jak je juz bede zapoznawać w tej wannie, to mam z nimi tam wleźć czy nie ?!
2)I interweniować kiedy ? Po czym poznać ze czas je rozdzielić, bo niebezpiecznie sie robi ? O.o
_________________

 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 12:54   

L. napisał/a:
1)Jak je juz bede zapoznawać w tej wannie, to mam z nimi tam wleźć czy nie ?!


zadnej wanny! za malo miejsca... slabszy nie ma gdzie uciec wiec stara sie bronic i moze skonczyc sie zle... lepiej zabezpiecz lazienke... albo pusc je na lozko czy gdzies... u nas (mowie o doswiadczeniach swoich i mojego TZ) wanna dzialala jak plachta na byka.. wiem ze radza, ale to lepsze jesli zapoznajesz szczura ze soba a nie z innym, do tego starszym szczurem....

L. napisał/a:
2)I interweniować kiedy ? Po czym poznać ze czas je rozdzielić, bo niebezpiecznie sie robi ? O.o


ja interweniowalam kiedy zaczynaly sie kotlowac.. do poki za soba lataly, przwracaly sie na plecy udawalam ze mnie nie ma... ale interwencja wygladala tak ze je rozdzielalam i po chwili znow puszczalam jakies 20-30cm od siebie...
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 13:18   

wsumie mniej do zapezpieczania jest w kuchi, tylko że tam Yuki juz latała.
Żadko ale zdaża jej sie tam wleść.
A to chyba ma byc teren neutralny. osz no..
_________________

 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 14:43   

wiec wanna nie jest najlepsza? a jesli cos do niej powkladac, ja wkladam kartony, galezie itp, wrzucam troche kawalkow miesa, czy sera ( takie malutkie scinki) zeby mialy co robic.wtedy moze byc? czy mimo wszystko za maly teren, i pokombinowac cos innego?
_________________

 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 15:09   

Nie powinnas dawac jedzenia, bo sie mogą o nie zaczac lać.
Na początku łączenia rezygnuje sie z podawania jedzenia w towarzystwie dwóch szczurów.
_________________

 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 12:21   

no wlasnie o samcach napisane jest, ze nie ma problemu. sachma tez pisala, ze u niej nigdy nie bily sie o jedzenie.
kawaleczki sa malutkie, takie na jeden kes, i jest ich mnostwo po calym terenie laczenia. szczurki siedzialy kolo siebie i zajadaly, szukaly dalszych smakolykow, dzieki czemu nie zajmowaly sie gryzieniem :)
_________________

 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 12:23   

bo ja nie wiedziałam czy ty masz samca czy samice XD
bo ja to baby bede łączyć.
_________________

 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 14:40   
   Zwierzątka: kot.


z tego co się orentuję gijane, ma samce.
u mnie nigdy na zapoznawaniu jedzenia nie było i też było ok. Zazwyczaj daję w nowe miejsce, dzięki czemu szczurki interesują się nowością, a siebie tylko obniuchają. Potem teren bardziej znany i wszystko wiadomo ;)
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Lut 14, 2007 23:37   

Hmm.. jak myslicie czy jeśli Yuki ciągnie do drugiego pokoju to moge jutro ja tam puscić ?
bo az ma rujkowac zaczęła przez mała ^^ "
_________________

 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Śro Lut 14, 2007 23:40   

sachma napisał/a:
nigdy obok siebie... jak zaczna sie przez prety lac to bedziesz miala utrudnione laczenie, bo ogony beda od razu nastawione negatywnie do siebie...

Hmm, ja zawsze stawiam obok siebie, w odległości 15-20 cm, żeby im się "zapachy wymieszały" jak ja to nazywam.
U mnie to zdaje egzamin.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 10:06   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


sachma napisał/a:
nigdy obok siebie... jak zaczna sie przez prety lac to bedziesz miala utrudnione laczenie, bo ogony beda od razu nastawione negatywnie do siebie...


Ja mam obok siebie. Odkąd tak postawiłam, Lenin wyraźnie się ożywił, stado tez. Podczas wybiegów stada klatkę smarkacza stawiam na stole, bo tam nie wejdą i nie będą go lać przez pręty. Znają już swoje zapachy. Popieram marfef ;) Poza "ksiązkowymi" zasadami nalezy dostosować je do sytuacji... Moje baby łączyły się bosko, od razu do klaty, nawet bez neutralnego spacerku.
Off-Topic:
sachma, nie zapomnę Twojej miny jak o tym powiedziałam na pierwszym spotkaniu ;)
Przy Cyrusku musiałam już postępować ostrożnie, bo było futro w powietrzu, bójki, blokada poidełka przez Biancę wredną itd.

Wanna u mnie zupełnie nie działa i nie działała, ogony się stresowały i robiły brzydkie kupy ;) Oraz wyskakiwały z niej z prędkością światła.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 18:54   

Dziewczyny moze to pytanie to juz szczyt głupoty, ale czy pora dnia ma jakiś wpływ na łączenie ? Oo
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11